Wakacje 2021. Do tych państw pojedziesz bez testu lub paszportu covidowego

Zdjęcie ilustracyjne. / foto: Pixabay
Zdjęcie ilustracyjne. / foto: Pixabay
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jak będzie wyglądało podróżowanie w dobie po mniemanej pandemii? Okazuje się, że do wielu państw możemy jechać bez żadnych ograniczeń dotyczących podróży związanych z COVID-19, czy wymagań takich jak negatywny test na koronawirusa lub paszport COVID-owy.

Wymaganie negatywnego wyniku testu na COVID-19, konieczność przedstawienia zaświadczenia o zaszczepieniu czy obowiązkowa kwarantanna po przyjeździe – wydawałoby się, że to rzeczywistość podróży w „erze pocovidowej”. Są jednak państwa, gdzie istnieje stara normalność.

Kraje ponownie otwarte dla turystów

Zestawienie takich krajów przygotował portal „Travel Off Path”, który uwzględnił w nim „kraje ponownie otwarte dla turystów, bez żadnych ograniczeń dotyczących podróży lub dodatkowych wymagań dotyczących wjazdu”.

Oczywiście wymagania stale się zmieniają i poniższa lista za chwilę może okazać się nieaktualna. Autorzy podkreślają, że w wymienionych krajach ciągle mogą obowiązywać „regularne wymagania wjazdowe”, które obowiązywały wcześniej, jak paszport czy wiza.

Aby znaleźć się na liście przygotowanej przez traveloffpath.com, kraje muszą spełniać następujące kryteria:

– brak testów dla turystów przed i po przyjeździe ;
– brak listy krajów z zakazem wjazdu dla turystów z powodu COVID-19 ;
– brak obowiązkowej kwarantanny po przyjeździe.

Państwa bez żadnych ograniczeń dotyczących podróży związanych z COVID-19

Ostatniej aktualizacji listy dokonano 5 czerwca.

Albania

Albania ponownie otworzyła granice dla wszystkich obcokrajowców przybywających w celach turystycznych 1 lipca 2020 r. Nie ma obecnie żadnych wymagań dotyczących negatywnych testów czy obowiązkowej kwarantanny.

Kolumbia

Południowoamerykański kraj jest jednym z tych, które ponownie w pełni otworzyły się dla wszystkich turystów bez testowania i kwarantanny. Nie ma tu segregacji sanitarnej i rozróżniania podróżnych na zaszczepionych i niezaszczepionych.

Jedynym wymaganiem jest wypełnienie, na mniej niż 24 godziny przed podróżą do Kolumbii, formularza „Check-Mig”. Formularz ten ma poświadczać, iż podróżujący nie wykazują objawów zakażenia koronawirusem, ani nie mieli bliskiego kontaktu z osobą, u której potwierdzono zakażenie.

Kostaryka

Kolejnym otwartym krajem dla wszystkich narodów jest Kostaryka. Nie są potrzebne żadne testy ani nie jest wymagana kwarantanna.

Podróżujący będą musieli jedynie przedstawić dowód ubezpieczenia, a także wypełnić internetowy formularz zdrowotny przed przyjazdem.

Dominikana

Dominikana otwarta jest dla turystów od miesięcy, jednak dopiero teraz zrezygnowała ze wszystkich wymagań wstępnych przed przyjazdem.

Władze usuwają m.in. potrzebę przeprowadzania testu na koronawirusa przez wszystkich przyjeżdżających. Natomiast losowo wybrani turyści zostaną poddani szybkiemu testowi oddechowemu.

Meksyk

Meksyk jest otwarty dla wszystkich turystów bez konieczności przeprowadzania testów i kwarantanny.

W niektórych obszarach nadal obowiązują restrykcje dot. działalności hoteli czy możliwości odwiedzania plaży, jednak większość miejsc została w pełni otwarta.

Północna Macedonia

Północna Macedonia oficjalnie ponownie otworzyła się na turystykę międzynarodową 1 lipca 2020 roku i obecnie zezwala turystom ze wszystkich krajów na odwiedzanie bez ograniczeń.

14 KOMENTARZE

  1. Nie ma to najmniejszego znaczenia, bo kontroluje cię państwo z którego wyjeżdżasz. Tu chodzi nie o zdrowie tylko o kontrole. Państwo z którego wyjeżdżasz narzuca ci testy, paszport, kwarantannę. Przekraczasz granice i kolejne państwo przejmuje nad tobą kontrole narzucając ci swój reżim.

  2. Tylko żeby wrócić do Polinu po tych wakacjach i tak trzeba mieć albo podwójną szprycę wcześniej,albo zrobiony test po powrocie na lotnisku albo kwarantannę

Comments are closed.