Kosmici mogą być niebezpieczni? Fizycy ostrzegają

zdj. ilustracyjne. Foto: wikimedia/ Flickr
zdj. ilustracyjne. Foto: wikimedia/ Flickr

Amerykańscy naukowcy przestrzegają przed próbami nawiązania kontaktu z istotami pozaziemskimi. Kosmici mogą nad nami znacznie górować i uznać nas za prymitywną cywilizację.

Rok temu Departament Obrony Stanów Zjednoczonych zaczął publikować zdjęcia, na których zarejestrowano dziwne obiekty latające. Po publikacji nagrań i zdjęć wzmogło się zainteresowanie UFO i kosmitami.

Jednak nie wszyscy cieszą się z takiego obrotu zdarzeń. Zdaniem naukowców próby nawiązania kontaktu z kosmitami mogą się dla nas źle skończyć.

Gdyby dziwne latające obiekty były prawdziwe, to ich działanie zaprzeczałoby podstawowym prawom fizyki. A świadczyłoby o bardzo zaawansowanej technologii.

Amerykański fizyk, Mark Buchanan przekonuje, że lepiej dla nas, abyśmy nie próbowali kontaktować się z kosmitami. „Próba nawiązania kontaktu z obcymi, jeśli istnieją, mogłaby być dla nas niesamowicie niebezpieczna” – przekonuje Buchanan.

„W poszukiwaniu istot pozaziemskich osiągnęliśmy technologiczny poziom, który jest związany z dużym ryzykiem. Powinno to być regulowane na poziomie krajowym i międzynarodowym” – dodał.

Zdaniem fizyka Ziemia jest dość młoda w układzie słonecznym. Dlatego inne cywilizacje mogą być górować nad nami ewolucyjnie.

Mówimy tu o milionach lat przewagi cywilizacyjnej!

Co ciekawe, Buchanan nie jest jedynym fizykiem, który ostrzega przed przedwczesnymi próbami nawiązania kontaktu z kosmitami. Wcześniej, bo w 2017 roku, ostrzegał przed takimi działaniami Stephen Hawking.

Źródło: Interesting Engineering

22 KOMENTARZE

 1. „Amerykańscy naukowcy przestrzegają przed próbami nawiązania kontaktu z istotami pozaziemskimi.” – dobrze wiedzieć. Jak jakiegoś spotkam to od razu powiem, że z Obcymi nie gadam.

 2. W 1938 kosmici wylądowali w New Jersey, amerykanie uciekali gdzie pieprz rośnie
  dopiero interwencja Białego Domu ( i najprawdopodobniej Kremla) zażegnała niebezpieczeństwo – kosmici odlecieli a miejscowi bezpiecznie wrócili do swoich domostw
  Tak było i sytuacja może się powtórzyć, The Aliens Come Back Soon – Keep watchin’

 3. Ooo… jak widać odpalają na poważnie kolejny pocisk z „Raportu z Żelaznej Góry” z 1966. Pitoń to odkrył/przypomniał. Jak ktoś jest zainteresowany, to dość obszerne omówienie na forum prawda2 – uwaga – z roku 2010 czyli niezależnie. Wtedy to była ciekawostka, a teraz się realizuje. Jaja… i ludzkość w to jest w stanie uwierzyć. W inwazję Marsjan mnóstwo Amerykanów swego czasu uwierzyło – fakt, był to specyficzny okres w dziejach.

 4. Niech przylecą. Jak zobaczą, co międzynarodowe lewactwo wyprawia z tym światem, to może zabiorą ich na swoją planetę i zrobią z nich króliki doświadczalne – wielka przysługa dla normalnych Ziemian.

 5. Bo paranoję, z którą mamy do czynienia obecnie, a którą przypłaciło życiem 140 tys. osób zawdzięczamy waszemu opier…niu się i tępocie!

  A nadal udajecie opozycję i przeciwników PiSu!

 6. Pewnego razu Pani ostrzestrzegała dzieci w klasie, że niedawno w ich okolicy ktoś widział małego zielonego ludzika.Pani powiedziała dzieciom, ze jak by gdzieś spotkały, to mają się ukłonić ,się grzecznie przedstawić i koniecznie dodać , ze są ziemianami.W drodze powrotnej Jasiu zaopserwował przy dróżce w lesie dziwnego zielonego ludzika, jakgdyby dziwnie skulonego….

  • wiec Jasiu przytanął ukłonił się dziwnej istocie i mówi wyraźnie i powoli.Dzień dobry .Na imie mam Jasiu i jestem ziemianinem.!właśnie wracam ze szkoły do domu!Na to dziwna , zielona istotaodpowiedziała również wyraźnie powli i z pewnym wysilkiem: Dzień dobry! Nazywam się się Tadeusz Kądzioła i jestem miejscowym leśniczym. Nie przeszkadzaj jasiu bo ja teraz sr..m

 7. „Gdyby dziwne latające obiekty były prawdziwe, to ich działanie zaprzeczałoby podstawowym prawom fizyki.” – nie da się im zaprzeczyć. Raczej nie poznaliśmy wszystkich.

 8. Tysiące albo i miliony lat świetlnych dzielące cywilizacje (jeżeli jakieś inne istnieją) zapobiegną kontaktom na szerszą skalę.
  Do tego cywilizacje technologiczne raczej trwają krótko – na podstawie obserwacji naszej można przypuszczać że wyczerpują zasoby, demolują środowisko, duszą się we własnym sosie i rozpadają.
  Ewentualnie giną w jakiejś totalnej wojnie albo bio/nano-technologicznej katastrofie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here