Naukowiec: „ludzie nieodwracalnie zmienili klimat”. Skoro nie da się nic zrobić, to po co przepłacać?

Koniec świata z powodu ocieplenia klimatu Źródło: Pixabay
Koniec świata z powodu ocieplenia klimatu Źródło: Pixabay
Prenumerata Najwyższego Czasu!
Przewodniczący ekspedycji na Arktykę, Markus Rex, stwierdził, że osiągnięto krytyczny, nieodwracalny punk ocieplenia klimatu.

Markus Rex, przewodniczący ekspedycji na Arktykę, uczestnik badań z niemieckiego lodołamacza Polarstern, stwierdził, że osiągnięto „nieodwracalny punkt krytyczny ocieplenia”.

Naukowiec, który kierował największą ekspedycją na Arktykę, ostrzegł we wtorek, że punkt krytyczny dla nieodwracalnego globalnego ocieplenia już się rozpoczął.

Rex musi wiedzieć co mówi – po to właśnie w 2019 roku popłynął na Arktykę z najtęższymi głowami z 17. państw, by ocenić, w którym momencie ocieplenia jesteśmy.

Ponoć właśnie po stanie Arktyki można stwierdzić to najlepiej.

No i stwierdzili, że jest już tak źle, że nie da się zmian cofnąć. Tutaj wszystkim, których denerwuje wyrzucanie pieniędzy na różnoraki ekologiczne inicjatywy, powinna się zapalić lampka.

Skoro nie można już nic zrobić, to może dobrze byłoby nic nie robić? Skoro wieszczą nam nieuchronny koniec świata, to niech przynajmniej dadzą się nacieszyć tymi ostatnimi latami ludzkości, zamiast coraz bardziej nas ograniczać ¯\_(ツ)_/¯

Źródło: AFP, mosaic-expedition.org

16 KOMENTARZE

 1. red Sommer na pewno nie uwierzy – ale tak dokładnie jest – jesteśmy na krawędzi równi pochyłej – w przypadku bierności – rzeczy będą toczyły się coraz szybciej i gwałtowniej – ale – tu dobra wiadomość – nieprzesadnie długo

 2. Kᴛᴏ ᴊᴀᴋ ᴋᴛᴏ, ᴀʟᴇ ɴɪᴇᴍᴄʏ ᴘᴏᴡɪɴɴɪ sɪę ᴅᴏʙʀᴢᴇ ᴏʀɪᴇɴᴛᴏᴡᴀć, żᴇ ɴɪᴇ ᴅᴀ sɪę ᴊᴇźᴅᴢɪć sᴀᴍᴏᴄʜᴏᴅᴇᴍ ʙᴇᴢ ᴢᴜżʏᴡᴀɴɪᴀ ɢᴏ.

  Ludzkość przez tysiąclecia doprowadziła środowisko naturalne do stanu jakiego teraz zieloni chcą bronić. Za sto lat stan środowiska będzie inny i też będą chcieli go bronić. A przecież przybywa żubrów (prócz tego zastrzelonego w rzeszy), wilków, niedźwiedzi, dziki łażą po miastach, bydło domowe wraca na łono :), itd. Przynajmniej w ‚polsce’.

  ̲I̲ ̲n̲i̲e̲,̲ ̲w̲i̲a̲t̲r̲a̲c̲z̲k̲i̲ ̲i̲ ̲p̲a̲n̲e̲l̲e̲ ̲n̲i̲e̲ ̲s̲ą̲ ̲r̲o̲z̲w̲i̲ą̲z̲a̲n̲i̲e̲m̲!̲ ̲P̲r̲z̲e̲c̲i̲w̲n̲i̲e̲!̲

 3. punkt… się rozpoczął
  równi pochylej krawędź… a górna czy dolna?
  – tłoomaczenia i poglądy powszechnie naukawe…

 4. cyt,,,Przewodniczący ekspedycji na Arktykę, Markus Rex”:-WG. MNIE winien być przywrócony do równowagi psychicznej-poprzez ciągłe bolcowanie 18/24,czyli ma być bardzo dokładnie zbolcowany,wg.norm dzisiejszych ,zalecanych przez WHO .

 5. Hahahaha, dopiero na początku czerwca rozmarzła Cieśn. Beringa, a Zat. Hudsona jest nadal częściowo zamarznięrta. Z Kanady do Rosji można przejść po lodzie, a na przeciwległym biegunie mrozy niedawno sięgnęły -70°C. Poza tym jeśli ktoś klimat niszczy, to nie my, zwykli ludzie, tylko ci, którzy masowo wycinają Amazonię, Tajgę lasy w Indonezji i innych miejscach na Ziemi.

 6. Ziemia przetrwała supererupcę Toba sprzed 75 tys. lat. Epoka lodowcowa mogła trwać około 1000 lat, wyginęło ~50% gatunków roślin, ~90% gatunków ssaków, z ~1mln ludziowatych przeżyło kilka tysięcy.

 7. A co pan naukowiec powie o czasach prehistorycznych, gdy ludzi nie było a wielkie ocieplenie było, ale dinozaury nie tłukły na tym kasy w przeciwieństwie do tzw. naukowców i innych lobbystów od ocieplenia.

 8. Bredzi ten naukowiec jak większość ich. Brak słów na tego głąba i nie ma co go słuchać bo i tak powie jak mu zapłacą

 9. Zadał bym mu pytanie czy był po drugiej stroni tej co zamarza? Tam nie bo za prawdę nie zapłacą 🤣🤣🤣

 10. A co z wulkanem TOBO na Sumatrze? Wybucha co 80 tys lat czyli mniej więcej niedługo.
  I wtedy mamy epokę lodowcową
  CO ZA MEGALOMAN

Comments are closed.