Afera z wyciekiem e-maili Dworczyka. ABW zignorowała ostrzeżenia od służb Izraela? Dokumenty publikują dwa konta

Michał Dworczyk. Foto: PAP
Michał Dworczyk. Foto: PAP
Czy Michał Dworczyk był śledzony już od dawna? Afera z wyciekiem maili może być poważniejsza niż się wydawało.

Nie jeden, a dwa profile na platformie Telegram publikują dokumenty i maile pochodzące z prywatnej skrzynki poczty elektronicznej szefa kancelarii premiera.

Okazuje się, że drugi profil działa od 5 lutego i opatruje e-maile Michała Dworczyka komentarzami w języku rosyjskim.

Afera jest tym większa, że pokazała jak najważniejsze osoby w państwie korzystają z prywatnych darmowych skrzynek pocztowych. Czy nie ufają mailom urzędowym, państwowym?

Ponieważ korespondencja jest publikowana na rosyjskiej platformie, opatrzona rosyjskim komentarzem, to wiele osób podejrzewa, że za atakiem stoją Rosjanie.

„Kończy to spekulacje, kto stoi za atakami. To po prostu wygląda na pracę rosyjskich służb specjalnych” – uważa poseł Marek Biernacki, członek sejmowej komisji do spraw służb specjalnych i ich były koordynator.

Wśród dokumentów znalazł się m.in. taki o tytule „Materiał informacyjny nt. finansowania mediów polonijnych przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych”, noszący datę 4 grudnia 2020 roku.

Inny, noszący znamiona rządowego dokumentu, dotyczył tajnej rządowej łączności. A projekt takiej rządowej łączności rzeczywiście jest w realizacji.

Pojawiały się też m.in. dokumenty przedstawione jako pisma najważniejszych menedżerów amerykańskiego koncernu Raytheon, która ma zbudować w Polsce system obrony powietrznej oparty na wyrzutniach rakiet Patriot.

Co zabawne, z informacji TVN24 wynika, że Polska otrzymała ostrzeżenia już dawno od służb Izraela. Alert do ABW wpłynął już w styczniu, na miesiąc przed rozpoczęciem publikacji e-maili przez „profil pierwszy”.

Źródło: TVN24

9 KOMENTARZE

  1. to wszystko betka, najważniejsze dla zarządców Polski- im wyższa cena, za preparaty, tym kasa coraz lepiej się zgadza

  2. „Co zabawne”, dzięki umowom z iSSraelm min. NASK z INCD, ORANGE z SecBi czy NBCB z J6 i Cyberobroną Sił Obronnych iSSraela, Polska sieć cyfrowa i telekomunikacyjna jest dla okupantów Palestyny otwarta na oścież. Nie wspominam o Pegasusie, bo to ponoć obelżywe pomówienia ze strony opozycji wobec pisuaru…

  3. Mówi się ‚nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło’. Niech wreszcie zajmą się poważnymi sprawami a nie tylko covidem. Dworczyk gdyby był człowiekiem honorowym to powinien podać się do dymisji. Jednak nic takiego nie będzie miało miejsca. Dobre i to że znana jest cena szczepionek.

    • Na przełomie lat 80/90 bywali z rzadka ( nie twierdzę, że jacyś ludzie honoru, ale może ciut staroświeccy) ministrowie itp., co się naczytali książek o zachodnich lub przedwojennych s/światach polityki, i zdarzało się, że – gdy nie przyjęto jakichś ich propozycji – „podawali się do dymisji”. Tak mi się zdaję, a może źle pamiętam i ich „uwznioślam”? Potem to zaniknęło. Tylko przy „mniejszej aferze” (duże są nietykalne) czasem „jak trzeba” ktoś „podaje się do dyspozycji premiera”…

  4. 1. Ciekawe na ile korespondencja elektroniczna nadwiślańskich oficjeli, znana jest wspomnianym służbom Izraela? A może im jest po prostu ujawniana oficjalnie? Może jak we wpisie antypop godz 18:55?

    • 2. Jakie było to ostrzeżenie służb Iz? Konkretne? Czy raczej: „skoro wszyscy wiedzą od dawna, że nad Wisłą jest dziurawa sieć, to my też potwierdzamy: macie dziurawą sieć”? A może nie było „techniczne”, lecz „ostrzeżenie o działaniach rosyjskich” (skąd wiedzieli?), w ramach „zarządzania poprzez sterowanie konfliktem”?

  5. Musi byc niezłym debilem żeby mysleć że ruscy gdyby to zrobili to by umieszczali na ruskim portalu dodając ruskie komentarze.. Ja stawiam że to zrobił okupant Palestyny- najpierw ostrzegł pis żeby nie podskakiwał, a teraz zaczął karać. Druga opcja to USA, aby wepchnąc polaczków jeszcze bardziej w swoje objęcia kiedy będą uciekali od złowrogiej rosji.

Comments are closed.