Naukowiec: „ludzie nieodwracalnie zmienili klimat”. Skoro nie da się nic zrobić, to po co przepłacać?

Koniec świata z powodu ocieplenia klimatu Źródło: Pixabay
Koniec świata z powodu ocieplenia klimatu Źródło: Pixabay
REKLAMA
Przewodniczący ekspedycji na Arktykę, Markus Rex, stwierdził, że osiągnięto krytyczny, nieodwracalny punk ocieplenia klimatu.

Markus Rex, przewodniczący ekspedycji na Arktykę, uczestnik badań z niemieckiego lodołamacza Polarstern, stwierdził, że osiągnięto „nieodwracalny punkt krytyczny ocieplenia”.

Naukowiec, który kierował największą ekspedycją na Arktykę, ostrzegł we wtorek, że punkt krytyczny dla nieodwracalnego globalnego ocieplenia już się rozpoczął.

REKLAMA

Rex musi wiedzieć co mówi – po to właśnie w 2019 roku popłynął na Arktykę z najtęższymi głowami z 17. państw, by ocenić, w którym momencie ocieplenia jesteśmy.

Ponoć właśnie po stanie Arktyki można stwierdzić to najlepiej.

No i stwierdzili, że jest już tak źle, że nie da się zmian cofnąć. Tutaj wszystkim, których denerwuje wyrzucanie pieniędzy na różnoraki ekologiczne inicjatywy, powinna się zapalić lampka.

Skoro nie można już nic zrobić, to może dobrze byłoby nic nie robić? Skoro wieszczą nam nieuchronny koniec świata, to niech przynajmniej dadzą się nacieszyć tymi ostatnimi latami ludzkości, zamiast coraz bardziej nas ograniczać ¯\_(ツ)_/¯

Źródło: AFP, mosaic-expedition.org

REKLAMA