Tempo wzrasta… W Polsce rządzą idioci, w Unii rządzą idioci. Twierdzą z całą powagą kretyna

Janusz Korwin-Mikke.
Janusz Korwin-Mikke. / foto: PAP
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Piranie poczuły krew. Republika Litewska i III RP nasiliły próby obalenia reżymu. Poszły pieniądze na propagandowe szczekaczki: NEXTĘ i BiełSat, obsadzone mieszaniną pazernych renegatów i naiwnych patriotów – pisze w felietonie dla „Najwyższego Czasu!” Janusz Korwin-Mikke.

Zacznę od skrótu tego, o czym tu od lat piszę. Po pierwsze: w interesie Polski leży, by Białoruś była niepodległa, jako państwo buforowe. Po drugie: jedynym gwarantem jej niepodległości jest JE Aleksander Łukaszenka – bo ma w tym interes: walczy o swój stołek i swoich ludzi. Po trzecie: Białoruś zd***kratyzowana albo wpadnie w łapki Federacji, albo (mało prawdopodobne) w objęcia Unii Europejskiej – i będziemy przez tą ostatnią okrążeni prawie jak Szwajcaria. Po czwarte: prezydent Łukaszenka udowodnił, że przez dwadzieścia lat potrafi nie dopuścić nie tylko do wejścia do FR, ale nawet do praktycznego uruchomienia tzw. ZBiR-a, czyli Związku Białorusi i Rosji. Wykręca się jak piskorz, obiecuje, nie dotrzymuje – a JE Włodzimierz Putin zaciska zęby i to wszystko znosi, by nie wepchać Mińska w objęcia Zachodu.

W Polsce rządzą idioci, którzy utożsamiają Łukaszenkę z Putinem, Putina ze Stalinem, Stalina z Leninem, a Lenina z carem. W Unii rządzą idioci, którzy nie chcą rozmawiać z Łukaszenką, bo tam nie ma d***kracji, „praw czlowieka” i innych bzdur. Jedynie w USA pod koniec rządów Trumpa obiecano Białorusi rzecz konkretną: sprzedaż gazu po takiej samej cenie, jaką obecnie bierze od niej Moskwa. Tyle że Trumpa obalono, a JE Józio Biden ma takich samych doradców jak ci z Brukseli.

Więc… wpychają Białoruś w objęcia Rosji – i jednocześnie (!!!) oskarżają Putina, że: (a) popiera Łukaszenkę, (b) chce zagarnąć Białoruś .

Jak to był napisał w XVII wieku kanclerz Oxenstierna: „Nie masz pojęcia, mój synu, jak małą ilością mądrości jest ten świat rządzony”. A wtedy tej mądrości było dziesięć razy więcej niż teraz.

Rok temu na Białorusi odbyły się wybory – w których p.Łukaszenka dostał wedle różnych szacunków ponad 60% głosów. Jednak każdy lokalny satrapa chciał się pokazać – i meldował, że u niego było ponad 80%. Tymczasem poparcie w poprzednich wyborach wynosiło ponad 60% i obecnie spadło – więc ogłoszenie, że p.Łukaszenka dostał 80%, ludzi rozwścieczyło. Bezwzględnych danych nie mieli – ale porównywać mogli. W Mińsku najprawdopodobniej p.Łukaszenka nie dostał nawet 50% – więc tam oburzenie było wyjątkowe.

Zamiast pociągnąć winnych do odpowiedzialności, podać jakieś „prawdziwe wyniki wyborów”, prezydent rozpoczął prześladowania opozycji. Tym razem jednak Białorusini zaczęli stawiać opór – do czego prezydent nie przywykł. Policja i inne służby srożyły się w sposób odbiegający nawet od dawnych białoruskich standardów.

