Osoby niezaszczepione będą miały blokowane karty SIM w telefonach

Telefon komórkowy Źródło: Pexels
Telefon komórkowy Źródło: Pexels
Indie postanowiły przymusić swoich obywateli do szczepień w wyjątkowo paskudny sposób. Niezaszczepionym władza jednego z indyjskich stanów zablokuje karty SIM w telefonach.

To pomysł na chory przymus, choć mainstreamowe media nawet w Polsce nazywają to „zachętą”. Władze stanu Pendżab, zwanego Krajem Pięciu Rzek, zapowiedziały, że osoby, które nie poddadzą się szczepieniu przeciwko COVID-19, będą miały blokowane karty SIM w swoich telefonach.

Trudno powiedzieć w jaki sposób władze chcą to należycie zweryfikować i wprowadzić w życie – mówimy o stanie, który ma 27 mln obywatel (w całych Indiach jest ponad miliard). Możliwe więc, że to na razie tylko taki „straszak”.

Nawet jeśli to tylko czcza groźba, to jest ona wyjątkowo mało etyczna. Władze nie powinny zmuszać ludzi, by decydowali się na jakiekolwiek zabiegi pod przymusem.

W Polsce na szczęście tak daleko nie zaszliśmy. Nasze władze jednak też mają sporo za uszami. Mowa choćby o faworyzowaniu zaszczepionych, których nie dolicza się do żadnych limitów, które w dobie lockdownu zostały narzucone przedsiębiorcom.

Te praktyki, które są na świecie coraz powszechniejsze, niosą za sobą ogromne ryzyko wprowadzenia przyzwolenia dla państw na ograniczanie wolności obywateli. Coś takiego musi budzić sprzeciw wolnościowców – od skrajnych libertarian do konserwatywnych liberałów.

Źródło: „Wirtualna Polska”, NCzas

13 KOMENTARZE

 1. Czekam na czip odblokowujący kartę sim w telefonie. Będzie to znaczące ułatwienie dla prawomyślnych obywateli. Szczepionkę z czipem każdy sam sobie nabędzie i wstrzyknie sobie w tyłek. Bez fatygowania służb/nadzoru medycznego, nabyć szczepionkę będzie mógł każdy posiadający odpowiednie zaufanie władzy. Bez odblokowania sim karty oporni/źle oceniani nic nie załatwią i nigdzie nie wejdą. Nareszcie będzie sprawiedliwie, posłuszni odetchną.

  • masowa sterylizacja sie zaczęła, z drugiej strony wystarczy jak wyszczepią 75% ludu, białko kolcowe będzie się przenosić na innych np z transfuzja itp… wg dr Bridle

 2. no bardzo proste rozwiązanie,sąsiad bierze na siebie karte sim ja rachunków nie płacę za swoją bo jakże można płacić za brak usługi :) a doładowuje sąsiada jeżeli mi potrzeba zadzwonić.

  • Z czipem w tyłku, prosto nie będzie, droga Aldono, będziesz z nim sparowana I ze swoją kartą sim, albo trafisz za kratki.

 3. a blokujcie sobie telefony!byle bym mial dpostep do bronii to sobie poradze,a zaszczepic to mnie mozecie,ale najpierw musicie mnie zabic

 4. Przecież te wszystkie komunikatory włącznie z tv to są narzędzia kontroli. Społeczeństwa łatwo mogą ukarać totalitarystów i odbić piłeczkę. Wyrzucić lub wyłączyć telewizory, opuścić media społecznościowe, wyłączyć komórki. Da się bez tego żyć. I niby jak reżimy dotrą ze swoim przekazem, strachem, paniką i alertami do społeczeństw? Kij ma dwa końce. Czas by społeczeństwa trochę postraszyły. Warto dać choć ostrzeżenie.

  • Na razie jest taka możliwość, na razie można odnaleźć ministrów, wiadomo kto jest premierem, szefem, decydentem, ludzie gdzieś pracują mają mieszkania majątki, nawet dzieci chodziły do szkoły ale to odchodzi w przszłość……
   Wiecznie tak nie będzie, pozostanie tylko strach gdy za tobą lub innymi wypuszczą elektroniczne psy, zostanie tylko lęk i dezorientacja.
   Zaczęło się już dość dawno, drony polują na ludzi, jeszcze nie w europie.

 5. Zablokują telefon? A jak chcą do mnie dzwonić żeby namówić na szczepienie? A jak bank będzie chciał mi przedstawić przygotowaną dla mnie ofertę kredytu, o którą nie prosiłem? A jak zaproszą mnie na bezpłatne badania słuchu w Rudzie Śląskiej? Jak będą mnie śledzić, gdzie chodzę? I podsłuchiwać o czym mówię, żeby zarzucać mnie odpowiednio dobranymi reklamami?

 6. Tylko patrzeć jak za brak przyjęcia działki z Pfizera pluton sanitarny będzie strzelał do niewyszczepionych z Mausera.

 7. że można żyć i bez szprycy i bez telefonu. Te parę miliardów użytkowników mniej to może być bolesne dla Średnich Sruli.

Comments are closed.