Dramat na EURO2020. Duńczyk Eriksen nagle padł na murawę. Reanimacja na boisku. NOWE INFORMACJE [VIDEO]

Duński piłkarz Christian Eriksen zasłabł podczas meczu.
Duński piłkarz Christian Eriksen zasłabł podczas meczu. (Fot. screen)
Podczas grupowego meczu mistrzostw Europy pomiędzy Danią a Finlandią nagle zasłabł Christian Eriksen. Trwa walka o jego życie.

Pod koniec pierwszej połowy duński pomocnik upadł bez kontaktu z przeciwnikiem. Na ten moment nie wiadomo, co było przyczyną zasłabnięcia (potem okazało się, że atak serca – red.).

Na murawie od razu pojawili się lekarze. Przez kilka minut piłkarz był reanimowany, miał wykonywaną defibrylację.

Część zawodników płakała na murawie, inni się modlili. Na stadionie zapanowała grobowa cisza.

Po kilkunastu minutach Eriksen został zwieziony z murawy na noszach.

Realizatorzy transmisji pokazywali wydarzenia z szerokiego kadru, a duńscy piłkarze otoczyli Eriksena, by żadne niepożądane obrazki nie przedostały się do mediów. Na ten moment nie można wyciągać żadnych wniosków.

Mecz został przerwany. Nie wiadomo, kiedy zostanie dokończony. Wszyscy oczekują wieści na temat stanu zdrowia lidera duńskiej kadry.

AKTUALIZACJA 19:15 – wg duńskich mediów Eriksen żyje i odzyskał przytomność. Zawodnik miał atak serca. Udało się przywrócić funkcje życiowe.

19:30 – UEFA oficjalnie poinformowała, że piłkarz żyje. Został przewieziony do szpitala. Odbyło się spotkanie z przedstawicielami obydwu drużyn. Decyzja o tym, co dalej ma zostać podjęta o 19:45. Spiker na stadionie poprosił kibiców o nieopuszczanie miejsc.

19:40 – Duńska federacja poinformowała, że piłkarz jest przytomny i przechodzi w szpitalu niezbędne badania. Kibice na stadionie skandują nazwisko Christiana Eriksena.

20:08 – Piłkarz jest przytomny, rozmawiał już z ojcem – o czym w duńskim radio poinformował jego agent Martin Schoots. Mecz będzie kontynuowany od godziny 20:30. Zostaną dograne cztery minuty pierwszej połowy, potem pięć minut przerwy i druga połowa.

Decyzja o wznowieniu meczu dzisiaj została podjęta w porozumieniu, a nawet na prośbę piłkarzy obu reprezentacji. Zawodnicy wyszli już na murawę na rozgrzewkę.

21:30 – Mecz zakończony. Dania przegrała z Finlandią 0:1.

CZYTAJ TAKŻE: To Eriksen namówił kolegów do dalszej gry? Mecz Dania – Finlandia wznowiony po dramatycznej akcji ratunkowej

Christian Eriksen zasłabł – filmy i zdjęcia z boiska

23 KOMENTARZE

  1. Zapalenie mięśnia sercowego to jeden z odczynów po jednym z preparatów medycznych, potwierdzony u wielu młodych ludzi. Pewnie koincydencja…

  2. Typowy odczyn po kowidowym syfie, ciekawe czy drużyna była szczepiona tym zajzajerem, którym „nasz” rząd chce eksterminować młodzież i dzieci.

  3. Podobno jeden ze składników szczypawek polimeryzuje pod wpływem kwasu mlekowego, który powstaje przy zwiększonym wysiłku. W ten sposób zawały i udary mogą się pojawić z pewnym opóźnieniem.

  4. I dziwić się, że niemiecka kadra odmówiła szczepień ze względu na nieznane konsekwencje właśnie.

  5. Hymm… a ilu z naszej kadry doznało ‚kontuzji’ i nie wystąpi, sporo chyba (tiny.pl/r3kd9).

    W innych drużynach też trup się sypie.

Comments are closed.