EURO 2020. Lewactwo zawyło. UEFA wszczyna śledztwo po politycznym geście Neuera

Manuel Neuer/Fot. PAP
Manuel Neuer/Fot. PAP
Prenumerata Najwyższego Czasu!
UEFA wszczęła śledztwo przeciwko niemieckiej federacji piłkarskiej. Wszystko przez opaskę kapitańską w barwach LGBT noszoną przez bramkarza niemieckiej reprezentacji Manuela Neuera.

Podczas Euro 2020 nie brakuje politycznych akcentów. Anglia i Belgia klękały przed meczem „w geście jedności i wsparcia dla walki z nierównościami społecznymi”. Piłkarze wspierają w ten sposób rasistowskich ruch BLM. Niemiecki kapitan natomiast założył sześciobarwną opaskę, wspierając w ten sposób społeczność LGBTNSDAP.

Z informacji „N-TV” wynika, że UEFA zakwalifikowała „tęczową” opaskę Neuera jako gest polityczny. Przepisy natomiast zabraniają symboli politycznych podczas meczu. Śledztwo może się skończyć karą grzywny dla niemieckiej federacji piłkarskiej.

Decyzja UEFA niemal natychmiast wywołała niezadowolenie tęczowych środowisk. – Ich reakcja jest niedopuszczalna. To fatalny znak. Jesteśmy w „miesiącu dumy”, więc uważam, że w najważniejszym wydarzeniu sportowym w tym miesiącu powinno się nosić tęczową opaskę. UEFA musi również pomyśleć o tym, kogo reprezentuje. Dążymy do otwartego futbolu. A w tym miesiącu chcemy również wysłać sygnał do wszystkich sportowców ze społeczności LGBT – grzmiał na łamach ntv.de przedstawiciel LSVD – Związku Lesbijek i Gejów w Niemczech – Christian Rudolph.

Co więcej, kolejne spotkanie Niemcy rozegrają w środę w Monachium, gdzie zmierzą się z Węgrami. Burmistrz miasta Dieter Reiter zaapelował do UEFA o pozowanie na podświetlenie stadionu Allianz Arena w kolorach LGBT i wywieszenia sześciobarwnych sztandarów w całym mieście.

Źródło: sport.pl

12 KOMENTARZE

 1. W schyłkowym okresie Imperium Romanum też dewiacje traktowano jak normę. A potem przyszli barbarzyńcy. Bramy otwarli im ci, których Imperium uważało już za swoich obywateli.

  • tak jest!widze,ze nie tylko ja mam podobne obserwacje co do zgnilizny obecnego spoleczenstwa

 2. Nasi powinni wystąpić w opaskach z.krzyżykiem niespodzianym symbolem słońca. Byłby to powrot do slowiańskich praźródeł. Lewactwo mialoby problem.

  • ależ przyjacielu
   im nie chodzi o dumę albo o ciebie
   ty ja też jesteśmy już nawozem historii
   im chodzi o twego syna i córkę o wnuka i wnuczkę
   którzy jeszcze nie zdążyli poznać podłości tego świata i złotoustych łajdaków
   a wzniosłe odwołania do świętości narodów traktują z nabożną czcią
   to o ich dziewiczość toczy się teraz walka

 3. To jest już regularna szajba – cały niemiecki naród wyje z zachwytu i reklamuje najbardziej zwyrodniałe praktyki seksualne spod znaku ludzi z LGBT. Gdzie sens, gdzie logika?

Comments are closed.