Katolicki uniwersytet ogłosił „Miesiąc Dumy” LGBT. „Hańbicie imię Naszej Pani!”

Flaga LGBT. Foto: pixabay
Flaga LGBT. Foto: pixabay

Uniwersytet Notre Dame przyłączył się do obchodów święta LGBT. Katolicy nie kryją oburzenia.

W czerwcu środowiska LGBT obchodzą tzw. „Miesiąc Dumy”. Święto homoseksualistów wspiera wiele firm, które liczą na pozyskanie tych „wyjątkowych” klientów.

Jednak nie tylko wielki biznes walczy o względy środowisk LGBT. W Stanach Zjednoczonych do celebracji „Miesiąca Dumy” dołączył się… katolicki uniwersytet Notre Dame (Nasza Pani) w stanie Indiana.

Władze katolickiej uczelni powołały się na wezwanie katolickiego prezydenta Joe Bidena na temat ruchu LGBT. Biuro ds. różnorodności i inkluzywności wyjaśniło, że „Miesiąc Dumy obchodzony jest każdego czerwca w Stanach Zjednoczonych dla upamiętnienia powstania Stonewall”.

Katolicka uczelnia przekonuje, że „Miesiąc Dumy” to najlepszy czas „docenić wkład Amerykanów LGBTQ+ i podnosić świadomość na temat wysiłków na rzecz równej sprawiedliwości i równych szans dla społeczności LGBTQ+”.

„Powstanie w Stonewall Inn w czerwcu 1969 roku zapoczątkowało ruch wyzwoleńczy – wezwanie do działania, które nadal inspiruje nas do spełnienia obietnicy naszego narodu o równości, wolności i sprawiedliwości dla wszystkich. Duma to czas, by przypomnieć próby, jakie przeszła społeczność lesbijek, gejów, biseksualistów, transseksualistów i queer (LGBTQ+) i cieszyć się z tryumfów pionierskich jednostek, które dzielnie walczyły – i nadal walczą – o pełną równość. Duma jest zarówno radosną wspólnotową celebracją widzialności, jak i osobistą celebracją własnej wartości i godności. W tym miesiącu dumy doceniamy cenny wkład osób LGBTQ+ w całej Ameryce i potwierdzamy nasze zobowiązanie do solidarności z Amerykanami LGBTQ+ w ich toczącej się walce z dyskryminacją i niesprawiedliwością” – czytamy w opublikowanej przez Biały Dom proklamacji Joe Bidena, poświęconej apologii ideologii LGBT i gender.

Celebracja homoseksualizmu przez katolicką uczelnię jest nie do przyjęcia dla wiernych. „Zawstydzacie imię Naszej Pani” – stwierdził katolicki autor Austin Ruse.

To nie pierwszy skandal z udziałem tej „katolickiej” uczelni. W zeszłym roku zatrudniono w niej Pete’a Buttigiega, który jest proaborcyjnym homoseksualistą żyjącym w „małżeństwie” z innym mężczyzną.

Wykładowca zasłynął stwierdzeniem, że Bóg stworzył go gejem. Zachęcał też 9-letniego chłopca do homoseksualnego coming out’u.

Źródło: lifesitenews.com

4 KOMENTARZE

  1. Bóg stworzył go gejem?
    O Bogu można powiedzieć że gdy kogoś che ukarać to rozum mu odbiera.
    Bóg nie tylko nie stworzył nigdy żadnego sodomity ale jeszcze spopielił cale miasto które oni sobie upodobali.

  2. Duma z praktykowania skrajnie niezdrowych I ryzykownych zachowań. Dyma z tego co w każdym normalnym człowieku wzbudza odruchy wymiotne.

Comments are closed.