„Co mają szczepionki do KGB?”. Ziemkiewicz UJAWNIA plan Kaczyńskiego [VIDEO]

Rafał Ziemkiewicz. Foto: PAP
Rafał Ziemkiewicz. Foto: PAP
– Cała Polska się zastanawia, co mógł mieć Jarosław Kaczyński na myśli, kiedy powiedział, że antyszczepionkowcy to jakaś operacja KGB z lat 80-tych – mówi w swoim najnowszym nagraniu na YouTubie Rafał Ziemkiewicz. Znany prawicowy publicysta komentuje dziwaczne słowa wicepremiera.

– Ja nie będę udawał mądrzejszego niż jestem, ale domyślam się dwóch rzeczy […] Jednej to nawet jestem pewien – mówi Ziemkiewicz na nagraniu.

– Wydaje mi się, że mówiąc o operacji KGB w latach 80-tych, miał Jarosław Kaczyński na myśli […] że KGB podjęło taką operację, żeby na Zachodzie jak największą część opinii publicznej przekonać, że wirus HIV, który się wtedy pojawił i którego się bano potwornie […] Otóż sowieci […] rozpowszechnili wiadomość, rzekomo tajną, że ten wirus to wyprodukowali Amerykanie na polecenie Ronalda Reagana w swoich laboratoriach jako broń biologiczną i on im stamtąd uciekł – tłumaczy publicysta.

Ziemkiewicz stwierdził, że „każdy kto ma choć trzy szare komórki” wiedział, że była to totalna bzdura, bo na śmierć z powodu chorób wywoływanych HIV-em trzeba zbyt długo czekać.

– Wąglik, o! To jest coś, co się nadaje na broń biologiczną, ale też się za bardzo nie nadaje, bo po wielu eksperymentach stwierdzono, że jest nie dość zjadliwy ten wirus – stwierdza publicysta na nagraniu.

Ziemkiewicz mówi w nagraniu, że w informacje rozpowszechniane przez KGB uwierzyła w tamtym czasie jedynie „duża część postępowych idiotów”.

– Tylko jeżeli szukać porównania do dzisiejszej sytuacji, to nie ma to nic wspólnego z tak zwanymi „antyszczepionkowcami” […] – uważa publicysta.

– Tylko najwyżej z ujawnianymi mailami doktora Fauci […] czy z oskarżeniami, że tego wirusa to Chińczycy celowo wypuścili ze swojego laboratorium, co też się mało logiczne trzyma kupy […] – stwierdza.

Według Ziemkiewicza koronawirus też nie nadaje się na broń biologiczną bo ma zbyt małą śmiertelność i „kilka lat temu przeszłoby to po prostu niezauważone”.

Publicysta zauważa, że to wielkie korporacje („Zuckerbergi tego świata”) najlepiej wyszły na pandemii, ale to też wcale nie świadczy o tym, że to one stoją za pojawieniem się Covida, tylko może świadczyć o tym, że „po prostu świat zgłupiał”.

Kaczyński straszy antyszczepionkowcami z wyrachowania?

Ziemkiewicz zastanawia się dalej, po objaśnieniu co prezes PiS miał na myśli, „skąd w ogóle ataki na antyszczepionkowców” u Jarosława Kaczyńskiego.

Publicysta zauważa, że do „antyszczepionkowców” zaliczono obecnie „wszystkich”. – I jakąś tam niedużą grupę osób, które negują sens szczepionek w ogóle […] i do nich się usiłuje upodobnić każdego, kto ma jakiekolwiek wątpliwości, kto zastanawia się dlaczego te szczepionki, nie będąc obowiązkowymi, mają być źródłem jakiegoś apartheidu – mówi RAZ.

Rafał Ziemkiewicz stwierdza, że „obecna władza dostała kompletnego […] jobla na punkcie tych szczepionek i na punkcie wyszczepiania społeczeństwa i na punkcie tego, że wszystkiemu winni są ci, którzy się nie chcą wyszczepić”.

– Ci którzy są: antyszczepionkowcami, którzy są na pasku KGB, którzy sabotują wysiłki rządu […] – wymienia publicysta.

Dlaczego więc Kaczyński i PiS wybrał sobie tych wszystkich ludzi na wroga numer jeden? Ziemkiewicz przytacza słowa Józefa Orła, który stwierdził, że PiS „stracił swoją opowieść o walce z korupcją”.

– Czego potrzebuje teraz naczelnik? Czego potrzebuje PiS? Nowej opowieści – wyjaśnia Ziemkiewicz.

– Szczucie na niezaszczepionych może być świetną opowieścią, bo ludzie […] teraz się znowu boją – dodaje.

Ziemkiewicz słusznie zauważa, że tym razem PiS ma po swojej stronie tych, którzy zazwyczaj byli mu wrodzy. Bo przecież mainstream i partie z „totalnej opozycji” nie zaczną nagle szkalować walki z pandemią, która jest tak modna na Zachodzie.

– Opozycja nie jest w stanie się temu przeciwstawić poza jedną Konfederacją – stwierdza.

To właśnie straszenie antyszczepionkowcami jest nową metodą PiS-u na walkę polityczną, a nie nowy „Polski Ład” czy inne tego typu programy.

– […] Większość społeczeństwa jednak się boi, i teraz przedstawmy im jako przyczynę tych lęków antyszczepionkowców – wyjaśnia wyrachowanie rządzących publicysta.

