Niedźwiedź zagryzł turystę w Tatrach. „Pierwszy przypadek od stu lat”

Niedźwiedź. Foto: Facebook LESY Slovenskej republiky
Prenumerata Najwyższego Czasu!
Do wstrząsających wydarzeń doszło na Słowacji. Niedźwiedź zaatakował i zagryzł 57-letniego turystę.

Słowackie media poinformowały o pierwszym od stu lat przypadku zabicia turysty przez niedźwiedzia w Tatrach Niżnych. Zwłoki 57-latka ze wsi Liptovska Łużna znaleziono w Dolinie Bańskiej.

Jak się później okazało mężczyzna wyszedł na spacer do lasu i nie wrócił na noc do domu. Wówczas zaniepokojona rodzina zaalarmowała policję.

Zauważyliśmy go leżącego na brzuchu przy leśnej drodze. Miał liczne obrażenia ciała. Jego twarz była pocięta i rozdarta. Miał złamaną ręka oraz palce. Od razu było jasne, że został zabity przez niedźwiedzia. Czekaliśmy tylko na oficjalne potwierdzenie – powiedział Matej Bodor, przyjaciel 57-latka.

Sekcja zwłok mężczyzny wykonał Instytut Medycyny Sądowej i Ekspertyz Medycznych Wydziału Lekarskiego w Martinie w środkowej Słowacji. Okazało się, że mężczyzna zginął w wyniku ataku niedźwiedzia.

Wstępny raport wykazał, że mężczyzna zmarł w wyniku obrażeń, które odpowiadały urazom spowodowanym atakiem niedźwiedzia – powiedziała w rozmowie ze słowackimi mediami Gabriela Kremeňová, rzeczniczka policji w Żylinie.

Lasy Republiki Słowackiej ostrzegły turystów przed rosnącą populacją niedźwiedzi brunatnych na Słowacji. – Apelujemy o zachowanie ostrożności – napisały LRS na swoim Facebooku.

Źródło: Radio Zet

9 KOMENTARZE

    • Niech dalej będą pod ochroną i rozmnażają się, to już człowiek nie będzie bezpieczny, nawet w domu na wiosce… Głupi są ludzie teraz, oj zgłupieli….

  1. Proszę zbadać niedzwiedzia czy się nie zaraźił maurycym .Może danie przyjeło preparat ,a niedzwiedz przyjoł białko kolczaste.

  2. A kto stworzył niedźwiedzie, krokodyle, jadowite węże, jadowite ryby, jadowite owady, zarazki, wirusy, itp? Czy wrzucenie nam do domu tylu jadowitych bestii jest dowodem miłości czy nienawiści?

  3. Wiem, że u nas nie aż tyle niedźwiedzi ani ich agresji, co jakieś grizzly w Ameryce czy brunatne w Rosji i nikt nie będzie nosił sprayu (chyba tak się odmienia, gdy jest niespolszczona nazwa w użyciu, bo „sprej” to wiadomo), ale…. jak na filmikach o grizzli widać, że ten spray hiperskuteczny. Nie trzeba strzelać i chyba nawet bezpieczniejsze dla użytkującego (pewność trafienia chmurą w pysk).

Comments are closed.