Pracowała na oddziale covidowym. Używała karty płatniczej zmarłej pacjentki

Pielęgniarka z kartą płatniczą Źródło: Pixabay
Pielęgniarka z kartą płatniczą Źródło: Pixabay
Na Covidzie można zarobić na różne sposoby. Na przykład asystentka na oddziale covidowym szpitala w brytyjskim Birmingham (Anglia) używała karty płatniczej zmarłej pacjentki.

23-letnia Ayesha Basharat używała karty 83-letniej pajcentki, która 24 stycznia zmarła z powodu koronawirusa. Śledztwo wykazało, że kobieta pierwszej transakcji dokonała już w 17. minucie od śmierci kobiety.

Nie podano ile pielęgniarka zdążyła wydać, ale musiała być to niewielka kwota, bo wszystkich transakcji (a było ich sześć) dokonała w szpitalnym automacie z przekąskami, korzystając z funkcji płatności zbliżeniowej.

Lokalne media podają, że każdy zakup w automacie opiewał na kwotę ok. jednego funta.

Policjanci złapali złodziejkę podczas jej zmiany w szpitalu. Pielęgniarka próbowała bronić się przed sądem twierdząc, że sądziła iż to jej karta (miała znaleźć ją w szpitalu na podłodze). Te tłumaczenia zostały odrzucone, ponieważ karta 23-latki miała inny kolor niż karta denatki.

Sąd skazał ją na dwie pięciomiesięczne kary pozbawienia wolności w zawieszeniu na 18 miesięcy. Basharat została również zawieszona w swojej pracy w szpitalu.

Źródło: nypost.com, itv.com

9 KOMENTARZE

  1. Pielęgniarka jest daltonistką i nie rozróżnia niektórych kolorów, dlatego nie zauważyła, że to nie jej kolor. Poza tym, pielęgniarce należy się jakiś bonus za dobrą opiekę nad pacjentką. Czepiają się – rasiści!

Comments are closed.