Prawie zabił dziecko na pasach. Policjanci zatrzymali 39-latka [VIDEO]

Foto: Twitter Policja Śląska
Do skrajnie niebezpiecznej sytuacji doszło na przejściu na pieszych w Rędzinach. Rozpędzony Volkswagen o mały włos uderzył w dziecko.

Komenda Miejska Policji w Częstochowie opublikowała mrożące krew w żyłach nagranie. Zarejestrowano je w Rędzinach.

Na nagraniu widać, jak rozpędzony Volkswagen wykonuje nieprawidłowy manewr wyprzedzania. Później rozpędzone auto nie ustąpiło pierwszeństwa pieszym na pasach.

Na filmie widać jak auto przejechało tuż przed nosem dziecka na hulajnodze. Przerażony chłopczyk rzucił zabawkę i uciekł z przejścia na chodnik.

Jak informuje Policja, funkcjonariusze ustalili kto kierował pojazdem. Za narażenie pieszych na niebezpieczeństwo mężczyźnie grozi do 3 lat więzienia.

„Kłomniccy policjanci ustalili, a następnie zatrzymali 39-latka, który 6 czerwca na drodze krajowej numer 91 w Rędzinach wyprzedził kolumnę pojazdów i nie ustąpił pierwszeństwa pieszym na pasach. Kierujący swoim zachowaniem naraził pieszych na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, dlatego został zatrzymany i po wykonaniu niezbędnych czynności trafi do policyjnego aresztu. Jutro usłyszy prokuratorskie zarzuty. Jak się okazało, 39-letni mieszkaniec powiatu częstochowskiego nie posiada uprawnień do kierowania i już wcześniej był karany za szereg przestępstw i wykroczeń drogowych” – powiadomiła Komenda Miejska Policji w Częstochowie.

Policjanci zaapelowali również do pieszych, aby znajdując się na drodze zachowali czujność. „Kierujcie się zasadą ograniczonego zaufania i ostrożności Przed wejściem na jezdnię upewnijcie się, że bezpiecznie przejdziecie na drugą stronę – rozejrzyjcie się kilkukrotnie i upewnijcie, że wszyscy kierowcy was dostrzegli i ustąpią wam pierwszeństwa. Będąc na środku jezdni, rozejrzyjcie się raz jeszcze” – apeluje policja.

Źródło: Komenda Miejska Policji w Częstochowie

13 KOMENTARZE

 1. „Będąc na środku jezdni, rozejrzyjcie się raz jeszcze”- po co pieszy na środku jezdni ma stawać i się rozglądać? Żeby wiedzieć czy ma wracać? Co mu to da? Czy chodzi o to żeby dłużej przetrzymać kierowców?

  • A gdzie jest napisane, ze ma stawac? Wystarczy przeczytac ze zrozumieniem. No chyba, ze nie potrafisz obrocic glowy bez zatrzymania sie – w takim razie polecam przewodnika na przejscia dla pieszych.

 2. To że kierujący samochodem jest winny nie podlega wątpliwości ale w komentarzach pod filmem nie widzę komentarzy że dzieciak nie powinien jechać na hulajnodze przez pasy… Rowerzyści zeszli z rowerów i bardzo dobrze ale dzieciak to lanie też powinien dostać.

  • jest jeden komentarz kobiety ktora to zauwazyla ,ze dzieciak jest pojazdem !!! na przejsciu dla pieszych
   reszta to zakompleksieni idioci ,ktorzy jak zobacza dziecko to zaraz wlacza im sie mechanizm ,ze dziecko nie jest niczemu winne.

  • Zatrzymał się przed pasami. Jak jest ścieżka rowerowa to nikt nie prowadzi roweru. To można jechać czy też nie?

  • Masz racje. Pieszy to uczestnik ruchu I też obowiązują go przepisy, nawet jeżeli z powodu wieku nie ponosi winy za ich naruszenie. Czyżby Redakcja popierała pisowsko-ziobrowską zmianę przepisów o pierwszeństwie na pasach?

 3. dziecko na hulajnodze na przejsciu dla pieszych? Gdzie byli rodzice ???
  dlaczego tam jest linia przerywana przed przejsciem dla pieszych?
  dlaczego tam jest parking po drugiej stronie przejscia dla pieszych???

 4. A dlaczego tam są drzewa i trawa? Dziecko się poruszało z prędkością chodzącego zdrowego mężczyzny i Wasze pytania nie mają znaczenia.

  • No jest znaczna różnica. Idąc zrobisz momentalnie krok w tył. Na hulajnodze takiego szybkiego manewru nie dokonasz. Ja swoje dziecko uczę bezwzględnego przestrzegania świateł jak i przechodzenia przez jezdnie z głową. Pierwszeństwo pierwszeństwem ale człowiek pancerny nie jest.

Comments are closed.