Koronarestrykcje tylko dla niezaszprycowanych? Niedzielski zapowiada wakacyjny „pakiet rozwiązań”

Adam Niedzielski.
Minister Zdrowia Adam Niedzielski. / foto: PAP
Najprawdopodobniej już dziś minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosi wakacyjny harmonogram „luzowania” koronarestrykcji. Zapowiedziano bowiem kolejną konferencję prasową.

Minister Adam Niedzielski zapowiedział, że rząd ogłosi w tym tygodniu „pakiet rozwiązań dotyczący wakacji”.

– Prawdopodobnie jutro bądź w piątek razem z panem premierem Mateuszem Morawieckim przedstawimy pakiet rozwiązań, który będzie dotyczył całego okresu wakacji, by pokazać dłuższą perspektywę i dać Polakom zaplanowania wakacji. Proszę o odrobinę cierpliwości. Jutro razem z panem premierem będziemy komunikowali te informacje – mówił wczoraj na antenie TVP Info.

Zadaniem ministra, majowy proces luzowania koronarestrykcji okazał się „rozsądny”.

Innego zdania jest jednak matematyk i twórca modelu budowania odporności zbiorowej Krzysztof Szczawiński. We wpisie na Facebooku ocenił, że „ten cały «proces luzowania» nie jest «rozsądny», tylko kompletnie bez sensu i bez żadnej podstawy, co zapowiadałem z góry i wszystko się sprawdziło – nie ma ŻADNEGO uzasadnienia dla utrzymywania tych zakazów, oprócz tego że:

1) nie chcą się przyznać, że to wszystko było bez sensu i po nic

2) chcą już tak nas bez końca trzymać za twarz i tylko co dwa tygodnie zmieniać te absurdalne regułki, zamiast pozwolić normalnie żyć, jak wolni ludzie…”.

Obostrzenia dla niezaszprycowanych?

– Dzisiaj jest bardzo ważny dzień, jeżeli chodzi o sytuację epidemiczną, ponieważ jeden z podstawowych parametrów obserwowanych w toku pandemii, czyli liczba zakażeń na 100 tys. mieszkańców, zredukowany został do jednego przypadku w skali kraju na 100 tys. To dosyć symboliczne – mówił Niedzielski.

Jednocześnie podkreślał, że pandemia nie zniknęła, a Polacy muszą wciąż stosować się do obostrzeń sanitarnych.

Jeden z ekspertów Rady Medycznej przy premierze Mateuszu Morawieckim, dr Konstanty Szułdrzyński, stwierdził, że jej członkowie „konsekwentnie opowiadają się za utrzymaniem części obostrzeń dla osób niezaszczepionych”.

– Nie rozmawialiśmy ostatnio z rządem o szczegółach luzowania obostrzeń, ale ogólna strategia ich znoszenia została wypracowana dużo wcześniej. Epidemia się nie skończyła i póki tak jest, to wszystkich obostrzeń nie da się w naszej ocenie znieść. Oczywiście w stosunku do osób niezaszczepionych. Osoby zaszczepione czy uodpornione w wyniku przebycia COVID-19 powinny natomiast być zwalniane z kolejnych rygorów sanitarnych czy ograniczeń – powiedział dr Szułdrzyński.

Pandemiczni eksperci Morawieckiego chcą koronarestrykcji tylko dla niezaszprycowanych

Źródła: TVP Info/Facebook/nczas.com

6 KOMENTARZE

  1. Skoro zaszczepieni placebo mają być zwalniani z restrykcji, to nie ma lepszego dowodu na to, że są one jedynie po to, aby uprzykrzyć życie niepokornym.

    • O właśnie!
      Wiesz coś więcej, czy w tym aktulnie masowo przeprowadzanym eksperymencie medycznym faktycznie niektórzy dostają placebo? Ja słyszałem o tym od lekarza, ale wciąż jakby dowodów nie mam.

  2. Ze swoich obserwacji mam wrażenie że ten wirus jest groźny głównie dla osób prowadzących siedzący tryb życia. Znam wiele osób pracujących fizycznie i tam nikt nie choruje, za chorują adwokaci, publicyści itp.

Comments are closed.