Copa America. Covid zagrał przeciw drużynie Wenezueli

Zapowiedź pierwszej tury Copa America

Drużyna Wenezueli w przeddzień rozpoczęcia meczu na Copa America przeciwko drużynie gospodarzy – Brazylii, została pokonana przez… Covid-19. Właśnie ze względu na koronawirusa rozgrywki przeniesiono z Kolumbii i Argentyny do Brazylii.

Zespół Wenezueli znalazł się w sytuacji nie do pozazdroszczenia. Ma dwanaście pozytywnych przypadków koronawirusa w swojej ekipie. Są to zarówno piłkarze, jak i członkowie techniczni ekipy.

Brazylijski Sekretariat ds. Zdrowia doniósł, że wszystkie osoby zarażone są bezobjawowe i zostały odizolowane w swoich pokojach. Mecz zaplanowano na niedzielę. Pozytywne wyniki testów miało te z 4 członków ekipy Boliwii.

Kapitan reprezentacji Wenezueli i zarazem gracz Torino Tomas Rincon już wcześniej opuścił ekipę. Stwierdzono u niego objawy „zbliżone do koronawirusa” i poszedł na kwarantannę. Także dwóch innych graczy, Wilker Angel i Rolf Feltscher, zostało usuniętych z ekipy portugalskiego trenera Jose Peseiro w ostatniej chwili, po zarażeniu Covid-19.

Mecz z Brazylią nie wydaje się jednak zagrożony. Drużyna Wenezueli ma wystarczającą liczbę graczy, którzy mogą wziąć udział w meczu. Zasady konkursu pozwalają każdej reprezentacji na wymianę pięciu graczy także podczas trwania Copa America, w przypadku pozytywnego wyniku testu PCR.

Copa została przeniesiona o rok, podobnie jak Euro z powodu pandemii koronawirusa. Mistrzostwa Południowej Ameryki stały do ostatniej pod znakiem zapytania. Dopiero w czwartek 10 czerwca brazylijski Sąd Najwyższy ostatecznie dopuścił do rozgrywek, które były kwestionowane z powodu sytuacji zdrowotnej.

Wenezuela gra w grupie B z Brazylią, Kolumbią, Ekwadorem i Peru. Grupę A tworzą Argentyna, Boliwia, Chile, Paragwaj i Urugwaj. Niedzielny mecz otwarcia w Brasilii ma rozpocząć się o godz. 23 czasu środkowoeuropejskiego. Finał zaplanowano na 10 lipca na Maracanie w Rio de Janeiro.

Źródło: France Info

2 KOMENTARZE

Comments are closed.