Wybory w Rzeszowie. Drugiej tury prawdopodobnie nie będzie! Grzegorz Braun na podium

Ewa Leniart, Grzegorz Braun, Marcin Warchoł, Konrad Fijołek. / foto: YouTube: RMF FM
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Konrad Fijołek wygrał pierwszą turę przedterminowych wyborów na prezydenta Rzeszowa. Drugiej tury najprawdopodobniej nie będzie.

Z wyników exit poll zaprezentowanych przez IBS wynika, że na Fijołka głosowało 55,8 proc. Druga była Ewa Leniart – 25, 1 proc.

Na kolejnych miejscach uplasowali się Grzegorz Braun (9,8 proc.) oraz Marcin Warchoł (9,3 proc.).

Exit poll to sondaż przeprowadzany w dniu wyborów, podczas którego ankieterzy zbierają odpowiedzi od wychodzących z miejsca do głosowania. To tak w największym skrócie.

Pracownia IBS przewiduje, że ostatecznie wyniki mogą różnić się o ok. 2-3 pp.

Przedterminowe wybory w Rzeszowie

Przedterminowe wybory w Rzeszowie zostały zorganizowane, ponieważ rządzący miastem od 2002 r. Tadeusz Ferenc 10 lutego złożył rezygnację po tym, gdy przeszedł COVID-19.

O fotel prezydenta ubiegało się czworo kandydatów. Byli to: wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, popierana przez PiS i rzeszowski region NSZZ „Solidarność”; proponowany i konsekwentnie wspierany w kampanii przez Ferenca wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł; b. współpracownik Ferenca, wiceprzewodniczący rady miasta i szef klubu Rozwój Rzeszowa Konrad Fijołek, popierany m.in. przez PO, Lewicę, PSL i Ruch Polska 2050, a także poseł Konfederacji Grzegorz Braun.

Uprawnionych do głosowania było 147 889 wyborców. Głosowanie odbywało się w 100 lokalach wyborczych.

21 KOMENTARZE

 1. Hehehe Rzeszów sobie wygłosował apartheid. Za kilka miesięcy będą chodzić oznaczeni jak bydło. Nawet mi ich nie szkoda.

  • Niestety oni tego chcą i nie tylko Rzeszów ale całe Polin. Jak im każą to będą chodzić w kagańcach i szczekać na komendę.

   • gdyby jeszcze bez majtek chodzili,byłbym przeszczęśliwy,i wycofałbym się z komentowania od razu,bo mam was już po uszy,moja prawde sie nie przebija,

 2. „Jarek na prezydenta”, czyli obrotowy Braun, w normie jak poprzednio w Gdańsku i gdzieś tam jeszcze. Miejsce na podium… Gratulacje!

 3. Masakra jak się patrzy na profile wyborców fijolka młodzi ludzie poubierani jak choinki z hasłami od trenerów motywacyjnych , jak z kilkanaście lat temu pracowałem w call center to 90 procent ludzi takich było, bez planów, ambicji, większośc skończyła za granicą. Ciężko widzę przyszłość kraju.

 4. Myślałem , że Rzeszowianie staną na wysokości zadania i wybiorą wolność . Wszyscy mówili Grzegorzowi , aby nie startował w tych wyborach , bo Rzeszów to prowincja i wiocha . Okazało się to prawdą . Jednak warto było spróbować . Ciekawe jak długo buraki rzeszowskie będą się cieszyć swoim wyborem…

 5. Grzegorz Braun / Pan Szczęść Boże traci czas dobrze wie że wybory są ustawione przez mafie, służby i loże, na prezia USraela wcisnęli chorego na Alzhimera Joe Bidena w miejsce głupiego Donalda Trumpa :) :) :)
  Jeszcze chcą obalać rządy na Białorusi, w Syrii …

 6. No niestety, ludzie nie zmądrzeli, więc teraz będą zbierać tego owoce. Sztucznie nakręcanej wojenki polsko-polskiej ciąg dalszy, a nie zyska nikt poza wąską garstką politycznych cwaniaków z tego samego układu, który od lat wyniszcza ten kraj.

 7. Niektórzy piszą tu o przegranej Pana Brauna. Pewnie przypadkowo zapominają wspomnieć o kandydatce rządzącej partii, byłej wojewody, wspieranej przez min. Kaczyńskiego.

 8. I bardzo dobrze on jest potrzebny w sejmie żeby punktować tych sprzedawczyków usraela i niemieckich! A nie siedzieć gdzieś na zadupiu i nic dla kraju nie wnosić, no przecież on jako jedyny tam coś robi w tym bur. elu

Comments are closed.