Rosyjskie manewry tuż pod polską granicą. Ćwiczą z pociskami zdolnymi do przenoszenia ładunków nuklearnych

Rosyjscy żołnierze ćwiczyli odpalanie taktycznych pocisków balistycznych systemu Iskander-M fot. screen Instagram @zvezdanews
Rosyjscy żołnierze ćwiczyli odpalanie taktycznych pocisków balistycznych systemu Iskander-M fot. screen Instagram @zvezdanews
Rosjanie prowadzą manewry z użyciem systemu balistycznego Iskander-M na poligonie  Prawdinskij około 20 km od polskiej granicy.

W scenariuszu ćwiczeń celem jest zniszczenie stanowiska dowodzenia przeciwnika oddalonego o ok. 100 km.

„Rosjanie nie wystrzelą rakiety. Punktem kulminacyjnym ćwiczeń ma być jej elektroniczne wypuszczenie w cel, który będzie imitował stanowisko dowodzenia” – podaje RMF FM.

W ćwiczeniach zaangażowanych jest 100 żołnierzy i 25 sztuk uzbrojenia wraz z środkami transportu.

Podczas manewrów Rosjanie mają doskonalić kalibrację systemów rakietowych, zajmowanie stanowisk strzeleckich oraz przygotowanie startów bojowych. Jednym z zadań będzie też przeładowywanie prawie 4-tonowych, mierzących ponad 7 metrów długości rakiet z wozu transportowego do wyrzutni.

Iskandey-M zostały zainstalowane w Kaliningradzie trzy lata temu. Są zdolne do przenoszenia ładunków nuklearnych, a ich skuteczny zasięg wynosi 500 km.

4 KOMENTARZE

  1. „manewry z użyciem systemu balistycznego”. Dalej: „Rosjanie nie wystrzelą rakiety. ..ma być jej elektroniczne wypuszczenie w cel”
    To skąd wiadomo, że „bawią się joystickiem „? Ślad elektroniczny sygnału jest tak niezwykły, że Amerykanie mogą go ocenić jako agresję, w związku z tym ćwiczenia są zgłaszane, na podstawie jakichś porozumień? Cóz manewry są „elektroniczne”. Może „propagacja fal” jest inna w Prawdinskij, a inna na Syberii, i trzeba to wypróbować, ale to tylko symulacja.

  2. Oczywiście dla pisiorów jest to wystarczający powód aby rozpacząć wojnę z Rosją. Strategiczny sojusznik USA już biegnie z pomocą…

Comments are closed.