Popularna sieć rezygnuje z kasjerów. Powstał już pierwszy taki sklep w Polsce

Żabka wprowadza nowe usługi. Foto: wikimedia
Żabka wprowadza nowe usługi. Foto: wikimedia
Coraz większa popularność zyskują sklepy bez kasjerów. W Polsce taki system już funkcjonuje w kilku miejscach. Teraz dołącza do niego także sieć Żabka.

Od grudnia zakupy bez kasjera można robić w sieci Rossmann. Klienci skanują produkty przy półkach i płacą w aplikacji. Tradycyjne kasy nie odeszły jednak do lamusa. Konsumenci nadal mogą korzystać ze sklepu w tradycyjny sposób.

Jednak niektóre sieci postawiły wyłącznie na zakupy w aplikacji. Sklepy z kasami bez obsługi pozwalają bowiem właścicielom nie tylko zaoszczędzić na pensjach pracowników, lecz także ominąć zakaz handlu. W Poznaniu od 2018 roku mieszkańcy mogli w taki sposób robić zakupy w markecie Bio Family – bez kas i kasjerów.

W marcu 2021 roku pierwszy sklep automatyczny Zinu otwarto w Krakowie. Placówka z zewnątrz przypomina kiosk. Działa analogicznie jak automat do sprzedaży przekąsek czy napojów. W sumie można tam kupić ok. 350 różnych produktów.

Teraz do sprzedaży bez kasjerów dołączyła także Żabka. Z doniesień serwisu Wiadomości Handlowe wynika, że do końca roku sieć otworzy kilkadziesiąt nowych autonomicznych sklepów w całej Polsce.

Pierwszy taki sklep sieci Żabka pojawił się w Poznaniu 14 czerwca. Placówka jest czynna 24/7. Nie posiada ani kas, ani obsługi. Klienci płacą za pomocą podpiętej do aplikacji Żappka Pay karty płatniczej. Kolejny taki punkt ma powstać w Warszawie, a potem kolejne w Poznaniu i Krakowie.

Źródło: money.pl

6 KOMENTARZE

  1. Ktoś musi wystawiać i pilnować towaru, hot dogi same się nie upieką a kawa nie zaparzy. Po prostu jeden z obowiązków im odpadnie.

  2. Z jednej strony to miło, że żadna łajza nie będzie przesladować za brak maseczki – z drugiej strony pomysł wypływa właśnie z całej tej zakłamanej propagandy świrusowej.

  3. a ja nie mam żadnego konta,więc jak zakupie ,,Mocaża Piekielnego „? co to za berewerie? Protestuje bardzo stanowczo.

Comments are closed.