Piranie poczuły krew. Republika Litewska i III RP nasiliły próby obalenia reżymu (poprzednia, kretyńska, z osadzeniem p.Andżeliki Borys na stołku szefowej Związku Polaków na Białorusi jako „jedynej opozycji”, nie wypaliła – tylko wznieciła przeciwko Polakom gniew i ludności i samego satrapy). Poszły pieniądze na propagandowe szczekaczki: NEXTĘ i BiełSat, obsadzone mieszaniną pazernych renegatów i naiwnych patriotów. Kłamały na potęgę – jednak reżym kłamał równie bezczelnie, więc mogły żyć z demaskowania jego kłamstw…

W tym momencie JE Aleksander Łukaszenka kazał porwać samolot, którym (nad terytorium Białorusi) leciał p.Roman Protasiewicz, szef NEXTY. Głupi szczeniak, obsmarowujący ojczyznę za cudze pieniądze. Akcja ta obróciła przeciwko p.Łukaszence cały świat – bo naruszała zasadę wolności żeglugi powietrznej. Ciekawe jednak, że właściwie tylko ja podnosiłem w Polsce ten argument – reszta bredziła o „narażeniu bezpieczeństwa pasażerów” i „trosce o los p.Protasiewicza” . Zasady? Kogo to dziś interesuje??!?

Ja zareagowałem słowami: „Skandal! Mamy akt bezprawnego porwania samolotu, a w Sejmie czcza gadanina – zamiast jednoznacznej kary dla Białorusi, padają nic nieznaczące potępienia. Należałoby wszystkie samoloty i pojazdy białoruskie staranie sprawdzać, czy czasem »nie przewożą bomby«. To byłaby realna odpowiedź. Bo zakaz lotów BiełAwii to czysty zysk dla reżymu: linie, jak przystało na państwowe, są deficytowe”…

Oczywiście żadnego odzewu.

Z drugiej strony na Białorusi mogło to być przyjęte dobrze!! Polacy też chcieliby mieć prezydenta, który odważnie rzuca wyzwanie całemu światu i, nawet łamiąc zasady, aresztuje siewcę zamieszek. Czy chan Czyngiz po rzezi Samarkandy stracił u Mongołów? – pytałem w Sieci.

NEXTA i BiełSat uwijały się jak w ukropie – i łgały jak najęte. I przesadziły. By wzbudzić litość dla p.Protasiewicza, łgały, że jest nieledwie umierający. Co gorsza, zrobiły to przez matkę, którą „poinformowano”, że leży w szpitalu „w stanie krytycznym”. Policja pokazała to p.Protasiewiczowi – a on, by ją uspokoić, zgodził się pokazać w telewizji i powiedzieć, że nic mu nie jest – za cenę przyznania, że istotnie organizował zamieszki w Mińsku (co przecież było oczywiste…)

Raz złamany po 10 dniach „obróbki” poszedł na pełną współpracę. Pokazano to w telewizji. Było to obrzydliwe. Zawsze uważałem p.Romana Protasiewicza za obrzydliwego cwaniaczka, który za polskie i zachodnie pieniądze ogłaszał w NEXTA i BiełSatcie kłamstwa o białoruskim reżymie.

Ale po tym zacząłem z pewnym współczuciem myśleć: jak te łajdaki go do tego doprowadziły?

Opozycja w Polsce wpadła w panikę – bo oczywiste jest, że p.Protasiewicz wszystko sypnął. Dostała małpiego rozumu – czego symbolem są wrzaski p.Janiny Shostakówny. Na co ktoś odpowiedział trzeźwo:

„To V kolumna nasłana przez Łukaszenkę.

Przypuszczam, że TV białoruskie będzie ten filmik pokazywać bez końca, z komentarzem: »takiej Białorusi chcecie?«.

Opozycja białoruska powinna się z tym badziewiem rozprawić, bez tego ich walka jest daremna”.

Humorystycznym akcentem jest wypowiedź WCzc. Ryszarda Terleckiego: „Jeżeli Cichanowska chce reklamować antydemokratyczną opozycję w Polsce i występować na mityngu Trzaskowskiego, to niech szuka pomocy w Moskwie – a my popierajmy taką białoruską opozycję, która nie staje po stronie naszych przeciwników”. Na co odpowiedziałem: „W jakiej Moskwie? Na Litwie! Tam uznali ją jako prezydentkę Białorusi, a ministrem SZ jest p.Gabriel Landsbergis, który z całą powagą kretyna twierdzi, że JE Aleksander Łukaszenka kombinuje, jakby tu »pomóc Putinowi w aneksji Białorusi«!!!

