Banerami w banery. Polska Akcja Banerowa ruszyła z akcją #OD(SZ)CZEP SIĘ

Foto: Facebook Polska Akcja Banerowa
Rządzący zachęcają Polaków do szczepień. Polacy postanowili odpowiedzieć na banery rządzących własnymi. Z informacjami o szczepieniach.

Od tygodni Polskę zalewają reklamy i bilbordy z reklamami Narodowego Programu Szczepień. Władza próbuje w ten sposób nakłonić jak największą liczbę Polaków do zaszczepienia się przeciwko COVID-19.

Jednak nie tylko strona rządowa zamierza wieszać swoje bilbordy. Polska Akcja Banerowa zamierza odpowiedzieć na bilbordy rządzących, własnymi!

A na nich pojawią się opinie światowej sławy lekarzy i naukowców. Nie są to jednak zwolennicy masowego szczepienia ludzi.

„Za ich odmienne poglądy próbuje się ich uciszyć, naruszając jednocześnie podstawowe prawo człowieka jakim jest wolność słowa” – przekonują inicjatorzy akcji.

„Lekarze i naukowcy zwracają uwagę na potencjalne niebezpieczeństwa, związane ze szczepieniami przeciw COVID-19. Apelują w tej sprawie do prezydenta i rządu o wolną debatę i obronę Polski przed interesami koncernów farmaceutycznych. Polska Akcja Banerowa nie może i nie pozostanie obojętna na los milionów Polaków. Dziś pojawiają się pierwsze w Polsce billboardy z naszym projektem graficznym, informujące o zagrożeniach związanych ze szczepieniem przeciw COVID-19” – czytamy na profilu Polskiej Akcji Banerowej.

Jak przekonuje Polska Akcja Banerowa projekty graficzne, które pojawią się na bilbordach, zawierają wyłącznie cytaty naukowców i lekarzy, którzy przestrzegają przed tymi szczepieniami.

Polska Akcja Banerowa twierdzi, że nie zgadza się na monopol medialny, dlatego zachęca do wsparcia finansowego swojej inicjatywy. Można tego dokonać poprzez wpłaty w serwisie crowdfundingowym Zrzutka.pl.

Bilbordy mają pojawić się na terenie całego kraju. Pierwszy zasponsorowała – według autorów zrzutki – córka Żołnierza Wyklętego.

„Całkowita kwota ze zrzutki zostanie przeznaczona na kampanię informacyjną # OD(SZ)CZEP SIĘ na terenie kraju. Faktury z akcji banerowej będą udostępniane na bieżąco na naszej stronie Facebook Polska Akcja Banerowa” – zapewnia Sebastian Śmietana z PAB.

Źródło: Polska Akcja Banerowa / Zrzutka.pl

24 KOMENTARZE

 1. Dobry pomysł na biznes, ekolodzy to wymyślili. Pod stołem pójdzie kasa do organizatorów i żadnej akcji nie będzie.

 2. Czym innym jest wolność wyboru, która powinna być nienaruszalna, a czym innym jest…zdrowy rozsądek wynikający ze statystycznej analizy.
  Przez takie teksty niestety – robi się z mediów proKonfederackich i z samej Konfederacji – antyszczepiokowców. Z nich z kolei bardzo łatwo zrobić medialnie wariatów i spiskowców, którym nie należy zaufać. Niestety mocno się do tego przyczyniacie.

  • Jakim zdrowym rozsądkiem kieruje się ktoś kto wstrzykuje sobie nieprzebadany preparat? Tak, preparat, bo szczepionka to to nie jest. Powiedziałbym nawet, że specyfik. Czy wymyślono szczepionkę na HIV, SARS czy MERS? Nie? Dlaczego? Chcesz robić za królika doświadczalnego to rób. A ode mnie się od…

  • Zdrowy rozsadek wynikajacy z analizy statystyczniej i nie tylko podpowiada wyraznie, ze jezeli ie masz owyzej 65 lat zycia, nie jeses chory na cukrzyce, otyy itd to sie absolutnie nie „szczep”.

 3. Składam symboliczną rezygnację z czytania treści na waszym portalu, który swoją jakością dziennikarską upadł do poziomu „faktu”.
  Poza tym – przerażająca treści o negatywnym charakterze emocjonalnym sprawia, że cały czas chodzę zdenerwowany scrollujac to, co macie do powiedzenia. A to tylko wasz punkt widzenia.
  Jedziecie tylko na emocjach, bez wypełniania dziennikarskiej misji w jakimkolwiek wymiarze.

  • Tak tak, a ja składam symboliczną rezygnację z czytania komentarzy takich trolli jak ty. „Głosowałem na Konfederacje ALE…” to najstarszy wstęp, jakim posługują się tacy partyjni pożyteczni idioci jak ty. Wracaj na strony swojej partii-matki, tam jest wystarczająco wielu sceptyków których trzeba „prostować” w imię jedynie słusznego wodza.

   • Idiotami są Ci, ktrzy nie potrafią zapytać i doczytać. Co do jakości na Nczas zarówno w wersji net jak i papierowej liczba zarzutów nie jest mała i to dotyczy jakości dziennikarskiej. Co do Konfy, to pokazali głosując ZA w sprawie ustawy offshorowej (wyjątek JKM).

 4. Jakby co – głosowałem na Konfederację.
  Jakby co – jestem już po drugiej dawce astry i czuję się świetnie.
  Jakby co – mam też swój rozum, który mówi mi już setny raz żeby tu nie wchodzić, a jednak…znów złapałem się na clickbaitowy wpis, który nic do mojego życia nie wniósł.

  Złodzieje czasu!
  Bye

  • Żałosna reklama gwieździstego zenka w wykonaniu trolu szczepionkowego. A wszczep se trolu nawet gówno ale odp1erdol się od innych, którzy nie chcą tego szajsu. Ja się nie szczepię od 30 lat, nie założyłem maski ani razu, mieszkam w 2 co do wielkości mieście w Polsce, oddycham swobodnie wszędzie i na zewnątrz i w pomieszczeniach zamkniętych i jestem super zdrowy, więc po co ta szczepionka i gdzie ta twoja pandemia szczepionkowy trolu?

   Akcja z banerami od(sz)czep się znakomity pomysł!

 5. dlaczego nie bedzie akcji, alez bedzie. kapitalisci robia biznes w ten sposob ze daja ludziom to co ci chca.
  wlasnie bada takie banery, ale troszke za pozno.
  trzeba bylo to robic w marcu
  teraz to najwyżej cela+

 6. no tak… crowdfunding, facebook… przecież waszą akcję zaraz zabanuje te podmioty… bo naruszacie ich regulaminy.

  • to jest dobry pomysł; o szczegółach nie napiszę, ale sposób sprawdzony i zadziałał; warto spróbować i tym razem; znajoma drukarnia i niech „poczta polska(?)” rozsyła po domach i mieszkaniach wsi i miast, miasteczek, osiedli i do tych, co to w samotności mieszkają pod lasem; warto; ludziska wtedy zaczną ze sobą dyskutować i może nawet będzie to początek myślenia własnym mózgiem (lub tym co po nim zostało po obejrzeniu wiadomości – obojętnie jakiej stacji – dzisiaj już nie ma różnicy);

Comments are closed.