E-maile Dworczyka. Tak rząd wymyślał koronarestrykcje? Wyciekły szokujące informacje

Premier Mateusz Morawiecki. / foto: Prt Sc Polsat News
Prenumerata Najwyższego Czasu!
W serwisie Telegram pojawiły się kolejne maile, które miały pochodzić ze skrzynki szefa KPRM Michała Dworczyka. W tej partii korespondencji miała się pojawić rzekoma dyskusja ws. świąteczno-noworocznych koronarestrykcji. E-maile mieli pisać między sobą premier Mateusz Morawiecki, Norbert Maliszewski z Centrum Analiz Strategicznych oraz Mariusz Chłopik z Centrum Informacyjnego Rządu.

W korespondencję datowaną na 16 grudnia 2020 roku mieli być zaangażowani najwyżsi urzędnicy państwowi – premier Mateusz Morawiecki, szef KPRM Michał Dworczyk, minister zdrowia Adam Niedzielski i rzecznik rządu Piotr Müller.

Ponadto pojawiają się też nazwiska przedstawicieli organów doradczych – Norbert Maliszewski – szef Centrum Analiz Strategicznych, Krzysztof Szczucki – szef Rządowego Centrum Legislacji, Mariusz Chłopik – dyrektor ds. marketingu w PKO BP, były wiceszef Centrum Informacyjnego Rządu, prof. Andrzej Horban – główny doradca premiera ds. Covid i szef Rady Medycznej oraz Krzysztof Michalski – doradca premiera ds. ekonomicznych.

Zamieszczone na telegramie materiały sugerują, że premier Mateusz Morawiecki postulował wprowadzenie dodatkowych koronarestrykcji w okresie świątecznym. Miały one obejmować pensjonaty, hotele, siłownie, stoki czy galerie handlowe. Szef rządu warszawskiego miał też chcieć wprowadzenia kwarantanny dla osób przejeżdżających z zagranicy.

Z opublikowanych na portalu Telegram e-maili wynika również, że przedstawiciele kręgów rządowych mieli rozważać ogłoszenie ograniczeń w poruszaniu się w Sylwestra, a także zakaz przekraczania granic wojewódzkich w okresie od 28 grudnia do 18 stycznia.

Jednak, jak wynika z udostępnionej korespondencji, politycy nie byli pewni, czy da się to zrobić legalnie. Głos w tej sprawie maił zabrać prezes Rządowego Centrum Legislacji.

„Niestety rozporządzeniem nie możemy wprowadzić ani godziny policyjnej, ani zakazu przemieszczania się pomiędzy województwami” – maił napisać Krzysztof Szczucki. Jak rzekomo podkreślał, ewentualne kary i mandaty byłyby w takim przypadku następnie uchylane przez sądy.

Do sprawy miał się też odnieść Norbert Maliszewski, szef Centrum Analiz Strategicznych. Miał stwierdzić, że zamknięcie galerii handlowych byłoby przyznaniem się do błędu – niedawnego ich otwarcia.

Rzekomo sugerował, by zatem mówić o „bezpieczniku” w kontekście planowanych nowych koronarestrykcji. „Hamulec bezpieczeństwa sprawdził się wcześniej i można go będzie wytłumaczyć” – miał napisać.

„Powiedzmy zatem tak: – MUSIMY WŁĄCZYĆ PO ŚWIĘTACH TZW. BEZPIECZNIK (…) WŁĄCZAMY GO, ABY UNIKNĄĆ 3. FALI” – czytamy w mailu oznaczonym jako korespondencja Maliszewskiego.

„Tak. Musi być mocne uderzenie” – sugerować miał z kolei Chłopik.

Ramy dla koronarestrykcji miał narzucić premier Mateusz Morawiecki. „Żadnych wyjątków dla sportowców. Hotele – całe – żadnych wyjątków dla podróży służbowych. Handel w galeriach – closed” – miał napisać.

Maliszewski przestrzegał natomiast, że w ten sposób „rząd idzie wbrew nastrojom społecznym”. „A jakbyśmy zrobili to, co proponujesz i nazwali bezpiecznikiem, a nazwę narodowej kwarantanny zostawili sobie, jakby trzeba było jeszcze zaostrzyć?” – napisał.

