Szach-mat. Zaszczepiłeś się, żeby jechać na wakacje? Mamy dla ciebie złe informacje

Obrazek ilustracyjny/Fot. Pixabay
Obrazek ilustracyjny/Fot. Pixabay
Włoscy lekarze ostrzegają, że zarówno ozdrowieńcy, jak i osoby zaszczepione na koronawirusa muszą uważać podczas opalania. Ich skóra może być bowiem bardziej narażona na promieniowanie słoneczne.

Osoby, które przeszły Covid-19 oraz te, które przyjęły szczepionkę w tym roku powinny bardzo uważać z opalaniem. Wszystko dlatego, że ich skóra może być słabsza i bardziej narażona na działalnie Słońca. Tak twierdzą cytowani przez dziennik „Il Messaggero” włoscy eksperci.

Dermatolodzy wyjaśniają, że stan skóry wynikający z zakażenia koronawirusem lub zaszczepienia wymaga tego, by możliwie jak najbardziej ją chronić. We Włoszech trwa kampania, która ma zapobiegać rakowi skóry. W roku szprycowania obywateli rozszerzono ją także na kwestie związane z mniemaną pandemią.

Lekarze podkreślają, że ozdrowieńcy i zaszczepieni powinni odczekać kilka tygodni zanim zaczną korzystać z kąpieli słonecznych. Muszą również opalać się stopniowo, stosując kremy ochronne.

Dermatolog Luca Fania podkreślał, że zakażenie koronawirusem może objawiać się także na skórze – najczęściej w postaci tzw. pokrzywki, wysypki przypominającej odrę lub ospę czy też stanu przypominającego odmrożenia.

– Również po zaszczepieniu mogą wystąpić różne stany chorobowe skóry – mówił Fania.

Źródła: PAP/nczas.com

17 KOMENTARZE

  1. Wielce prawdopodobne, że to jest kolejny bzdet wywołany w celu zwiększenia zakupów kremów z filtrem, albo jakichś kuracji wzmacniających skórę po koronawirusach. Od lat wiadomo, że niektóre choroby tak właśnie wpływają, że osłabiają organizm i na słońce się nie powinno wychodzić, to samo dotyczy niektórych leków.

  2. „Szczepionka” to nie szczepionka, a nieprzebadany do końca preparat ze składnikami GMO i syncytyną1, powodującą bezpłodność, za którego stosowanie ani producent,ani rządy, ani „lekarze” nie biorą odpowiedzialności. „Szczepienie” zaś w takim razie jest eksperymentem medycznym a podstępne, nachalne stosowanie narusza Kodeks Norymberski.

  3. Ale słońce czyly promienie uv to naturalny lek przeciw covidowi. To dlaczego trzeba go unikać? Slońca trzeba unikać przy leczeniu jidem nowotworu.

  4. Aha, juz bylo, ze: maseczki zatrzymuja wirusy, jedzenie miesa zwieksza ryzyko ciezkiego przebiegu kowida; suplementacja witaminy D3, B complex i cynku nic nie daje. Teraz jest, ze naturalna witamina D3 ze slonca jest niewskazana. Czekam na niusa, ze probiotyki z m.in. kefiru, czy kiszonek szkodza – tak smiesznie, ze az strasznie. Ide sie poopalac przy wyrywaniu CHWASTOW w ogrodzie :)

  5. To dopiero początek rewelacji zaszczepiencow czekają takie niespodzianki co się fizjologom nie sniły tylko „naukofcy” jeszcze do tego nie dotarli. Na końcu okaże się że jedzenie i picie może ich zabić. Ale to pewno cele oczekiwane.

  6. „zakażenie koronawirusem może objawiać się także na skórze”
    Teraz to już wszystko jest koronawirusem. Jakiekolwiek komplikacje poszczepionkowe oczywiście też są koronawirusem, wliczają się do statystyk i wymuszają dalsze szczepienie ludności. Pamiętajcie, nie wychodźcie na słońce, nie chcielibyśmy, żebyście naprawili sobie naturalną odporność.

Comments are closed.