Kraj UE mówi dość! Koniec paszportu covidowego, masek i obostrzeń. Padła konkretna data

Szczepionka przeciw COVID-19 oraz Zielony Paszport - zdjęcie ilustracyjne. / foto: Wikimedia, autor: U.S. Secretary of Defense/ktalegal (kolaż)
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Duński rząd ogłosił polityczne porozumienie z partiami opozycyjnymi w kwestii luzowania obostrzeń wprowadzonych w imię walki z koronawirusem. Za kilka miesięcy w kraju mają przestać obowiązywać paszport covidowy oraz wszystkie inne restrykcje.

Co ciekawe, luzowanie obostrzeń ogłoszono w ramach porozumienia politycznego, a nie zdrowotnego. Przedstawiono dokładny plan luzowania obostrzeń, restrykcji, nakazów i zakazów.

W Danii obowiązuje aktualnie tzw. paszport covidowy, a dokładniej aplikacja na smartfonie, w której zawarte są informacje o zaszczepieniu przeciwko COVID-19 lub o wykonanych w ostatnim czasie testach na koronawirusa.

Na podstawie kodów QR z aplikacji do niedawna można było wejść na przykład do biblioteki. Teraz duński rząd ogłosił, że paszport szczepionkowy nie będzie do tego wymagany.

Wciąż jest jednak wymagany w uczestnictwie m.in. w spektaklach teatralnych, koncertach czy wydarzeniach sportowych. Takie zasady mają obowiązywać do końca lipca. Od 1 sierpnia chcąc pójść na koncert czy do teatru nie będzie trzeba okazywać paszportu covidowego (aplikacji).

1 lipca w życie wejdzie także delikatna zmiana w kwestii testu PCR. Jego ważność ma wówczas wynosić 96 godzin zamiast 72 godzin.

Dania rezygnuje z paszportu covidowego

Od 1 września z kolei paszport covidowy nie będzie wymagany przy wejściach do restauracji, fryzjera czy na siłownię. Od 1 października paszport szczepionkowy ma zostać całkowicie wycofany z użytku.

Zdecydowano także o zniesieniu obowiązku noszenia maseczek m.in. w sklepach czy innych pomieszczeniach zamkniętych. Wyjątkiem pozostaje komunikacja zbiorowa – tutaj nadal trzeba zakrywać twarz, do końca września. Od 1 października Dania ma się stać krajem wolnym od jakichkolwiek koronawirusowych obostrzeń.

Źródło: thelocal.dk/NCzas

23 KOMENTARZE

 1. problem w tym, że w Danii nie jest planowana budowa POLIN – więc mogą sobie takie harce wywijać – ale Ty Polaku – porzuć wszelką nadzieję – tu poważni gracze realizują poważne plany…

  • Racje Panie. Czyszczą już Ukrainkę z ludzi i tam będą zasiedlać. Oj gdzie jak takie ziemię znajdę na pewno nie na pustyni.

   • od ludów pustyni groźniejsi są teraz muzułmanie i też nie doceniacie chinczyka… ten ostatni już „pół” Australii wykupił

 2. Wygląda więc na to, że cholerstwo zawarte z strzykawkach zrobi swoją robotę już na obecnym pułapie „wyszczepiania”. Innego powodu znoszenia ograniczeń przed sezonem grypowym nie widzę.

  • Bardzo prawdopodobne.
   Przy okazji – dawno Pana nie czytałem. Czy w Pana placówce znajdują się niektórzy z komentujących na tym portalu?

 3. Niemniej przetresowanie totalitarystycznego zamordyzmu, z dzieleniem ludzi na rodzaje lepszy i gorszy, zostanie/zostało dokonane.
  A poza tym … delta ante portas.:) A są jeszcze inne litery w alfabecie greckim do nazwania „odmiany wirusa” – kappa, lambda, ypsilon, omega…Co będzie za miesiąc, dwa?
  Nie widzę tu tak optymistycznie określonego działania: „kraj UE mówi dość”.

 4. Dziś w pubie lekko plenerowym – na zewnątrz chyba 100% ludzi bez maseczek (co zrozumiałe), wewnątrz: obsługa bez maseczek, kupujący 95% bez maseczek.

 5. Wiadomo, Wikingowie… OM SVASTI, hi hi yorku z rozporku + tj. Haiku :-). A te polackie krześcijany toletko ociężałe so, no!

 6. „.. także delikatna zmiana w kwestii testu PCR. Jego ważność ma wówczas wynosić 96 godzin zamiast 72 godzin.” Następny dowód na to że PCR to ściema i cały ten przekręt to po prostu wojna psychologiczna i nawet nie biologiczna. Wirus w skali grypy wykorzystany do wtowrzenia strachu i narzucenia przymusu zaciągania długów przez państwa do tego podporządkowanych. Niemal wszystkich. Widać że starz porządek monetarny się wyczerpuje.

 7. A moze rzad dunski wie cos co przed nami sie ukrywa a mianowicie ze Eriksen przyjal wszczepa i to bylo powodem jego zawalu ? Dlatego wycofuje sie pomalutku z obostrzen a z czasem z eksperymentu wszczepowego, dochodzac do wniosku ze tego juz za duzo ….. taka ma refleksja .

 8. Nie wierzę tym wieprzom kowidowym w ani jedno słowo. Zrobią to, co im Klaus Schwab z jego banyterką finansową nakaże. Plebsowi obiecać mogą WSZYSTKO.

Comments are closed.