To niestety nie żart. 18-latka, która telefonem nagrała śmierć Floyda, dostała Pulitzera

Ta interwencja policjanta i śmierć Deorge'a Floyda doprowadziły do rozruchów w całej Ameryce. Zdjęcie: YT/nczas
Ta interwencja policjanta i śmierć George'a Floyda doprowadziły do rozruchów w całej Ameryce. Zdjęcie: YT/nczas
Stała w tłumie gapiów i filmowała zdarzenie telefonem. Specjalna Nagroda Pulitzera trafiła w ręce 18-letniej Darnelli Frazier.

Frazier to czarnoskóra nastolatka, która nagrała śmierć George’a Floyda – narkomana i kryminalisty.

To z powodu jej amatorskiego nagrania na całym świecie wybuchały zamieszki, w czasie których dochodziło do rabunków i morderstw.

Nagranie niczym się nie wyróżnia – to zwykły amatorski filmik jakich wiele. Nie ma w nim ani krzty kunsztu.

Gdyby nie czarna nastolatka, to nagrodę dostałaby kamera z monitoringu?

Trafny komentarz do całej sprawy dodano na stronie FB „Raz prozą, raz rymem – walczymy z propagandowym reżimem” :

„Gdyby w tym miejscu nie stała czarna nastolatka z komórką w ręku, tylko kamera monitoringu – dziennikarską nagrodę Pulitzera otrzymałaby kamera monitoringu.

Albo facet, który ją zamontował.

Swoją drogą, szkoda że nikt nie nagrał sceny, w której George Floyd podczas napadu przyłożył broń do brzucha kobiety w ciąży…”

Jury jednak postanowiło nagrodzić właśnie Frazier, a przedstawiciele tego ciała wypowiadali się o niej tak, jakby była zawodową reporterką. Mówili m.in., że to „odważne nagranie morderstwa George’a Floyda i stworzenie wideo, które wywołało protesty przeciwko brutalności policji na całym świecie.

To „podkreśla kluczową rolę obywateli w dążeniu dziennikarzy do prawdy i sprawiedliwości” – kontynuowało jury.

Dbała, by nikt o niej nie zapomniał

Sama autorka nagrania robiła przez ten czas wiele, by nikt nie zapomniał, że to ona sfilmował śmierć Floyda.

„Nie znałam tego człowieka (…), ale wiedziałam, że liczy się jego życie” – napisała Frazier 25 maja na Facebooku z okazji pierwszej rocznicy śmierci Floyda.

„To mnie zmieniło – kontynuowała – zmieniło to moje spojrzenie na życie. Uświadomiło mi, jak niebezpiecznie jest być czarnym w Ameryce”.

Dopięła swego. Dzięki nagraniu z telefonu dostała nagrodę, dla której prawdziwi reporterzy często wyjeżdżają do ogarniętych konfliktami regionów i ryzykują życiem.

Źródło: PAP, NCzas

20 KOMENTARZE

 1. Wpiszcie sobie w Google frazę: nie żyje śmieć je*aby, za to powinien być Pulitzer trollingu 😂

 2. Mam wrażenie że za tą hucpa z blm stoją te same bogate rody co kiedyś zarabiali na niewolnikach, a teraz na szczepionkach

  • Oni by mieli tam jeszcze gorzej. Czarni w Afryce traktują czarnych z USA jako pospolitych zdrajców i najsłabsze ogniwa. Jeżeli w USA im źle to polecam im bagaż doświadczeń, który mogą im zapewnić obywatele Afryki.

 3. George’a Floyda – narkomana i kryminalisty.
  Często to podkreślacie jak by to było najistotniejsze, a nie to, że policjant zachował się jak bandyta (zapewne nie pierwszy raz). Może byście też podkreślali, że policjant to morderca?

  Najgorsze jest jak władza zaczyna nadużywać swoich przywilejów i pozostaje bezkarna. Przed bandytami można się bronić dzwoniąc na policję. Jak się bronić przed bandytami w togach i mundurach, gdzie zadzwonić?

  • Policjant nie jest mordercą. Pan Floyd umarł od nadmiaru narkotyku który połknął gdy policjanci się pojawili. Jak się jest chodzącą apteką, to i takie efekty są.
   Nie zażywaj narkotyków, bo cię zmiotą z planszy.

  • Zapewne dobrze go znał i wiedział, ze z tym typem nie ma żartów… Można by nawet przyjąć taką linię obrony, że zabił ze strachu :(

 4. Po śmierci Floyda były pokojowe protesty. Zaczęły być one podkręcane przez blm i antife, ochranianych przez demokratów. Tworzono atmosferę wojny domowej. Zakończyło się to groteskową komuna, którą rozebrano w ciągu nocy. Potem okazało się że szefowa/słup zarobiła miliony i wyprowadziła się do bogatej, białej dzielnicy, jakby ktoś zwijał projekt. A przeciętnemu Murzynowi pozostała radość z cudacznego gestu klekania przed meczem.

   • Po stronie strajku kobiet jaki ich przeciwników, były osoby zatrzymane, ukarane grzywną czy mandatem, ciągane po sądach. W czasie kiedy powinni protestować przeciwko zabieraniu wolności już im się nie chce

 5. Jakby naprawdę jej zależało na czymś innym niż sława, to by pomogła temu „biedakowi”, a nie stała z wybałuszonymi gałami i telefonikiem w łapsku. Niech się udławi tym Pulitzerem.

 6. ok tylko po co powtarzać te durne newsy 85% ludzi ma głęboko Pulitzera, Oscary i Nobla oraz całą resztę „nagród” dla wybrańców lewaków

 7. Od „przyznania” tej nagrody dla czarnej nastolatki słychać dziwny dźwięk na Bronxie.
  To Józef Pulitzer przewraca się w grobie ze złości.
  Jego – mająca przez tyle lat światową renomę – nagroda zeszła tak samo na psy jak wcześniej równie szanowana nagroda Nobla czy tzw Oskar.
  Obecna nagroda Pulitzera ma porównywalną wartość jak tzw. „pokojowa nagroda Nobla” dla Obimbo…

Comments are closed.