Morawiecki i Niedzielski ogłaszają pakiet obostrzeń na wakacje. Witaj segregacjo sanitarna! [AKTUALIZACJA]

Adam Niedzielski.
Adam Niedzielski. (Zdj. PAP/Radek Pietruszka)

Premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski na czwartkowej konferencji poinformowali jak będą wyglądały wakacje Polaków. Najpierw wystąpił szef rządu, który przedstawił kilka złagodzonych obostrzeń, zaznaczając, że „limity nie obowiązują osób zaszczepionych”. Witaj segregacjo sanitarna!

– W czwartek przedstawimy pakiet rozwiązań epidemicznych na całe wakacje – przekazał w środę Adam Niedzielski, szef resortu zdrowia. Jego zdaniem proces znoszenia obostrzeń w Polsce jest „rozsądny”. Dlatego w ramach tego rozsądku postanowił doładować do wora z ograniczeniami pakiet, który uprzykrzy Polakom letni wypoczynek.

– Czujność musimy cały czas zachowywać. Ale z każdym dniem przybywa osób zaszczepionych. Na początku czerwca pobiliśmy rekord dzienny ponad 620 tys. szczepień – chwalił się Mateusz Morawiecki.

– W najbliższych dniach otworzymy Stadion Narodowy dla Strefy Kibica – zapowiedział.

Luzowanie obostrzeń:

Od 13 czerwca:

– w kościołach dopuszczalna połowa zajętych miejsc dla wiernych.

Od 26 czerwca:

– od 26 czerwca na targach i konferencjach dopuszczalny limit 1 osoba na 10 mkw.,

– na obiektach sportowych i koncertach od 26 czerwca limit 50 proc. miejsc,

– otwieramy dyskoteki; limit do 150 osób; niewliczane osoby zaszczepione,

– w hotelach dopuszczalny poziom 75 proc. zajętych miejsc; niewliczane dzieci do 12 lat.

 

 

17 KOMENTARZE

 1. Jakim prawem ci ludzie na urzędach, za pieniądze Polaków stosują terror i bezprawie wobec Polaków!? Jak to się dzieje, że w innych krajach ludzie noszą (często byle jak) maski dla picu, tylko w sklepie a na zewnątrz już nie i statystyki nie galopują gwałtownymi zachorowaniami? Wprowadzili to dopiero w wielu krajach w tym roku i każdy już się buntuje a sprzedawcy nie zwracają uwagi, ochrony ZERO!

  • wszędzie teraz jest NWO=syf, oprócz Texasu… a Polska jest jedynie regionem na mapie. Iluzji państwowości dodaje jedynie język polski na tych terenach…

  • Jakim prawem? Prawem demokracji. Większosc tak chce.
   Czyli Ty i ja jestesmy w dupie i nic z tym nie mozemy z tym zrobic :(

  • Jaim prawem? Prawem bezprawia.Prawem silniejszego. Takim prawem, ze każde bezprawie i ograniczanie praw , jest pokornie akceptowane przez ludzkie pogłowie zwane Narodem polskim. Skoro bydło się nie sprzeciwia, dokrecają srubę. Czego jeszcze nie rozumiesz????

 2. U nas w sklepach też noszą maski byle jak i dla picu, sprzedawczynie i ochrona tak samo. A ilość zachorowań spada. Dziwne. Najwięcej chorych i zmarłych było jak wszyscy na serio przestrzegali „obostrzeń”. Wniosek?

 3. W Krakowie na Starym Miescie raczej ciezko bedzie znalezc dyskoteke, w ktorej zmiesci sie w piwnicy 150 osob. A nawet jesli wiecej, to na bank sporo bedzie zaszczypionych. No i jak niby ma wygladac kontrola zaszczypienia? :) Jest RODO, jest art 32 Konstytucji o zakazie dyskryminacji. Dane medyczne sa prywatna sprawa. Juz to widze :)

  • Jasne, swobodę prowadzenia działalnosci gospodarczej tez gwarantuje konstytucja.
   Ostatni rok (czy 30 lat) spedziles na ksiezycu?

   • To, ze sa szykany i przesladowanie przedsiebiorcow, to kazdy wie. Ale jak niby Twoim zdaniem mialoby wygladac sprawdzanie przy wejsciu do pubu z dyskoteka? „Pokaz paszport”, „Nie pokaze”, „To stawiamy + na liscie 150”? Spoko, wszystko legalnie, 150 niezaszczepionych, a reszta pod sufit, ilu sie zmiesci. I co najwazniejsze – wszyscy maja wy*e na plandemie :)

 4. kiedy jakis sprawny prawnik poda MZ do sądu za te ich bezprawne rozporządzenia??!! Znalezli sobie dziady sposób!!! Garstka bandytów niszczy prawo Naszego Państwa. Dlaczego nic nie można z tym zrobić?!

 5. Główny ekspert WHO Soumya Swaminathan mówi, że nie ma dowodów na to, że szczepionka zapobiega zakażeniom. Statystyki CV19 okazują, że „w pełni” wyszczepieni są hospitalizowani i umierają na CV19. To jest zbrodnia.
  Zakrzepice po podaniu szpryc będą powstawać w sercu, mózgu, płucach i powodować zawały, siniaki, udary, omdlenia, wypadki samochodowe, komplikacje z menstruacją, poronienia itd.

Comments are closed.