Grzegorz Braun: Wyjdźcie z tego układu. Do zobaczenia w drugiej turze

Foto: YouTube Grzegorz Braun
Kandydujący w przedterminowych wyborach prezydenta Rzeszowa poseł Konfederacji Grzegorz Braun zaapelował w piątek, w ostatnim dniu kampanii, aby wyborcy w niedzielę nie oddawali głosu „na dotychczasowe układy”.

– Nie zmarnujcie swojego głosu. Nie oddawajcie swojego głosu na dotychczasowe układy – powiedział Grzegorz Braun podczas konferencji prasowej.

Jak dodał, „te układy różnią się” i „jest pewien pozór kontrowersji, bo różne sitwy rade by kontrolować urząd miejski”. – W końcu jest to kawałek władzy, ale wy wyjdźcie z tego układu – zaapelował do wyborców polityk Konfederacji.

Stwierdził, że należy wyjść „poza ten system”. – Postawcie na nowy impuls dla Rzeszowa. Do zobaczenia w drugiej turze – powiedział Braun.

Na ostatni dzień kampanii zaplanowano spotkania Grzegorza Brauna m.in. z seniorami i mieszkańcami jednego z rzeszowskich osiedli. Jak zapowiedział poseł Konfederacji, wieczorem w strefie kibica na Rynku będzie oglądał mecz inaugurujący Mistrzostwa Europy w piłce nożnej.

Przedterminowe wybory w Rzeszowie muszą odbyć się w związku z tym, że rządzący miastem od 2002 r. Tadeusz Ferenc złożył rezygnację 10 lutego po tym, gdy przeszedł COVID-19. Wybory odbędą się w niedzielę 13 czerwca.

Oprócz Brauna w wyborach startują: popierana przez Prawo i Sprawiedliwość i rzeszowski region NSZZ „Solidarność” wojewoda podkarpacki Ewa Leniart; proponowany i konsekwentnie wspierany w trakcie kampanii przez Ferenca wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł oraz b. współpracownik Ferenca, wiceprzewodniczący rady miasta i szef klubu Rozwój Rzeszowa Konrad Fijołek, którego popierają m.in. PO, Lewica, PSL i Ruch Polska 2050.

Źródło: PAP