Ciężko będzie się spało. Przed nami tropikalne noce

Afrykańska pogoda. Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay
Afrykańska pogoda. Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay

Noc z soboty na niedzielę będzie tropikalna, w wielu regionach kraju temperatura nie spadnie poniżej 20 stopni. To warunki, w których organizm słabiej się regeneruje – powiedział Grzegorz Walijewski, rzecznik prasowy IMGW. Kolejne noce będą podobne.

Grzegorz Walijewski przekazał w rozmowie z PAP, że w sobotnie popołudnie temperatury powyżej 30 stopni utrzymywać się będą zarówno na wybrzeżu – do 33 stopni, w centrum – do 33 stopni, w województwach lubuskim i zachodniopomorskim – do 35 stopni.

Na Podkarpaciu i na Helu będzie około 27 stopni.

„Po południu w zachodniej części kraju będzie więcej chmur, jest szansa na burze, ale prawdopodobieństwo ich wystąpienia to ok. 60 procent. Opady deszczu w tych rejonach nie powinny przekroczyć 15 litrów na metr kwadratowy. Deszcz może wystąpić na Podkarpaciu i w południowej części Lubelszczyzny. W tych rejonach będzie również wietrznie, do 65 km na godzinę” – powiedział Walijewski.

Noc z soboty na niedzielę Walijewski określił mianem „tropikalnej”.

„W zachodniej części kraju temperatura nie spadnie poniżej 20 stopni. W centrum będzie co najmniej 18 stopni, jedynie na wschodzie kraju będzie chłodniej, około 14 stopni” – powiedział. Rzecznik IMGW zwrócił uwagę, że temperatura 18 stopni Celsjusza jest „graniczną” i znacznie utrudnia regenerację organizmu.

„Warto zadbać o komfort nocnego wypoczynku i, jeżeli jest to możliwe, spać w pomieszczeniach o ekspozycji północnej, bo mniej się nagrzewają” – dodał. Noc ma być pogodna. Jedynie na Podkarpaciu mogą pojawić się mgły i burze oraz opady deszczu. (PAP)

3 KOMENTARZE

  1. A ja mam klimatyzację na rowerze😎
    Codziennie po 100 km., wracam, śpię jak suseł i następnego dnia znów to samo…i jutro też, i w poniedziałek, bo od wtorku ma lać podobno 😫

Comments are closed.