Ogromny wzrost zgonów po szczepieniach w USA? Kontrowersyjne dane. Wyjaśniamy, jak jest naprawdę

Szczepionka, kostnica Źródło: Pixabay, collage
Szczepionka, kostnica Źródło: Pixabay, collage
W sieci pojawiają się informacje, oparte na danych z Centers for Disease Control and Prevention, o skokowym wzroście zgonów z powodu niepożądanych odczynów poszczepiennych po szczepieniach na COVID-19. Niestety, nie da się zweryfikować tych danych – źródło, które na pierwszy rzut oka jest wiarygodne, nie jest odporne na manipulacje.

5997 zgonów z powodu szczepionek miało mieć miejsce w 2021 roku w USA. Czy tyle było? Może. Trudno to zweryfikować.

W systemie istnieje również informacja o 226 młodych Amerykanach, którzy mieli mieć problemy z sercem po szczepionce na COVID-19. Także w tym przypadku – mogło tak być, ale nie można tego założyć na 100 procent.

Choć dane pochodzą ze strony Centers for Disease Control and Prevention, agencji należącej do amerykańskiego Ministerstwa Zdrowia, to jednak nie można zakładać, że są one wolne od błędów i manipulacji.

Ostrożność powinna wynikać z tego, że baza VAERS (Vaccine Adverse Event Reporting System) to portal, w którym każdy, nie tylko pacjent, ale i producent szczepionek, czy podmiot prowadzący szczepienia, może zgłosić informacje o niepożądanym odczynie poszczepiennym (NOP).

W bazie można było na przykład znaleźć opis, według którego zaszczepiony pacjent zamienił się w Hulka – zielonego potwora-mutanta z popularnych komiksów MARVEL.

Dodatkowo – w systemie VAERS odnotowywane są zgony osób zaszczepionych, ale nie jest to dowód na śmierć z powodu szczepień. Część zgonów mogła być wywołana np. chorobami współistniejącymi – warto o tym pamiętać, by nie zachowywać się tak samo jak ci, którzy popadli wcześniej w koronapanikę i w każdym zgonie doszukiwali się winy COVID-19.

Oczywiście, nie można również zakładać od razu, że jest to tzw. „fake news” – na pewno duża część danych, dodawanych m.in. przez ekspertów, jest prawdziwa. Trudno jednak określić jak duża.

Źródło: VAERS, fakehunter.pap.pl

28 KOMENTARZE

 1. Co to jest ten artykuł?
  Mr. Zoma, Pan się weź za ten portal wreszcie!
  Jakieś proszczepionkowe kopiuj-wklej!
  Co to ma niby być????

 2. Proszczepionkowy, propagandowy bełkot. W tej bazie danych, wg naukowych badań sprzed plandemii znajduje się tylko 1 (słownie-jeden ) procent rzeczywistych NOP-ów. Również w Niemczech nastąpił 10 000% wzrost śmiertelności.

  • Jeśli tak, to „(…) źródło, które na pierwszy rzut oka jest wiarygodne, nie jest odporne na manipulacje”. A więc rację ma Redaktor.

 3. „Czesc danych ekspertow jest praedziwa“
  Czyli cala plandemia jest tylko w „czesci“.
  Nczas widze powoli przechodzi na strone globalistow

  • Dlaczego stwierdzenie : „część danych, dodawanych m.in. przez ekspertów, jest prawdziwa” wskazuje, że Nczas powoli przechodzi na stronę globalistów. Nawet nie określono, jaka – w przybliżeniu – to część…

 4. 3,752 osoby zmarły w Szkocji, w ciągu 28 dni od podania szczepionki ⚠️ ⚠️ ⚠️
  Źródło: Public Health Scotland
  Liczenie zmarłych im się teraz odwróciło. Wcześniej ci co mieli pozytywny test umierali na C-19, teraz umierają na wszystko tylko nie od szczepionki.

