Tylko teraz darmowe czipowanie w Warszawie

implant mikroczip/fot. YouTube
Obrazek ilustracyjny/mikroczip/fot. YouTube
W sobotę, 12 czerwca podczas VI Pikniku Sportowego „Pies na medal” w Schronisku Na Paluchu odbędzie się akcja darmowego czipowania psów.

Jak przekazał urząd, wystarczy przyjść ze swoim podopiecznym w godzinach od 10 do 15 na teren OSiR Bemowo (przy ul. Obrońców Tobruku 40).

Należy zabrać ze sobą książeczkę zdrowia psa i dowód osobisty. W ciągu maksymalnie 7 dni od wydarzenia czipy zostaną zarejestrowane w bazie Safe-Animal, o czym opiekunowie zostaną poinformowani smsem.

Czipowanie psów – jak to wygląda?

„Psy zaczipowane, w przypadku zagubienia się, nie muszą przyjeżdżać do schroniska i przeżywać ogromnego stresu z tym związanego. Po znalezieniu odwożone są do właściciela” – zwraca uwagę ratusz.

Czipowanie psów polega na wszczepieniu pod skórę układu scalonego. Dzięki niemu pies zostaje oznakowany na całe życie.

Aby wszczepić czip, weterynarz używa urządzenia podobnego do strzykawki z grubą pustą igłą. Sam proces wszczepienia czipa trwa zaledwie kilka sekund i odbywa się bez znieczulenia.

7 KOMENTARZE

    • Nie wiem, ale się wypowiem. Tak rzecze „Demokryt z Abwehry”, po obejrzeniu Dobranocki dla dorosłych (ścieki i szczujnie „informacyjne” różnych kanałów TV), bo myśli iż na każdy temat ma obowiązek mieć uwagi. Trzeba może faktycznie go „zaszczepić czipem” iż by tu już nie farmazonił.

  1. Będzie mało chętnych,bo miastowe ćwoki zaczną niebawem wyjeżdżać na wakacje i masowo podrzucać swoje pupile na wieś,pola i do lasu-to chyba nie będą kręcić bata na swoją dupę?

  2. Za pięć złotych można mieć zawieszkę na psią obrożę z numerem telefonu właściciela. I podatnik nie dopłaca.

  3. 3 koty mojej siostry mają chipy kompatybilne z miskami na jedzenie. Konkretna miska otwiera się tylko przed przypisanym do niej kotem. Nikt nikomu nie wyżera.

  4. na razie chipują psy, potem może zaczną czipować psów (tych od służenia PISarni tj, kaczapowców), a później resztę bydła (ludzkiego)

Comments are closed.