Liderzy szczepień. W Wielkiej Brytanii znów wzrost zakażeń COVID-19

Wielka Brytania, koronawirus Źródło: Pixabay
Wielka Brytania, koronawirus Źródło: Pixabay
Już drugi dzień z rzędu liczba nowych zakażeń COVID-19 na Wyspach przekroczyła siedem tysięcy. Przypomnijmy, że Wielka Brytania należy do liderów szczepień.

W czwartek podano, że w ciągu ostatniej doby wykryto w Zjednoczonym Królestwie 7393 nowe zakażenia koronawirusem. To co prawda mniej niż poprzedniego dnia, ale wciąż – ostatnie dwa bilanse są najwyższymi od końca lutego. Łączna liczba zakażeń COVID-19 z siedmiu ostatnich dni (44 tys.) jest o ponad 63 proc. wyższa niż była w poprzednich siedmiu.

Wzrostowi liczby zakażeń nie towarzyszy póki co wzrost liczby zgonów. Eksperci zrzucają winę za wzrost zakażeń na nową mutację koronawirusa.

Ciekawym jest jednak to, że Wielka Brytania jest w ścisłej czołówce jeśli chodzi o ilość wykonywanych szczepień. Łączna liczba podanych dawek szczepionki w Królestwie to 69.25 mln (dane na 8 czerwca) – to 102.01 dawki na 100 mieszkańców.

Do środy włącznie pierwszą dawkę szczepionki przeciw COVID-19 otrzymało prawie 40,9 mln osób, a drugą – ponad 28,8 mln. Stanowi to odpowiednio 77,6 proc. oraz 54,8 proc. dorosłych mieszkańców Wysp.

Źródło: PAP, NCzas, euractiv.pl

6 KOMENTARZE

  1. Czym więcej szczepień tym więcej zakażeń ! Preparat zwany szczepionką to covid-19 i tyle w temacie . Zaszczepieni mogą latać samolotami do innych państw i zarażać następnych ludzi . Tak to wygląda .

  2. Czyli AZ też robi 3 fazę badań klinicznych na płacących za to ludziach i zarażają się prawdopodobnie ci, którzy dostali placebo, ale przestali na siebie uważać, bo po szprycowaniu poczuli się zbyt bezpiecznie.

  3. Nic dziwnego, bo w szczepieniu nie chodzi o ratowanie życia czy też zdrowia. Chodzi o pretekst do wystawiania paszportów sanitarnych. Niewolnictwo XXI wieku.

  4. Wniosek: trzeba zaszczepić wszystkich, bo 70% to za mało. Tak, znam prawo Lityńskiego ale decyzja i tak już dawno zapadłą. Teraz robi się tylko padgatowkę, jak mawiali starożytni Grecy.

Comments are closed.