Kurski ponownie wybrany na prezesa TVP. Kolejne cztery lata będzie odbierać nam smak życia

Jacek Kurski/fot. PAP/Bartłomiej Zborowski/TVP
Jacek Kurski/fot. PAP/Bartłomiej Zborowski
Rada Mediów Narodowych ponownie powołała Jacka Kurskiego na kolejne cztery lata prezesury Telewizji Polskiej. Jego kandydaturę poparło troje członków RMN reprezentujących PiS.

Tym razem możemy być pewni, że wygrał najlepszy – poza Jackiem Kurskim nie było bowiem innych kandydatów na to stanowisko.

– Nie było sensu, już podczas poprzedniego głosowania usłyszałem przecież od przewodniczącego Czabańskiego, że konkursy tylko stwarzają niepotrzebne kłopoty i nie są wymagane ustawowo. W związku z tym doszedłem do wniosku, że sprawa Kurskiego na stanowisku jest przesądzona – mówił Juliusz Braun, członek RMN, w rozmowie z Wirtualnymi Mediami o tym, dlaczego nie zgłosił swojego kandydata.

Już tydzień temu Ryszard Terlecki, wicemarszałek Sejmu, zapowiadał, że Kurski dalej będzie prezesem w rozmowie z „Gazetą Wyborczą”:

– Z pewnością Jacek Kurski będzie dalej prezesem TVP. Jest tak świetny. Nasi wrogowie z pewnością są niezadowoleni. Ale my jesteśmy zadowoleni – mówił.

– Jacek Kurski robi dobrą robotę w TVP. W porównaniu z TVN ta telewizja publiczna jest po prostu wzorem cnót wszelakich – ocenił prezes PiS, Jarosław Kaczyński, w rozmowie z Wprost.

W zarządzie pozostanie też Mateusz Matyszkowicz – RMN przegłosowała jego kandydaturę stosunkiem głosów 3:2.

Parafrazując klasyka: przez kolejne cztery lata Kurskie będą nam odbierać smak życia.

Źródło: „Wirtualne Media”, Wprost, NCzas

3 KOMENTARZE

  1. Przez kolejne cztery lata Kurski szastać będzie pieniędzmi pochodzącymi z naszych podatków na bzdurne, przepełnione bizantyjskimi formami koncerty i tępą propagandę. Ten człowiek nie ma jakiegokolwiek wstydu.

  2. Okazało się że pochodzą od tych, co darli mordy z dachów jacy to są biedni ale przejmowali polskie majątki i zmieniali swoje nazwiska na pasujące do nich, żeby się zakonspirować. I teraz robią już za nastajaszczich paljakow co dobrze było widać przy ‚okrągłym stole’.

Comments are closed.