Gorączka sobotniej nocy w Paryżu. Kilka tysięcy osób na imprezie mimo zakazu i godziny policyjnej [VIDEO]

Zabawa w Paryżu Fot. screen Twitter
We Francji oficjalnie autoryzowane są obecnie spotkania do 10 osób, obowiązuje też nadal godzina policyjna. Tymczasem w centrum Paryża na Placu Inwalidów, setki młodych ludzi urządziło sobie imprezę. W sobotę 12 czerwca zgromadzili się tam po raz drugi z rzędu.

Media piszą nawet o „kilku tysiącach” osób. Na Twitterze widać film z „zabaw” typowych raczej dla przedmieść tego miasta. Kilku „biesiadników” skacze po samochodach, które usiłowały przejechać przez Esplanadę.

Doszło do interwencji policji, która spędziła zabawowiczów z placu. „Policja interweniuje obecnie w celu rozproszenia zgromadzenia, które nie szanuje zasad izolacji” – ogłosiła wieczorem prefektura stołecznej policji. Policja przystąpiła do ewakuacji placu około 21.30.

Interwencja zakończyła się „tradycyjnie”. Doszło do walk z policją, młodzi ludzie użyli opróżnionych wcześniej butelek po napojach, policja gazu łzawiącego. Starcia trwały jeszcze po godzinie 23, w momencie rozpoczęcia „godziny policyjnej”.

Na plac ściągnięto posiłki i zabawa się zakończyła. Komenda policji poinformowała na Twitterze o zatrzymaniu trzech osób.

Imprezę na placu Inwalidów nazwano „Projektem X”, co było doniesieniem do tytułu znanej komedii amerykańskiej z 2012 roku. Film Projekt X opowiadał o szalonej imprezie urodzinowej nastolatków. Remake się udał…

Źródło: Le Figaro

2 KOMENTARZE

Comments are closed.