Wakacje ze szprycą. Ruszają szczepienia w kurortach

Szczepionka. Zdjęcie ilustracyjne: Pexels
Szczepionka. Zdjęcie ilustracyjne: Pexels
Zakopiańskie Krupówki, punkt widokowy Róża Wiatrów na Pustyni Błędowskiej, a także miejscowości uzdrowiskowe, czyli Szczawnica i Krynica-Zdrój – to miejsca, gdzie w weekend odbędzie się akcja szczepień organizowana przez małopolskie władze i lokalnych samorządowców.

Kolejna akcja masowego wyszczepiania Polaków – „Szczepimy się od Giewontu po Pustynię Błędowską”. Tym razem przygotowane zostały cztery tysiące dawek jednodawkowego preparatu firmy Johnson & Johnson, którym zaszczepić się będzie mógł każdy chętny. Nie trzeba rejestrować się wcześniej, wystarczy pojawić się na miejscu z dowodem osobistym.

Do udziału w akcji promującej szczepienia i małopolską turystykę, która mocno ucierpiała w wyniku pandemii, wojewoda Łukasz Kmita, wraz z samorządowcami zachęcali podczas czwartkowej konferencji prasowej w Krakowie.

– Mamy przygotowane około czterech tysięcy szczepionek. To dużo, biorąc pod uwagę fakt, że sporo osób już się zaszczepiło. Dlatego apelujemy do wszystkich tych, które myślą o tym, żeby jechać na wakacje, nie męczyć się z testami, aby zadbać o swoje bezpieczeństwo. Dziś jego gwarancją jest szczepionka – podkreślił wojewoda.

Kmita przypomniał, że pandemia dotknęła zarówno szpitale i całą służbę zdrowia, jak i samorządowców. Jak twierdził, jednym skutecznym sposobem na wyjście z kryzysu jest zabezpieczenie się przed wirusem.

– Ten proces chcielibyśmy mieć już za sobą. Aby tak było, musimy się wszyscy zaszczepić. Musimy podjąć nierówną walkę z bardzo podstępnym przeciwnikiem, jakim jest koronawirus – utrzymywał wojewoda. Zaapelował przy tym do wszystkich Małopolan, aby informację o akcji przekazywali swoim rodzinom i znajomym.

Zaszczepić będzie się można w godz. 10.00-18.00, przy Róży Wiatrów na Pustyni Błędowskiej (gmina Klucze), na rogu ul. Zaruskiego i Krupówek w Zakopanem, obok dolnej stacji kolei linowej w Szczawnicy i przy deptaku, obok pomnika Mickiewicza, w Krynicy-Zdroju.

Źródło: PAP

4 KOMENTARZE

  1. A ja proponuję tradycyjną ekologiczną sz..pionkę (50ml) w barze u jontka lub w zajeździe króleskim. Ważne, żeby przyjąć min. 2 dawki ale trzeba pamietać, że po 10-tej zaczyna się nieoczekiwany odpał psz..pienny.

  2. Ahh Kmita…
    Wreszcie się wyrwał z tej naszej dziury zwanej Olkuszem.
    Już prawie marynarkę Pinokiowieckiemu zakłada…

Comments are closed.