Zbigniew Ziobro
Zbigniew Ziobro "Zero obaw" Źródło: Polsat News, Canva, collage
REKLAMA
Zbigniew Ziobro na konferencji prasowej przekonywał, że we włamaniu hakerskim na maila Michał Dworczyka nie ma nic nadzwyczajnego.

 

Przypomnijmy, że prawdopodobnie wschodnie służby włamały się na skrzynkę mailową Michała Dworczyka oraz media społecznościowe jego i jego żony. Wyciekło m.in. CV dyrektora Rządowego Centrum Bezpieczeństwa płk. Konrada Korpowskiego, a wraz z nim przebieg jego kariery, posiadane zaświadczenia bezpieczeństwa, odbyte szkolenia w Polsce oraz poza jej granicami.

REKLAMA

Pisaliśmy o tej sprawie:

Film dokumentalny o dramatycznych wydarzeniach w Jedwabnem

Dworczyk dał się zrobić jak dziecko. Wschodnie służby włamały się na jego skrzynkę

Odniósł się do niej również minister sprawiedliwości i prokurator generalny – Zbigniew Ziobro. Polityk zdaje się bagatelizować sprawę.

Ataki hakerskie na konta polityków zdarzają się na całym świecie. Najlepszym przykładem są Stany Zjednoczone – stwierdził Zbigniew Ziobro na konferencji prasowej.

Kiedy mamy do czynienia z przestępcą i hakerem najwyższej klasy, a tacy pracują zwykle dla największych wywiadów obcych mocarstw, możemy spodziewać się, że nie zawsze ochrona może okazać się skuteczna. Nawet wtedy, kiedy dotyczy to najbardziej strzeżonych tajemnic Stanów Zjednoczonych – mówił dalej.

Czyli najwyraźniej nic takiego się nie stało…

 

REKLAMA