Odprawiono trzy msze o unicestwienie wież 5G. To przez diabelnie szybki Internet?

Wieża 5G, dzikus z dzidą Źródło: Pixabay., collage
Wieża 5G, dzikus z dzidą Źródło: Pixabay., collage
W Mrągowie w kościele pw. św. Rafała Kalinowskiego odprawiono w ostatnich dniach trzy msze święte w intencji „o unicestwienie urządzeń i wież nowoczesnej technologii 5G”. Proboszcz zapowiedział, że więcej podobnych mszy nie odprawi. W związku z tymi intencjami kuria archidiecezji warmińskiej przeprowadziła z proboszczem rozmowę.

– To jest świeża sytuacja, ale już na nią zareagowaliśmy. Z proboszczem została przeprowadzona rozmowa. Jest oczywistym, że takich intencji mszalnych nie powinno się przyjmować – powiedział PAP rzecznik kurii metropolitalnej w Olsztynie ks. dr Marcin Sawicki.

W kościele pw. św. Rafała Kalinowskiego, w Mrągowie na Mazurach, w ostatnich dniach odprawiono trzy msze święte w intencji „o unicestwienie urządzeń i wież nowoczesnej technologii 5G”. Zdjęcia z intencjami mszalnymi tej parafii obiegły internet i wywołują lawinę komentarzy.

– Zamawiający te msze to dwoje prywatnych ludzi z Mrągowa. Te intencje zostały trochę opacznie zrozumiane, źle zapisane. Nie chodziło o samą technologię, ale o zagrożenia, jakie ona ze sobą niesie – powiedział PAP proboszcz ks. Robert Kaniowski i przyznał, że „każda technologia niesie ze sobą zło”.

Dopytywany, co ma na myśli doprecyzował, że chodzi o treści przekazywane za pomocą tego rodzaju technologii np. treści pornograficzne dostępne w internecie.

– Sam internet nie jest zły, ale jest w nim mnóstwo złych treści – powiedział proboszcz i dodał, że w zamyśle zamawiających te msze chodziło właśnie o tego rodzaju zagrożenia.

Proboszcz przyznał, że uczestnicy nabożeństw „o unicestwienie urządzeń i wież nowoczesnej technologii 5G” nie reagowali negatywnie, gdy kapłan informował o intencji mszy.

Z zamieszczonych w internecie intencji mszalnych na bieżący tydzień wynika, że w parafii św. Rafała Kalinowskiego w Mrągowie msze dotyczące wież 5G mają zostać odprawione jeszcze w czwartek i piątek. Proboszcz Kaniowski zapowiedział, że te intencje mszalne zostaną zmienione.

– Zamawiający wycofał się z tego. Rozmawialiśmy i zrozumiał, że to jest trochę opacznie sformułowane, nie oddaje tak naprawdę intencji, jaką miał zamawiający msze – powiedział proboszcz Kaniowski.

Proboszcz w rozmowie z PAP przyznał, że intencja dotycząca wież 5G była „najdziwniejszą, z jaką się spotkał, choć jest kapłanem raczej nie najmłodszym”.

– Często w trudnych sprawach ludzie zamawiają msze ‚w intencji znanej Panu Bogu’. Tu się tak nie stało i wyszło trochę nie tak, jak powinno – powiedział ks. Kaniowski.

Źródło: PAP

16 KOMENTARZE

 1. zamówione to i bardzo dobrze ze omodlone.
  nie ma żadnych badań czy 5G bedzie szkodliwe (na razie działa na starych pasmach ale bedzie na bardzo wielu) no i podniesli normy 1000 razy.

  Ostatnio jak sie modlili o deszcz to zadziałało. Ja tam im kibicuje, modlitwa będzie dla dobra wszystkich.

 2. muwio rze tamuj na tyh wierzach 5gie conie to mieszkajo se diaboły co to pszet tem se mjeszkały na łepkach ot szpilkuf….. tylko nie mufta ni komu conie….

  • Różnica jest taka, że to są routery zakładane dobrowolnie przez mieszkańców bloku albo właściciela mieszkania. Takie urządzenie można w każdej chwili wyłączyć albo ustawić tak żeby działało tylko z określonymi parametrami. Zupełnie inna jest sytuacja gdy router 5G instaluje korporacja nie pytając mieszkańców o zgodę. Jest to ważne ponieważ jeśli nadajnik 5G przekroczy z jakiegoś powodu bezpieczną moc nadawania staje się śmiertelnie niebezpieczny.

 3. …”że takich intencji mszalnych nie powinno się przyjmować”… A piniąchy skąd będą spływać proboszczowi?Z nieba?

 4. Poczytajcie sobie głąby Manifest Kaczyńskiego. Już prawie 50 lat temu zapowiadał unicestwienie społeczeństw poprzez demon technologii. Oczywiście Teda Kaczyńskiego, bo wam tylko wóda, prochy, dziwki i polityka w pustych łbach przewodzą.

  • Zatem badz naszym przewodnikiem, zeby nas woda, prochy, i polityka nie sprowadzala na manowce. Ale dziwki sa nam potrzebne, wiec zostaw je w spokoju, klarnecie glabiasty.

 5. Bardzo dużo na temat szkodliwości sieci 5G mówią niektórzy naukowcy m.in. dr Diana Wojtkowiak. Technologia ta prowadzi do poważnych problemów zdrowotnych (nowotwory, niedotlenienie organizmu, zwłóknienie płuc) oraz oddziałuje negatywnie na środowisko (np. w Hadze podczas testowania tej sieci, padły stada ptaków). 5G ma też służyć do inwigilacji ludzi (nawet we własnych domach). W związku z rozwojem tej sieci w połowie produkowanych sprzętów RTV/AGD wbudowane są kamer i czujniki.

 6. Posłuchajcie na yt Prof. Henryk Banach o technologii 5G na konferencji w Sejmie – 26.04.2019
  Zobaczcie na yt „Osiedle Śmierci – Sieć 5G – Gliwice – Plaga nowotworów” oraz „5G APOKALIPSA – Wyginięcie – Lektor PL”

Comments are closed.