Znany seksuolog UJAWNIA szokujące fakty. Podał średnią liczbę partnerów homoseksualistów

walka z przemocą wobec kobiet/Zdj. ilustracyjne Parada LGBTQWERTYcośtam. Foto: PAP/Adam Guz
Zdj. ilustracyjne Parada LGBTQWERTYcośtam. Foto: PAP/Adam Guz
REKLAMA
W rozmowie z portalem interia.pl prof. Zbigniew Izdebski, znany seksuolog przychylny środowisku LGBT, ujawnił szokujące fakty dotyczące zwyczajów homoseksualistów. Przyznał, że średnia liczba partnerów w tym środowisku, to ok. 200.

– Moje badania pokazują, ilu partnerów może mieć, ale nie musi mężczyzna homoseksualny. Mamy tu bowiem też do czynienia z dużymi różnicami indywidualnymi. Tak, około dwustu. W związku ze stylem życia mężczyzn homoseksualnych ta liczba partnerów seksualnych może szokować na tle mężczyzn heteroseksualnych. Ale to jest pewna forma obyczajowości przyjętej w tej grupie – przyznał w rozmowie z portalem interia.pl w 2012 roku prof. Zbigniew Izdebski.

Naukowiec wskazał też różnice między związkami lesbijskimi a gejowskimi.

REKLAMA

– Przede wszystkim rzuca się w oczy większa trwałość więzi między kobietami niż w związkach zawieranych przez mężczyzn homoseksualnych. W ich przypadku następuje częstsza zmiana partnerów, przez co związki są znacznie krótsze. Co nie oznacza, że dwaj mężczyźni nie są w stanie stworzyć trwającego przez wiele lat związku – twierdził seksuolog.

Jak mówił w 2012 roku, z jego badań wynika, że w polskim społeczeństwie jest ok. 3 proc. homoseksualistów.

Portal stronazycia.pl wskazuje natomiast, że skutkami gejowskiej „obyczajowości” są zachorowania na HIV/AIDS. Przeszło 65 proc. nowych zachorowań dotyczy bowiem homoseksualnych mężczyzn.

Strona opiera się na badaniach amerykańskiej agencji rządowej CDC i niemieckiego Instytutu Roberta Kocha. Jak wskazano, obecnie w Niemczech żyje ok. 88 tys. zakażonych wirusem HIV. Aż 54 tys. z nich to aktywni homoseksualiści.

Fundacja Pro – Prawo do Życia podkreśla, że obecnie młodzież, w ramach tzw. edukacji seksualnej, jest namawiana do „eksperymentowania” ze swoją orientacją seksualną.

Fundacja cytuje fragmenty materiałów z gdańskiego programu zdrovve love: „Heteronormatywność to automatyczne przekonanie o tym, że ludzie i my sami jesteśmy heteroseksualni”.

„Jeżeli jesteś osobą LGBTIQ, masz prawo nią być i tworzyć takie relacje intymne, jakie będą dla Ciebie i Twojego partnera/partnerki/partnerów satysfakcjonujące” – czytamy.

Źródła: inetria.pl/stronazycia.pl

REKLAMA