Żona El Chapo przyzna się do winy. Królowa kokainy może dostać dożywocie

Foto: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:El_Chapo_in_U.S._1.jpg
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!

Emma Coronel Aipuro przyzna się do pomocy mężowi w słynnej ucieczce z więzienia. Żona El Chapo może spędzić resztę życia za kratami.

Joaquín Archivaldo Guzmán Loera, czyli najpotężniejszy baron narkotykowy świata El Chapo, uciekł w popisowym stylu z meksykańskiego więzienia sześć lat temu. Narkotykowy baron wydostał się na wolność wydrążonym pod więzieniem tunelem o długości 1,6 km.

Teraz przed sądem ma stanąć żona El Chapo Emma Coronel Aipuro. „Królowa” narkotyków zamierza przyznać się przed sądem, że pomagała mężowi w ucieczce.

To jednak nie koniec. Coronel Aipuro chce przyznać przed sądem, że razem z mężem prowadziła kartel narkotykowy Sinaloa.

Rozprawa odbędzie się przed sądem federalnym w Waszyngtonie. Przesłuchanie Coronel Aipuro odbędzie się w formie online, a prowadzić ma je sędzia Rudolph Contreras.

Według szacunków mediów Coronel Aipuro, gdyby przyznała się do wszystkich zarzucanych jej czynów, zostanie skazana na karę dożywotniego pozbawienia wolności oraz grzywnę w wysokości do 10 milionów dolarów.

Coronel Aipuro w przeszłości zdobyła tytuł królowej piękności. Wtedy też poznała El Chapo, a w 2007 roku, w wieku 18 lat poślubiła barona narkotykowego. Para ma dwie córki, bliźniaczki.

Królowa narkotyków została aresztowana w lutym. Śledczy oskarżają ją, że pomagała prowadzić kartel od 2012 do 2014 roku.

Kartel miała prowadzić również w czasie, gdy jej mąż siedział w meksykańskim więzieniu.

Coronel Aipuro usłyszała też zarzut planowania rozprowadzenia co najmniej 5 kg kokainy, co najmniej 1 kilograma heroiny, 500 gr metamfetaminy i 1000 kg marihuany.

El Chapo został skazany w lutym 2019 roku na dożywocie w federalnym więzieniu Supermax we Florence w Kolorado.

Źródło: o2

1 KOMENTARZ

  1. Gdzie są maski na twarzy u tych ludzi w Meksyku? No właśnie! Z tego co podają różne agencje w Meksyku nie ma żadnego wirusa, tak samo jak i w wielu stanach w USA. W Teksasie ich władze podobno będą karać tych, którzy zakładają maski! Jakim prawem i kto na to pozwolił, że jakaś prywatna firma z obcego państwa, ot tak sobie będzie robiła eksperyment medyczny na Polakach, począwszy od 6-cio miesięcznych dzieci!? To ludobójstwo narodu Polski! Czy nie Polacy w Polsce też są szczepieni!? – No właśnie!

Comments are closed.