„Idziemy wbrew nastrojom społecznym z pełną świadomością. Mamy zdecydowanie za wysoki poziom zgonów! A także zachorowań. Oraz ogromne ryzyko III FALI” – miał oświadczyć premier rządu warszawskiego.

Następnego dnia po rzekomej dyskusji „minister pandemii” Adam Niedzielski ogłosił jednak narodową kwarantannę na okres świąteczno-noworoczny. Wprowadzono obostrzenia, które drogą mailową sugerować miał premier.

Rzekoma korespondencja trafiła na rosyjską platformę Telegram. Nie ma jednak całkowitej pewności, że e-maile te nie zostały spreparowane.

Publicysta Łukasz Warzecha podkreślił natomiast, że do tej pory nikt tych wiadomości nie zdementował.

„Jak dotąd, nikt nie zdementował wyciekających mejli. Jeden z nich – domniemana korespondencja między PMM a @nmaliszewski z grudnia – pokazuje skandaliczny tryb podejmowania decyzji w sprawie zamykania branż. Bez analizy, na oko, bo tak. Niby było wiadomo, a jednak szokuje” – ocenił.

Źródła: Onet/wp.pl/Twitter

50 KOMENTARZE

  • Ponad 100 tys. ponad miarowych zgonów to też robota ruskich? Ten rząd wielokrotnie udowodnił, że nie nadaje się nawet do tarcia chrzanu.

  • jacy ruscy, bucu… sa na tyle mądrzy , że mają swoje rozwiązania i są poza „ełrokołchozem” popatrz się na Chiny z USA, to małżeństwo wykończy EU

  • A gdzie indziej miałyby być zamieszczone informacje, na jakimś brukselskim serwisie? Oczywiście, że za włamaniem stoją zapewne Rosjanie, bo przecież nie zrobiły by to hakerzy z zachodniej granicy, bo jaki mieliby w tym interes.
   Mimo wszystko ciężko jednak nie wierzyć w te maile, uwzględniając to co wydarzyło się dotychczas.

   • Za włamaniem stoją lewaki od sorosa być może nawet eskimosi
    na celu jest walenie w rzad pod nowe wybory i opozycje
    trump obalony natanjahu obalony a pisowski rzad nie ciężko wprowadzać
    globhomo rewolucje a i wielki reset nie pewny
    glob homo ma mało czasu a roboty dużo

  • Ach te złe Ruskie do tego Białoruś, Syria, Iran, Korea Północna to przez nich mamy u koryta Pis, Po / Ko … :)
   Fałszywą pandemię też przez nich :)

  • „Rząd” RP, który niszczy polską gospodarkę, zniewala naród i powoduje 150 tys. nadmiarowych zgonów Polaków jest na rękę wszystkim nieprzyjaciołom Polski. PiS jest gorszy niż okupant! Im szybciej upadnie tym więcej Polaków uratuje życie!

  • Gdzieś ten skrypt musiał być opracowany. Oczywiście, pewna doza dowolności jest, ale ogólny kierunek jest oskryptowany.

 1. Instrukcje na temat pseudopandemii i tak przychodzą od tych, co naprawdę decydują i rządzą światem. Nasi pseudopolitycy mają wolną rękę co do szczegółów kosmetycznych, ilu klientów na metr, ilu w kościele, itd.

  • To prawda w zeszłym roku upublicznili na stronach rządowych dokument w jednym miejscu nieprzetłumaczony na Polski- przyszedł z za granicy po angielsku, tłumacz przeoczył lub celowo tak zrobił.

  • Dokładnie. Tak samo jest z „Agendą 2030”. Oni realizują wytyczne z zewnątrz. Sami w tej kwestii nic nie mają do powiedzenia.

 2. ….że e-maile te nie zostały spreparowane- spreparowane czy nie, to nie ma znaczenia, patrzcie na rzeczywistość, którą nam ci wymienieni- + masę nie wymienionych-, z lubością zgotowali i nadal gotują, znęcając się nad zdrowymi Polakami, a chorych pozostawiając bez opieki, skazują na śmierć- już ponad 140000

 3. No tak,to ruscy niby szczują,a cała zasyfiała,zakłamana unia,w tym słaba,dająca sobą rządzić Polska to taka porządna?

 4. Tak wyciekły maile polskich polityków i znalazły się przez przypadek na rosyjskim serwisie. A Konfederaci jak zwykle ruskim we wszystko wierzą.

