EURO 2020. Kibice powitali Polaków w Sopocie! „Zróbcie Szwedom polski potop” [VIDEO]

Autokar reprezentacji Polski pod hotelem w Sopocie. / foto: Prt Sc Łączy Nas Piłka
Prenumerata Najwyższego Czasu!
Około 300 kibiców czekało w niedzielę pod Hotelem Marriott Resort & Spa w Sopocie na polskich piłkarzy wracających z Sewilli po zremisowanym 1:1 meczu mistrzostw Europy z Hiszpanią. „Dziękujemy!” – skandowali. Nie zabrakło też życzeń. „Zróbcie Szwedom polski potop” – prosili fani.

Odjeżdżających w piątek przed południem do Sewilli na spotkanie z Hiszpanami kadrowiczów żegnało więcej pilnujących terenu wokół obiektu policjantów niż kibiców. W niedzielę te proporcje znacząco się zmieniły.

Pod hotelem na drużynę narodową czekało około 300 osób – sporo z nich przybranych było w biało-czerwone barwy.

Na lotnisku w Gdańsku Rębiechowie reprezentacja wylądowała o godz. 14.33 i od razu dwoma autokarami i dwoma busami, tradycyjnie w asyście policyjnych radiowozów na sygnale, udała się do swojej sopockiej bazy podczas mistrzostw Europy.

Podjeżdżających piłkarzy kibice powitali okrzykami „Dziękujemy!, dziękujemy!”, a za chwilę zaintonowano „Polska, biało-czerwoni”.

Jeden z fanów zabrał ze sobą megafon, dzięki czemu lepiej mógł przekazać zawodnikom swoje życzenie. „Dziękujemy i prosimy o mobilizację. Podziękujcie Szwedom za potop i zróbcie im w środę polski potop” – wykrzyczał.

Resztę dnia piłkarze mogli poświęcić na odpoczynek i regenerację po spotkaniu z Hiszpanią, bowiem sztab szkoleniowy odwołał zaplanowany tego dnia treningz. Na Polsat Plus Arenie Gdańsk biało-czerwoni ćwiczyć będą dopiero w poniedziałek przed południem.

W środę o godz. 18 na zakończenie rywalizacji w grupie E Polska zagra w Sankt Petersburgu ze Szwecją. Tylko zwycięstwo daje podopiecznym trenera Sousy awans do 1/8 finału.

Źródło: PAP

1 KOMENTARZ

  1. Te informacje powinny zmobilizować naszą drużynę. W wyniku Potopu Szwedzkiego zniszczono całkowicie: 188 miast, 186 wsi, 81 zamków, 136 kościołów, 30 młynów, 10 browarów, 89 pałaców. Ponadto wywieziono lub zniszczono wiele dóbr kultury oraz duże ilości dokumentacji. Szwedzka agresja pociągnęła za sobą śmierć 4.400.000 mieszkańców Polski (40 proc. populacji liczącej według encyklopedii PWN 11 milionów ludzi).

Comments are closed.