„Ten Ch.” skazany. Ziemkiewicz komentuje: „Nazwanie prezydenta zdrajcą to ocena działalności”

Andrzej Duda, Rafał Ziemkiewicz Źródło: YouTube, collage
Andrzej Duda, Rafał Ziemkiewicz Źródło: YouTube, collage
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Na osiem miesięcy ograniczenia wolności w formie prac społecznych skazał w czwartek Sąd Okręgowy w Lublinie pastora Pawła Chojeckiego. To wyrok za znieważenie m.in. prezydenta Andrzeja Dudy i obrazę uczuć religijnych katolików w trakcie programów internetowej telewizji „Idź Pod Prąd”. Sprawę komentuje Rafał Ziemkiewicz.

W Sądzie Okręgowym w Lublinie zapadł wyrok w procesie karnym pastora Pawła Chojeckiego. Oskarżony został uznany za winnego popełnienia czterech przestępstw: publicznego znieważenia prezydenta Andrzeja Dudy i narodu polskiego oraz znieważenie osób wyznania katolickiego i obrazę uczuć religijnych. Dochodziło do tego w latach 2016-2019 w trakcie programów internetowej telewizji „Idź Pod Prąd”.

Sędzia Andrzej Klimkowski przypomniał w czwartek, że w stosunku do prezydenta Andrzeja Dudy zostały użyte takie stwierdzenia jak: „prezydent jest strażnikiem interesów Moskwy czy Berlina”, „jest agentem śpiochem”, „Ty jełopie skończony”.

Z kolei naród polski obraził m.in. słowami: „katolicka zidiociała Polska”, „Polacy są gnidowaci”. W kontekście osób wyznania katolickiego padły m.in. stwierdzenia „katolik odmawia różaniec jak małpa”, „księża każą się modlić do jakiejś baby”, „Kościół Katolicki to wielka prostytutka”.

Za te czyny sąd wymierzył mu karę ośmiu miesięcy ograniczenia wolności w formie prac społecznych (20 godzin miesięcznie) oraz pokrycie kosztów postępowania sądowego w kwocie 20 tys. zł. Wyrok jest nieprawomocny.

Ziemkiewicz komentuje

Znany prawicowy publicysta skomentował sprawę na Twitterze. Ziemkiewicz nie do końca zgadza się z wyrokiem.

– O ile inne cytowane w artykule wypowiedzi – tak, to akurat nazywanie polityka, także Prezydenta, „zdrajcą” czy „tchórzem” nie może być penalizowane. Te ocena jego działalności i w imię wolności trzeba tolerować. Karą dla tego Ch. i jemu podobnych powinien był społeczny ostracyzm – napisał.

Źródło: PAP, Twitter

4 KOMENTARZE

  1. a cóż to za mina u redaktora zemkiewicza??? myślałem że tylko ja mam taką, gdy spożyję bladym świtem,szklaneczkę ulubionego napoju ,,Mocasz Piekielny”,(przed penetracją śmietnikóf,bogate ludzie wyżucajom tam tyyyle dobra)
    pozdrawiam fszystkih ludzi małej wiary.

  2. no i juzek -idiota odezwał się. A Ziemkiewicz zbyt długo z pańskiego /pisowskiego/ stołu zbierał okruchy i lizał łapki, żeby teraz warczeć na pisiorów.

  3. przestrzegam przed natrętnym kreowaniem kultu Ziemkiewicza – niech się kompromituje na własny rachunek i w tv Judeopolonia. A tu kolejna wzmianka o „endeku” i „prawicowym publi-cyście”

Comments are closed.