18 KOMENTARZE

 1. Starszemu panu już pomieszało się w głowie. Wszędzie widzi ruskich agentów. Tzw. antyszczepionkowcy to są ludzie, którzy się doedukowali w temacie. I tyle. Dlatego mają taki pogląd na sprawę i dlatego pogardzają zasrańcami co czerpią wiedzę o świecie z plakatów w przychodni i TVN24.

 2. wydaje się, że jedną z postaci powikłań poszczepiennych może być – uznawanie red. Ziemkiewicza za publicystę prawicowego – czy z tego należy wnioskować, że red Sommer się zaszprycował i teraz ma takiego NOPa? – albo POPa (pożądany odczyn poszczepienny)?

 3. W latach 80-tych pracowałem za granicą. W tamtejszej prasie czytałem, że KGB pracuje nad uzyskaniem broni ze skojarzenia jadu kobry z grypą.

 4. Przecież Kaczyński w 1988 roku bawił na przyjęciu z okazji Rewolucji Październikowej i to pewnie tam poinformowano go o tym sprytnym planie KGB.I tu powstaje pytanie,czy coś musiał dać w zamian?

  • W 1988 r. bawił na przyjęciu a sowieckiej ambasadzie, a po 1988 r. chodził na suto zakrapiane alkoholem randki z oficerem KGB Anatolijem Łasinem.

  • „Kraje z bardzo dużym nasyceniem tak zwanych „uchodźców”, albo nie zmuszają swoich obywateli do żadnych szczepień (Niemcy, Wielka Brytania), albo nakazują obowiązkowo szczepić jedynie symbolicznie, czego przykładem jest Francja, gdzie prawnie zobowiązuje się rodziców do zaszczepienia ich dzieci jedynie przeciw błonicy, tężcowi i polio. I jakimś cudem najwidoczniej nie ma tam żadnego zagrożenia epidemiologicznego…”

 5. Może nie celowo wypuścili wirusa ale coraz więcej dowodów, że to sztucznie podrasowany wirus, maila Fauciego potwierdzają, ze z pieniędzy podatników finansował badania nad zwiększeniem zjadliwości koronki. A Kaczor najlepszy jest w niszczeniu i szukaniu wroga, manipulacja stara jak świat, ale większość młodych już obudzona i nie da się szprycy.

  • Tak chinczycy zrobili wirusa który statystycznie powoduje smierć jak katar. Pytanie po co? Bardziej pasuje tu teoria ze US na siłę chcą ubrac w to chinczyków bo przegrywajawojnę gospodarczą z chinami

   • Wirus pierwotnie miał być bardziej śmiertelny/zakaźny. Tylko że ktoś chyba dobrze nie przestudiował Podręcznika Młodego Wirusologa. Pierwszy punkt z podręcznika mówi: wirus traci zjadliwość z każdą zaatakowanym nosicielem. Jest to po to, aby zwiększać zasięgi wirusa. Wirusy bardzo zjadliwe, szybko kończą swój żywot, bo przestają się rozprzestrzeniać.

    • a NIEPRAWDA! Teraz mamy mutanta nepalskiego.Jest on i morderczy i niesłychanie szybko się rozprzestrzenia! Skąd o tym wiem? Z TVP info….

   • A jak ich w to wrobią to zaczną wygrywać? Oburzony świat przestanie kupować tanie produkty? A może wszystkie kraje zażądają odszkodowań które Chiny posłusznie zapłacą?

 6. Co się w naszym kraju wyprawia!? Kaczyński moczy się dziennie w tej substancji chemicznej w fazie testów, razem ze swoim dworem i rodziną dalszą i bliższą! Niech ktoś spróbuje przybyszom z płd. podać tą substancję chemiczną albo ich dzieciom to kraj rozwalą, obojętnie gdzie! A u nas co!? Jakim prawem jakaś firma prywatna robi na Polakach eksperyment medyczny, zakazany prawem od czasów osądzenia i skazania morderców, którzy to robili w obozach zagłady! To ludobójstwo na narodzie Polski!

 7. Wydaje mi się że nie ma co tych słów brać na serio, Ka-czing po prostu odleciał. Analizować je nie ma sensu, lepiej skupić się na realnych zagrożeniach wynikających z tego podejrzanego przymusu.

  • Wiesz co robią ludzie w innych krajach, gdyby im narzucono taki „podejrzany przymus” – a mówiąc dosłownie namawiano//zmuszano do kalectwa lub samobójstwa!? Jeśli myślisz, to co ja – to dobrze myślisz! Jak Polacy bronią się przed tym zakazanym eksperymentem medycznym? Wiesz w jakim kraju mało kto słyszał, że niby jest jakaś epidemia? – W tych krajach, które nie są zrzeszone w WHO! Niemieccy prawnicy już, albo niebawem wniosą pozew o ludobójstwo a u nas!?

 8. A gdzie tu wątek Putina i Łukaszenki.Toż to zwykłe marnotrawstwo propagandowe.Nie dość,że zmarnowano hejt na 5 G,to dostajemy prawie nowe kopniaki od UE i to od kogo?Nawet po tylu latach Czesi mszczą się za trucie ich solą drogową.Coś mi się zdaje,że jak tak dalej pójdzie,
  etos nie będzie miał którędy uciekać.Szosa na Zaleszczyki to był fart jednorazowy.

Comments are closed.