Setki przypadków poszczepiennych problemów z sercem. Ofiarami młodzi ludzie

Zdjęcie ilustracyjne. / foto: Pixabay
Zdjęcie ilustracyjne. / foto: Pixabay
Ponad 300 przypadków problemów z sercem rozpoznano u młodych Amerykanów, którzy zaszczepili się. Sprawa zajął się specjalny zespól z Centrum Kontroli i Prewencji Chorób CDC odpowiadające za walkę z pandemią i szczepienia.

Według doktor Rochelle Walensky z CDC przypadków nie jest „bardzo dużo”, ale sprawa jest poważna. Odnotowanych ponad 300 przypadków kłopotów z sercem – zwłaszcza zapalenia mięśnia serca i osierdzia wśród młodych ludzi to znacznie powyżej normy.

Sprawa jest na tyle poważna, że zajęła się nią specjalna grupa działająca przy Centrum CDC – Komitet Doradczy ds. Praktyk Szczepień.

Komitet omówił najnowsze badania i dane związane z bezpieczeństwem szczepień i przypadki dotyczące zapalenia mięśnia sercowego po szczepieniach. Wniosków jeszcze nie opublikowano, ale ale nie oczekuje się żadnych zmian w zaleceniach dotyczących szczepień przeciwko Covid-19.

Szczepionka firmy Pfizer-BioNTech jest jak dotąd jedynym dopuszczonym specyfikiem dla dzieci w wieku od 12 do 17 lat , chociaż młodzi dorośli w wieku 18 lat i starsi mogą otrzymać szczepionki Pfizer, Moderna lub Johnson & Johnson.

Pozostaje niejasne, czy szczepionki są przyczyną problemów z sercem, chociaż CDC stwierdziło, że dowody na związek są coraz mocniejsze.

Doktor Walensky powiedziała, że CDC poprosiło „klinicystów, aby szukali i zgłaszali pacjentów z objawami zapalenia mięśnia sercowego lub zapalenia osierdzia po szczepieniu”. Objawy mogą obejmować gorączkę i zmęczenie, a także duszność i ból w klatce piersiowej.

Ludzie, u których wystąpił ten efekt uboczny, zwykle mają łagodne lub minimalne objawy, które ustępują w ciągu kilku dni – powiedziała w rozmowie z NBC News dr Katie Passaretti, dyrektor medyczny ds. zapobiegania zakażeniom w Atrium Health w Charlotte.

4 KOMENTARZE

  1. Nazywając to „rzadkim zjawiskiem”, WGME poinformowało, że osiem osób zrobiło dokładnie to, co Donald Trump i Joe Biden kazali im zrobić, czyli „zaszczepić się” za chiński wirus, aby chronić się przed infekcją.

    Okazuje się, że ta rada ze strony rządu nie była do końca dobra, ponieważ te osiem osób, które zaufały swoim przywódcom, już nie żyje.

  2. To dopiero początek. Za rok już tych ZOMBIE nie będzie. Mnie to cieszy, bo teraz dostanę po kimś mieszkanie za free, aby tylko ktoś go pilnował i ponosił opłaty. Fantastyczne no nie? #SzczepcieSię dalej ! Popieram :)

  3. Silne uszkodzenia są rzadkie, a średnie i słabo wykrywalne są znacznie, znacznie częstsze. To jest czubek góry lodowej.

Comments are closed.