G7. Królowa Elżbieta chwyciła za… miecz! Kate w szoku, żona Karola odbiera królowej broń [VIDEO]

Królowa Elżbieta dzierży ceremonialną szablę Źródło: YouTube/Reuters
Królowa Elżbieta dzierży ceremonialną szablę Źródło: YouTube/Reuters
Szczyt G7. To był bankiet w Kornwalii, który otwierała królowa Elżbieta. W pewnym momencie imprezę urozmaiciło coś, czego nikt się nie spodziewał. Królowa Elżbieta chwyciła za miecz, a dokładnie ceremonialną szablę strażnika.

Królowa otwierała bankiet, a towarzyszyły jej – Księżna Kate i Księżna Camilla. Wszystko szło według zwykłego porządku, aż wjechał tort, który pokroić miała monarchini.

Elżbieta, nie widząc nigdzie noża, zażądała, by lord-porucznik Kornwalii, Edward Bolitho, dał jej swoją ceremonialną szablę. Księżna Kate była w wyraźnym szoku – zadziwiona tym, co chce zrobić królowa.

Obecni na miejscu służący poinformowali monarchinię, że mogą przynieść nóż do tortu.

– Wiem, ale to będzie bardziej niezwykłe – odparła.

Widok 95-latki niosącej ciężki miecz ceremonialny nie zdarza się codziennie. Królowa jednak nie zważając na konwenanse próbowała pociąć szablą ciasto.

Ostatecznie musiała pomóc jej synowa – księżna Camilla. Całość nagrała się i już jest hitem w sieci.

Źródło: Reuters,

10 KOMENTARZE

  1. Wspaniała kobieta. Miecz czy szabla, co za różnica dla google tłumacza? Dobrze że jest film, to każdy, kto wie, poprawki sobie sam „pojęciownik”. Swoją drogą tort wygląda jak zwinięty ręcznik, więc może królowa uznała, że dłuższe i ostrzejsze narzędzie, będzie bardziej adekwatne do tzw. tortu.

  2. Porwsla za miecz i z gromkim okrzykiem „banzaj” rzucila sie na Bogu ducha winny tor. Po wszystkim rzucila jeszcze przez ramie: „tak koncza pochlebcy” i oddalila sie wykonujac fikolka na odchodne.

  3. I to jest klasa! Luz i fantastyczny refleks. Jednak monarcha, to nie jakiś obsrany polityk, tylko inteligentny, w pełni odpowiedzialny i normalny człowiek. Zazdrość serce rozdziera.

    • O właśnie, królowa to ma taaki gest, a nie jakiś tam Biedroń co nie dość, że za pałkę policjanta chwycił to jeszcze się z tego głupio tłumaczył ;-)

Comments are closed.