A niech jej płacą!”.

Janusz Korwin-Mikke


Okładka Najwyższego Czasu!

19 KOMENTARZE

 1. „POLSKA ORDYNACJA WYBORCZA – DROGA DO SEJMU, CZYLI DO NIKĄD” – (Wideo z 01-05-2021)

  Czy ordynacja wyborcza w Polsce jest kulą u nogi polskie demokracji?
  Czy aktualna smutna codzienność w Polsce jest wynikiem tego totalnego oszustwa?
  Dlaczego należy zmienić ordynacje wyborcza jak najszybciej?
  Na te pytania i inne odpowiada w programie na żywo profesor Mirosław Matyja

  • „Minister Obrony Niemiec – BRONIĄC WARTOŚCI, TRZEBA POKAZAĆ MUSKUŁY”

   W walce o wartości musimy pokazać muskuły – powiedziała szefowa resortu obrony w piątek (18-06-2021) podczas spotkania ze studentami Akademii Dowodzenia Bundeswehry w Hamburgu. Relację z jej wystąpienia opublikował w sobotę (19-06-2021) dziennik „Frankfurter Allgemeine Zeitung”.

 2. Znowu pomieszanie oczywistosci i bezpodstawnych wymyslow schizofrenika przedstawionych z pewnoscia siebie i powaga–nieprzymierzajac–kretyna.wlasnie.

  • Armią białoruską dowodzi satrapa Putina. Jej koszty pokrywają Białorusini.
   Natomiast narracja, że Białoruś rozgrywa zarówno Federację jak i Zachód została stworzona przez samego Łukaszenkę. To narracja powielana i przeznaczona przez/dla idiotów, że posłużę się terminologią pana Mikke.

   Białoruś pod rządami Łukaszenki, to najpiękniejsze, co Putinowi mogło się przydarzyć 😎

 3. Białoruś niepodległa! Bo pęknę ze śmiechu. Łukaszenko je Putinowi z ręki.

  Korzyć jest obopólna. Łukaszenko jest białoruskim satrapą, czerpiącym z tego tytułu ogromne zyski i władzę, trzymającym wszystko za pysk.
  To ostanie jest z kolei na rękę Putinowi. Ma spokój z Białorusią, nie musi się z nią użerać militarnie jak z Ukrainą albo Czeczenią, a jego satrapa, Łukaszenko, nie tylko czyta jego życzenia z ust, ale spełnia je zanim jeszcze zostaną wypowiedziane.

  • Białoruś jest daleko bardziej niepodległa niż Polska. Łukaszenko, w przeciwieństwie do rządu warszawskiego prowadzi jednak własną politykę w tym zagraniczną, rozgrywa i Rosję i Zachód.

  • Armią białoruską dowodzi satrapa Putina. Jej koszty pokrywają Białorusini.
   Natomiast narracja, że Białoruś rozgrywa zarówno Federację jak i Zachód została stworzona przez samego Łukaszenkę. To narracja powielana i przeznaczona przez/dla idiotów, że posłużę się terminologią pana Mikke.

   Białoruś pod rządami Łukaszenki, to najpiękniejsze, co Putinowi mogło się przydarzyć 😎

 4. nie chce mi się pastwić nad starszym panem – ale takie tezy są idiotyczne. Świat jest precyzyjnie i beznamiętnie przekształcany w globalny gułag przez ludzi, których można posądzać o wiele grzechów i patologii – ale na pewno nie o brak inteligencji, czy mówi ac wprost – głupotę. Doskonale zorganizowani, wykształceni, zamożni bez granic i równie bezwzględni. Kreujący nowy świat tylko dla siebie. Nazwanie ich idiotami, to trywializowanie ogromnego zagrożenia

