Zacięta walka w Rzeszowie. Braun o 2.9% od drugiej tury [SONDAŻ]

Wybory/Obrazek ilustracyjny/Foto: PAP
Wybory/Obrazek ilustracyjny/Foto: PAP
Kampania w Rzeszowie jest na finiszu. Ostatni przed ciszą wyborczą sondaż wskazuje, że 13 czerwca wszystko jest możliwe. Każdy z kandydatów ma szansę na drugą turę!

Po tym, jak z urzędu prezydenta Rzeszowa zrezygnował Tadeusz Ferenc, 13 czerwca odbędą się przedterminowe wybory na włodarza miasta. Pierwotnie wybory miały się odbyć 9 maja, ale decyzją rządu zostały przesunięte pod pretekstem pandemii koronawirusa.

W wyborach startuje czterech kandydatów. To Konrad Fijołek (popierany przez tzw. totalną opozycję), Ewa Leniart (PiS), Marcin Warchoł (Solidarna Polska) oraz Grzegorz Braun (Konfederacja).

Z najnowszego sondażu przeprowadzonego dla portalu DoRzeczy.pl wynika, że zdecydowanym faworytem w pierwszej turze jest Fijołek. Nie zdobędzie jednak wystarczającej liczby głosów, by już 13 czerwca cieszyć się z ostatecznego zwycięstwa.

Na Fijołka głos planuje oddać 40,3 proc. ankietowanych. Na dalszych miejscach różnice są niewielkie – można rzec na granicy błędu statystycznego.

Drugi w sondażu jest Warchoł (17,9 proc.), trzecia Lenart (16,9 proc.), a czwarty Braun (15,3 proc.). To oznacza, że każdy ma realne szanse na wejście do drugiej tury.

9,6 proc. badanych jeszcze nie wie, na kogo odda swój głos. Jeśli wyłączyć ich z próby ogólnej sondażu, to wyniki prezentują się następująco:

 • Konrad Fijołek – 44,6 proc.
 • Marcin Warchoł – 19,8 proc.
 • Ewa Leniart – 18,8 proc.
 • Grzegorz Braun – 16,9 proc.

8 KOMENTARZE

 1. Nie 2,9% tylko 2,9 punktu procentowego. A już myślałem, że Redachtury NCz w końcu zaczęły odróżniać te pojęcia.

   • Gdybyś skończył tak dobrą podstawówkę jak moja, to zauważyłbyś, że opanowałem nie tylko procenty ale i punkty procentowe. Czego i Tobie życzę, Redaktorze. Dodam, że mój optymizm (nieuzasadniony, jak się okazało) odnośnie NCz wynikał z faktu, iż po moich uwagach w końcu przestali nazywać punkty procentowe procentami. Widocznie przyszli nowi, młodzi i wykształceni (inaczej).

    • Nie jestem redaktorem, a kimś całkowicie niezaangażowanym w tym zakresie. Pogratulowałem opanowania tematu procentów rozumiejąc to jako całość zagadnienia. W mojej podstawówce uczyli kompleksowo i punkty procentowe, a nie tylko same procenty mieściły się w temacie. Czy w twojej to były jakieś osobne przedmioty, znaczy jeden o procentach, a jakiś inny o punktach procentowych?

 2. Z jednej strony szkoda Grzegorza Brauna do prowincjonalnego gospodarzenia, z drugiej Konfederacja potrzebuje impulsu na przełamanie frontu zjednoczonej bolszewii. Bo gdy idzie o UE dyktat, cała post-komuna, od bolszewii rytu żoliborskiego, po tęczowo-czerwone lewactwo, kwiczy zgodnie pod marzenia o głębokim korycie za UE pożyczki. Więc bardzo dobry wynik w Rzeszowie miałby pozytywny oddźwięk na całą politykę w Polsce, będąc czynnikiem rozkładu po-Magdalenkowego układu…

Comments are closed.