  • Czytałeś do końca czy tylko tak klepiesz jest napisane że nikt nie zaprzeczył i nie ma potwierdzenia że są prawdziwe tak że pisdzielcu schowaj się do szafy i odczep się od Konfederacja bo akurat ona nie ma z tym nic wspólnego bo nierząd pis jest za plandemie odpowiedzialny i za 140,000 tysięcy zgonów i trzeba ich za to rozliczyć

  • Głupki. Przecież wiadomo, że Pan Dworczyk ledwie składa słowa. O pisaniu czegokolwiek, zwłaszcza maili, nie ma co wspominać, więc każdy mądry wie, że nic wyciec nie mogło.

 5. Wy to już nie jesteście zdrajcy !!! Wasi mocodawcy z was się śmieją !!! Jesteście bandą gnoii i gówniarzy. Wasze pajacowanie nawet nie jest na poziomie małp BONOBO !!!

 6. Wybitni specjaliści od pandemii.szok.Decydują o naszym życiu,zwykli laicy,bezczelni politycy.Porownujac stan wiedzy prof.Luca Montagnier do naszych ekspertówHorbana,Simona i ministra zdrowia to żenadaA lekarze ,epidemiolodzy zakneblowani.

 7. "Nɪᴇ ᴍᴀ ᴊᴇᴅɴᴀᴋ ᴄᴀłᴋᴏᴡɪᴛᴇᴊ ᴘᴇᴡɴᴏśᴄɪ, żᴇ ᴇ-ᴍᴀɪʟᴇ ᴛᴇ ɴɪᴇ ᴢᴏsᴛᴀłʏ sᴘʀᴇᴘᴀʀᴏᴡᴀɴᴇ"

  A w jakim celu tego rodzaju informacje miały by być preparowane? Jakiego rodzaju korzyści miałby odnieść Putin?

  Że to e-Smoleńsk drugiego Kałczyńskiego? Zabije go wirtualnie?

 8. A to nie Kałczyński* jest alfą i omegą bezpieczeństwa państwa i wszelkich jego służb jako wicepremier tych właśnie resortów?

 9. Wy z opozycji totalnej to już nie jesteście zdrajcy !!! Wasi mocodawcy z was się śmieją !!! Jesteście bandą gnoji i gówniarzy. Wasze pajacowanie nawet nie jest na poziomie małp BONOBO !!!

  • Druga Norymbergia już pracuje nad tym aby tych wszystkich co przyczynili się do tego bezprawia odpowiedzieli za to. Jest nadzieja że pociągną ich wszystkich do odpowiedzialności karnej. W skład tej grupy ludzi wchodzą wybitni światowi prawnicy i lekarze. Dużo więcej o tym
   na stronach Klubu Inteligencji Polskiej.

 10. „Niestety rozporządzeniem nie możemy wprowadzić ani godziny policyjnej, ani zakazu przemieszczania się pomiędzy województwami”
  To jest dowód na brak autentyczności, gdyż rząd warszawski nigdy nie przejmował się legalizmem.

 11. teraz kaczysław knypeczkowaty, naczelna kaczokratura, kaczelnik polinsky, kaczaffi polin’ezu będzie tak polaczkownie bronił przed ruskimi że trepownie wystawi między miastami i będzie tropił ruskich szpiegów czyli tych co szmat na pyskach nie mają albo kaczystowskie pseudo-epidemiczne restrykcje olewają i się śmiom przemieszczać między miastami

 12. Dlaczego piszecie „rząd warszawski”. Przecież jest to Rząd Polski! Jest to instytucja państwa polskiego, bez względu na to, kto zajmuje w niej stanowiska, ani czy się z nimi zgadzmy i ich akceptujemy, czy nie. Moim zdaniem, stosując takie pogardliwe względem Polski określenia, dowodzicie swoich złych intencji, nie wobec Pisu czy ZP, lecz wobec naszej Ojczyzny.

 13. jednak Maliszewski jest nadal zadaniowany przez Ratyzbonę, bo sprzeciwił się Morawieckiemu w zamknięciu Galerii, które są w rękach niemieckich.

 14. Bo wlasciwa poczta rzadawa ma byc archiwowana. Cale lajdactwo, nasladujac Clintonow, po morawiecko-kaczynsko-tuskich robi to samo.

Comments are closed.