Polityk związany z PiS znęcał się nad żoną. Kilka lat temu skazano go na więzienie i wciąż tam nie dotarł

Obrazek ilustracyjny/Fot. Pixabay
Obrazek ilustracyjny/Fot. Pixabay
Cztery lata temu Karolina Piasecka opublikowała nagranie na którym słuchać jak jej, były już mąż, były rady z PiS, znęca się nad nią. Mężczyzna usłyszał wyrok, ale do więzienia nie trafił.

Były radny Rafał P. został oskarżony o znęcanie, uporczywe nękanie, naruszenie miru domowego a także niszczenie dokumentów. Po ponad rocznym procesie, Sąd Rejonowy w Bydgoszczy, skazał Rafała P. na 2 lata więzienia.

Wyrok uprawomocnił się w 2019 roku. Mimo to – były pisowski polityk nie trafił do więzienia.

– Skazany po uprawomocnieniu się wyroku złożył wniosek o odroczenie kary – powiedział Jarosław Błażejewski, prezes Sądu Rejonowego w Bydgoszczy na Kujawach.

Jako powód odroczenia Rafał P. podał konieczność opieki na chorą matką. Karę odroczona na 6 miesięcy, co oznacza, że zwyrodnialec powinien być już więzieniu – ale nie jest.

– Skazany ponownie skorzystał z wniosku o odroczenie kary – powiedział Jarosław Błażejewski. – Teraz powołuje się na dwie przesłanki. Jedna to kontynuacja wniosku złożonego na początku, związana ze stanem zdrowia rodziny, druga związana jest z jego stanem zdrowia – dodał.

W ten sposób, powołując się na stan zdrowia, skazany może całymi latami unikać umieszczenia w zakładzie karnym.

– Wyrok zapadł. Cieszyłam się, że to jest koniec. Ale tak naprawdę, wymiar sprawiedliwości do tej pory, nie był w stanie wyegzekwować praw ciążących na Rafale P. – mówi była żona skazanego.

Źródło: Polsat News

1 KOMENTARZ

Comments are closed.