Segregacja sanitarna trwa. TEN kraj wpuszcza z covid-paszportami. Szefowa KE Ursula von der Leyen już korzysta

Paszport covidowy.
"Paszport szczepionkowy" - zdjęcie ilustracyjne. / foto: Flickr: Marco Verch Professional Photographer, CC BY 2.0

Władze medyczne Portugalii zakończyły pracę nad paszportem Covid, na podstawie którego można podróżować bez konieczności wykonywania testów na obecność koronawirusa lub przechodzenia obowiązkowej kwarantanny.

Jak poinformowała w środę Generalna Dyrekcja Zdrowia (DGS), agenda rządu Portugalii, emisja pierwszych covid-paszportów, zwanych też zielonym certyfikatem cyfrowym, nastąpi najpóźniej do piątku.

Według zatwierdzonych przez władze medyczne Portugalii przepisów o emisji paszportu Covid dokument ten będzie wydawany bezpłatnie.

Władze DGS wyjaśniły, że mieszkańcy Portugalii będą mogli wydrukować elektroniczny dokument z nadzorowanej przez ministerstwo zdrowia strony internetowej lub otrzymać go w formie maila.

Według służb medycznych Portugalii certyfikat ma być dowodem, że posiadacz dokumentu zakończył proces szczepień, przebył Covid-19 lub przeprowadzone u niego badania dały wynik negatywny.

Wydawany przez Portugalię paszport Covid będzie honorowany na terenie państw UE, a także Szwajcarii, Norwegii, Islandii oraz Liechtensteinu. Na zasadzie wzajemności Lizbona zgodzi się honorować podobne dokumenty wystawione przez służby medyczne tychże krajów.

Z informacji lizbońskiego radia “Observador” wynika, że jedną z pierwszych osób, które dotarły do Portugalii na podstawie paszportu Covid jest szefowa KE Ursula von der Leyen. Przybyła ona w środę rano do Lizbony na ceremonię zatwierdzenia pierwszych krajowych planów odbudowy po pandemii koronawirusa.

Źródło: PAP, NCzas.com

3 KOMENTARZE

  1. Wyraznie widac , ze Niemcy i Francja chca zniesc swobode przemieszczania sie w UE. Ta swoboda przemieszczania uniemozliwia swtorzenie w naszym regionie zony taniej sily roboczej . Z drugiej strony PIS buduje caly system wyplat socjalnych, dodatkow do glodowych pensyjek , finansowanych kosztem drobnej i sredniej polskiej przedsiebiorczosci

  2. Po co? Darwin się już nimi zajął. Z drugiej strony rządzący raczej przyjęli placebo, przecież nie wszyscy z nich są debilami, a dostęp do wiedzy i badań mają mniej ograniczony niż reszta społeczeństwa.

Comments are closed.