Obrazek ilustracyjny/Fot. Pixabay
Obrazek ilustracyjny/Fot. Pixabay
REKLAMA
Włoscy lekarze ostrzegają, że zarówno ozdrowieńcy, jak i osoby zaszczepione na koronawirusa muszą uważać podczas opalania. Ich skóra może być bowiem bardziej narażona na promieniowanie słoneczne.

Osoby, które przeszły Covid-19 oraz te, które przyjęły szczepionkę w tym roku powinny bardzo uważać z opalaniem. Wszystko dlatego, że ich skóra może być słabsza i bardziej narażona na działalnie Słońca. Tak twierdzą cytowani przez dziennik „Il Messaggero” włoscy eksperci.

Dermatolodzy wyjaśniają, że stan skóry wynikający z zakażenia koronawirusem lub zaszczepienia wymaga tego, by możliwie jak najbardziej ją chronić. We Włoszech trwa kampania, która ma zapobiegać rakowi skóry. W roku szprycowania obywateli rozszerzono ją także na kwestie związane z mniemaną pandemią.

REKLAMA

Lekarze podkreślają, że ozdrowieńcy i zaszczepieni powinni odczekać kilka tygodni zanim zaczną korzystać z kąpieli słonecznych. Muszą również opalać się stopniowo, stosując kremy ochronne.

Film dokumentalny o dramatycznych wydarzeniach w Jedwabnem
Prenumerata NCZ! z książką GRATIS!

Dermatolog Luca Fania podkreślał, że zakażenie koronawirusem może objawiać się także na skórze – najczęściej w postaci tzw. pokrzywki, wysypki przypominającej odrę lub ospę czy też stanu przypominającego odmrożenia.

– Również po zaszczepieniu mogą wystąpić różne stany chorobowe skóry – mówił Fania.

Źródła: PAP/nczas.com

REKLAMA