 5. Widać, że komentujący nie chcą obiektywnie xD chcą żeby prasa nie naruszała ich strefy komfortu – płatki śniegu. Jak ten tekst jest proszczepionkowy, to ja jestem święty turecki. Art. świetnie pokazuje ile warte są państwowe dane

  • No to jesteś święty turecki. Baza danych VAERS jest dobrowolna ,tzn że zgłoszenia są niewymuszone przez rząd.,,Mądrzy mówią , bo mają coś do powiedzenia, głupcy mówią , bo muszą coś powiedzieć.”

   • Tak, a w tej bazie są takie NOP-y jak m.in. zmiana w Hulka, zyskanie pajęczych mocy, niewidzialność czy odpadające przyrodzenie. To brzmi bardzo legitnie ziomuś

    • Anie przyszło ci do głowy, że ktoś żeby ośmieszyć cały system i tysiące ofiar szczepionki, wpisuje takie „nopy”??? Właśnie po to żeby później móc napisać taki „artykuł”.

     • Słuszna uwaga o sposobach ośmieszenia, dodałbym – o ile naprawdę były takie wpisy. Wydawało się, że na ncz zjawiają się ludzie z jakimś, szczątkowym choćby, krytycyzmem. Teraz wydaje mi że tak nie jest, względnie „komentują”, by przekonywać do „słusznego myślenia” (takiego główny nurt – mniej więcej)

   • Sprobuj jako lekarz, z podpisem imieniem i nazwiskiem, zglosic NOP do VAERS. Co drigie pytanie w formularzu wymaga niezwyklej odwagi lekarza ( w jakiej temperaturae byla przechowywana dana fiolka? kiedy byla przyjeta na sklad? kto podpisal jej przyjecie na sklad? czy pacjent….tu lista pytan ” Co drugie zdanie jest poprzedzone ostrzezeniem „…za falszywe zgloszenia grozi kara….
    Nic dziwnego, ze lekarze unikaja zglaszan jak moga…

  • Wartością artykułu jest zwrócenie uwagi, aby NIE BEZKRYTYCZNIE podchodzić do różnych danych. No chyba, że maja one gwarancje rzetelności. Uważam to za słuszne.

 6. Czyli artykuł o niczym. Żadnych wiadomości tylko same domysły, a jego czytanie to strata czasu.Weźcie się ogarnijcie i przestańcie się kompromitować!

 7. komisja senacka w stanach zaczyna stawiać pytania i oskarża wszystkich którzy brali udział w niszczeniu narracji o lekarstwach na covid! szczepienie według Luc Montagnier naukowca wirusologa biologa laureata Nobla w tej dziedzinie https://rairfoundation.com/nobel-laureate-luc-montagnier-warns-covid-vaccine-may-lead-to-neurodegenerative-illness-video/ degradacja mózgu osób zaszczepionych prionami które wytworzą się tak samo jak wytwarzały się w badaniach Pfizera na zwierzętach!

 8. Albowiem należy skupić się nie na zgonach poszczepiennych, a na demonicznych paszportach szczepionkowych, które są wstępem do systemu kredytu społecznego znanego z Chin.

 9. Rozumiem, że np. wstrzymanie szczepień Astra-Zenecą w Norwegii po podsumowaniu przez tamtejszych lekarzy statystyk, z których wynikło, że większe szanse na zgon są po szczepionce, niż po zapadnięciu na kowid – to fake news?

 10. „Oczywiście, nie można również zakładać od razu, że jest to tzw. „fake news” – na pewno duża część danych, dodawanych m.in. przez ekspertów, jest prawdziwa. Trudno jednak określić jak duża.”

  Więc jaka jest prawda? Jest taka, że gówno wiecie. Daliście tylko wyraz poparciu PiS, bo liczycie na kaskę i powtórkę ‚sukcesu’ Kukiza.

  • Proszę wskazać błąd w cytacie. A zarzucanie ideowej prawicy koniunkturalności bez dowodów jest obrzydliwe i chamskie!!!

 11. Szanowni Państwo
  Co to się dzieje. Jestem zażenowany tym, że na takim portalu pojawia się „obrońca” ustawki szczepionkowej. Myslałłem, że jesteście bardziej obiektywni i rzetelni. Trzeba to poprawić, bo czytelników wolnosciowych nie przybędzie.
  Pozdrawiam.

Comments are closed.