 5. Głupota w Polsce pachnie likwidacją państwa. Tylko głupek może się przebić, złodziej też. Dzieci się nie rodzą, dużo inwestycji z podatków tam gdzie się wyludnia… Po co zapychać Polskę taką siecią dróg, jak się kończy moda na samochody(importowane w Polsce) na świecie, „zarzynanie” rolnictwa marketami tworzy pokolenie ludzi otyłych, którym potrzebne jest chemiczne żarcie i internet i nic więcej… Islam zrobi porządek myślę, że w Polsce też za 30 lat…

 6. PiS zakończy się jak „Przerwana Dekada” gdy tylko pojawi się LICZBA PRAWDZIWEGO DŁUGU PAŃSTWA, lockdown jest by brać pożyczki poza procedurą kredytową bez wymaganych zezwoleń za wyższe oprocentowanie👹-to chore wszyscy chcą żyć z lokali na wynajem, nie z produkcji, nie z rolnictwa- zamienia się wszystko pod deweloperkę💀 ze starzejącym się społeczeństwem. N👻iewykonalne jest prowadzenie normalnej firmy.

 7. Gospodarka PiS/PO/SLD to branie kredytów i wstawianie głupich ludzi do decyzji ekonomicznych: większość projektów PiS nie wypali bo do założenia „pełnej niezależności ekonomicznej Polski wymyślonej gdzie mieszka najsłynniejszy kot w Polsce” „przekonanie o wyższości” brak jest zasobów intelektualnych, ludzkich itp. To jest rzucanie się z miotłą na księżyc lub budowanie infrastruktury dla imigrantów z Afryki, bo Polki nie chcą dzieci

 8. Po pierwsze: Historia pokazała czym kończy się przymykanie oka i obłaskawianie takich satrapów jak Łukaszenka.W latach 30 państwa zachodnie również szły na ustępstwa w stosunku do Hitlera. Jak to się skończyło? Proporcje oczywiście inne, ale…
  Po drugie: Zachód w tym Polska już kiedyś flirtował z białoruskim reżymem. Chytry batko forsę brał i dalej robił co chciał. Poza tym Putin przebijał każdą ich ofertę .

  • Po trzecie: Łukaszenka zarządza Białorusią, tak jak Kaczyński Polską. Wymyśla wrogów wewnętrznych i zewnętrznych, aby straszyć naród. Potem ich pokonuje i zostaje bohaterem.
   Jedyne rozwiązanie to osadzić na białoruskim tronie Dymitra Samozwańca np.: syna Łukaszenki (gdyby nasze służby potrafiły go zwerbować?). Tylko zapewne nie utrzymałby się na stołku dłużej niż ten pierwszy.

 9. Gierek stracił zaufanie na Kremlu i stracił władzę – z PiS będzie tak że światowe organizacje finansowe zobaczą, że Polska nie będzie w stanie obsługiwać długów bo wszystko będzie zastawione w bankach – zaprosi Premiera jak Gierka do Breżniewa i odczytają mu z kartki że ma odejść lub przekazać zastawiony majątek. Wtedy Bratnie Wojska UE wejdą utrzymać porządek w kraju a Nowy Kongres Wiedeński będzie radził co z Polską, może dojdzie do małego powstania narodowego

 10. Z punktu widzenia niewtajemniczonego obywatela, z podstawami logiki i uczciwości, to oczywiste, że zarządzający Polską i UE wydają się być idiotami. Tylko idiota może otworzyć granice dla agresywnej piątej kolumny, tylko idiota może tolerować nadużycia władzy i jawną kradzież ze wspólnej kasy – czyli tworzenie kast urzędników, sędziów, samorządowców. Dlatego pozornie JKM ma rację. Ale to jest robione z premedytacją przez cynicznych, sprytnych i chciwych – ale nie idiotów.

 11. Niezależnie od światowych siłaczek kto-kogo, piątych, szóstych i siódmych kolumn, reżimów z lewa i prawa – najbardziej miarodajnym w tym całym młynie jest porównanie jakości życia Białorusinów i Polaków.

Comments are closed.