CO ZA ABSURD! Daj się zaszczepić, a dostaniesz śledzia i posłuchasz muzyczki

Pielęgniarka ze szczepionką, śledź w bułce Źródło: pixabay, collage
Pielęgniarka ze szczepionką, śledź w bułce Źródło: pixabay, collage
Publiczne przychodnie (GGD) oraz władze niderlandzkich gmin, aby zachęcić do zaszczepienia przeciwko koronawirusowi, organizują w punktach szczepień koncerty, a nawet degustację śledzi.

Lokalne holenderskie władze, wspólnie z publicznymi przychodniami, podejmują coraz dziwniejsze działania, aby zachęcić do szczepień jak najwięcej mieszkańców Niderlandów.

W piątkowym liście do parlamentarzystów minister zdrowia Hugo de Jonge straszył jesienną falą zachorowań. Wskazał też kto będzie winny, jeśli rząd znów wprowadzi lockdown. Mowa o czywiście o osobach niezaszczepionych, które „będą stanowiły zagrożenie”.

Dlatego też, zdaniem ministra De Jonge, należy zachęcać do przyjęcia szczepionki jak najwięcej osób. – GGD i władze lokalne znają najlepiej charakterystykę swojego regionu, mają także ogromny potencjał organizacyjny, aby podjąć takie działania – napisał minister zdrowia.

Niektóre gminy już to robią. Jak informuje portal NOS w mieście Ijmuiden, w prowincji Holandia Północna, każdy zaszczepiony może otrzymać… darmowego śledzia.

Absurdów jest więcej. Rzecznik GGD w Amsterdamie powiedział portalowi, że proces szczepienia powinien być jak najbardziej przyjemny i dlatego „pracujemy nad przygotowaniem specjalnego podkładu muzycznego dla naszych wszystkich lokalizacji”.

NOS informuje, że niedawno GGD Utrecht zorganizował koncert w poczekalni miejsca szczepień, gdzie zaszczepieni pozostawali 15 minut po otrzymaniu preparatu.

Źródło: PAP

9 KOMENTARZE

  1. Jakby akcja nie wypaliła, to podpowiadam: do śledzia trzeba dać setkę.
    Najczęściej to do setki daje się śledzia, ale ja tam nie wiem, może Niderlandczycy mają inaczej?
    I od razu dodaję – jak setka nie zachęci, to już 2 setki na pewno.

  2. ja chciałem się wyszczepić,ale że byłem po spożyciu ,,Mocaża Pikielnego”,i podobno źle się zachowywałem,to ohraniacz wyciągnoł na dwór, kopa zasadzil mi na pożegnanie.asz wylondowałem w żywopłocie.i tak się zakończyło moja dobra wola ,,pszyjencia szczapionki”.

Comments are closed.