EURO 2020. Wielki sukces Polski. Dokonali tego jako pierwsi od 1976 roku. Szczęsny z indywidualnym rekordem

OSTATNIA PROSTA. Polska reprezentacja promująca akcję wyszczepiania/Fot. Twitter
Właśnie zakończył się mecz biało-czerwonych ze Słowacją. Co prawda wynik meczu nie zadowolił polskich kibiców. Nasza reprezentacja przegrała bowiem 2:1. Jednak mamy dobrą informację „na otarcie łez”. Nikt nie dokonał tego, co biało-czerwoni od 1976 roku.

Pierwszy mecz polskiej reprezentacji na Euro 2020 zakończył się porażką. Co prawda Polacy strzelili dwie bramki, ale jedną do własnej bramki.

Samobójczego gola strzelił Wojciech Szczęsny (0:1). Na 1:1 wyrównał Karol Linetty w 46. minucie. W 69 znów zaczęliśmy przegrywać za sprawą Milana Skriniara.

Dwie żółte kartki zebrał Grzegorz Krychowiak. Polak zszedł z boiska w 62. minucie z czerwoną kartką.

Jak podkreśla jednak na Twitterze Squawka Football, Polska jest drugą od 1976 roku drużyną, która w jednym meczu Mistrzostw Europy strzeliła samobójczego gola i dostała czerwoną kartkę.

Wcześniej zrobili to tylko reprezentanci Czechosłowacji podczas Euro w Holandii.

Na tym jednak nie koniec. Padł też rekord indywidualny Wojciecha Szczęsnego. Od dziś jest pierwszym w historii bramkarzem, który strzelił samobója podczas Euro.

Polacy grali w składzie: Wojciech Szczęsny – Bartosz Bereszyński, Kamil Glik, Jan Bednarek, Maciej Rybus (74. Tymoteusz Puchacz) – Kamil Jóźwiak, Karol Linetty (74. Przemysław Frankowski), Grzegorz Krychowiak, Mateusz Klich (85. Jakub Moder), Piotr Zieliński (85. Karol Świderski) – Robert Lewandowski.

Na murawie Słowację reprezentowali: Martin Dubravka – Peter Pekarik (79. Martin Koscelnik), Lubomir Satka, Milan Skriniar, Tomas Hubocan – Lukas Haraslin (87. Michal Duris), Juraj Kucka, Marek Hamsik, Jakub Hromada (79. Patrik Hrosovsky), Robert Mak (87. Tomas Suslov) – Ondrej Duda (90+1. Jan Gregus). (PAP)