Paulo Sousa powinien odejść – tak czy nie? Odpowiedź jest jednoznaczna [SONDAŻ]

Paulo Sousa. Foto: PAP
Paulo Sousa. Foto: PAP
Prenumerata Najwyższego Czasu!
40,1 proc. badanych uważa, że jeśli Polska odpadnie na etapie fazy grupowej Euro 2020, Paulo Sousa nie powinien być nadal selekcjonerem reprezentacji. Przeciwnego zdania jest 20,9 proc. respondentów, a 39 proc. nie ma zdania – wynika z opublikowanego w sobotę sondażu SW Research dla rp.pl.

Portal rp.pl przypomniał, że jak dotąd były trener Bordeaux, Fiorentiny i FC Basel poprowadził Polskę w sześciu meczach. „Wygrał jeden z nich – z Andorą w eliminacjach mistrzostw świata (3:0). Ponadto Polska pod wodzą Sousy zanotowała trzy remisy – z Węgrami (3:3) w eliminacjach mistrzostw świata oraz z Rosją (1:1) i Islandią (2:2) w meczach towarzyskich. Reprezentacja z Sousą jako selekcjonerem przegrała też dwa razy po 1:2 – z Anglią (w eliminacjach mistrzostw świata) i Słowacją (na Euro)” – czytamy.

W artykule podkreślono, że „porażka ze Słowacją, przy późniejszym wygraniu przez Szwedów meczu ze Słowacją sprawiły, że w sobotnim meczu z Hiszpanią, Polska musi wywalczyć co najmniej remis, aby zachować szansę na awans do 1/8 finału Euro”. „Wyjście z grupy na Euro było jednym z celów, jakie prezes PZPN stawiał przed nowym selekcjonerem” – napisano.

Dodano, że „uczestnicy sondażu SW Research dla rp.pl odpowiadali na pytanie, czy Sousa powinien zachować posadę, jeżeli Polska odpadnie na Euro w fazie grupowej”. „Na tak zadane pytanie +Tak+ odpowiedziało 20,9 proc. respondentów. Odpowiedzi +Nie+ udzieliło 40,1 proc. ankietowanych. 39 proc. respondentów nie ma zdania w tej sprawie” – poinformowano.

Badanie zostało przeprowadzone w dniach 15-16 czerwca na grupie 800 internautów powyżej 18. roku życia. Próbę dobrano w sposób losowo-kwotowy.

8 KOMENTARZE

  1. Buniek, tylko buniek, powołać buca, chama, prostaka i hochsztaplera buńka krzywonogiego z Bydgoszczu na trenera, to pod jego wodzą haratacze w gałę zostaną „miszczami” świata :-))

  2. Gdyby nie wyjscie z grupy mialo miejsce w okolicznosciach takich, ze porazka z Hiszpanami po twardej walce i powiedzmy remis ze Szwecja – ale po blamazu z reprezentacja kraju o liczbie ludnosci polskiego wojewodztwa, powszechnie mylonego z rownie potezna Slowenia, to tylko out Mr. Sousa!

  3. Od początku mi się nie podobał. Jakim trzeba było być tytanem intelektu, by przeciw kopaczom z Andory wystawić Lewandowskiego? Skutek, sponiewierany Lewy z kontuzją z Anglią nie zagral. A teraz? Przecież oni wygladali, jakby spotkali się pierwszy raz 2 dni przed meczem i do tego w knajpie. A Boniek powinien również stracić jakikolwiek wpływ na polską piłkę.

Comments are closed.