Tusk na koniku garbusku? Polacy nie chcą jego powrotu

Donald Tusk Źródło: PAP
Donald Tusk Źródło: PAP

44,8 proc. nie chciałoby, aby Donald Tusk zaangażował się ponownie w polską politykę; przeciwnego zdania jest 28,3 proc. respondentów – wynika z sondażu SW Research dla rp.pl.

Uczestników sondażu SW Research dla rp.pl zapytano, czy ich zdaniem Tusk powinien ponownie zaangażować się w polską politykę.

Na tak zadane pytanie 28,3 proc. respondentów odpowiedziało „tak”. 44,8 proc. ankietowanych odpowiedziało „nie”. Z kolei 26,9 proc. nie ma zdania w tej sprawie.

„Powrotowi Donalda Tuska do polskiej polityki sprzeciwia się 54 proc. osób między 25 a 34 rokiem życia i blisko 60 proc. respondentów posiadających wykształcenie zasadnicze zawodowe. Rzadziej niż ogół respondentów ponowne zaangażowanie się byłego premiera w krajową politykę negatywnie oceniają osoby mieszkające w miastach liczących powyżej 500 tys. mieszkańców – 37 proc. – komentuje wyniki badania Przemysław Wesołowski, prezes zarządu agencji badawczej SW Research, cytowany na stronach portalu rp.pl.

Badanie zostało przeprowadzone przez agencję badawczą SW Research wśród użytkowników panelu on-line SW Panel w dniach 8.06-9.06.2021 r. Analizą objęto grupę 800 internautów powyżej 18. roku życia. Próba została dobrana w sposób losowo-kwotowy. Struktura próby została skorygowana przy użyciu wagi analitycznej tak, by odpowiadała strukturze Polaków powyżej 18. roku życia pod względem kluczowych cech związanych z przedmiotem badania. Przy konstrukcji wagi uwzględniono zmienne społeczno-demograficzne

9 KOMENTARZE

  1. Jak widać wyborcy nie zawsze mają krótką pamięć. I dobrze, pogonić dziada jak tylko wypełznie z jego ukochanych Niemiec.

  2. SW-Research czyli Służba Więzienna-Badania. 28,3 % populacji więźniów chce powrotu reszta ma to w d…. Słuszną linię ma nasza partia. Redaktor Lato marzy o powrocie tego rudego ćwoka, bo będzie miał na co i na kogo narzekać. Polska to miejsce gdzie durnie słuchają imbecyli a kanalie nakręcają spiralę nienawiści. Ten stan będzie trwał po wieki.

  3. Na razie chce tego GW i TVN,no i i Najwyższa Kasta.Nazywanie TEGO tałatajstwa Polakami jest sporym nadużyciem i świadczyłoby raczej o tym iż nisko już upadliśmy.A przecież kiedyś mówili,że na dnie jest 4 m mułu i raki po tym chodzą.Cóż w Polinie nawet raki już wytruto. Poziom mułu raczej rośnie.

  4. Żar-ptak na koniku garbusku po żywą wodę dla umierającego…

    Przypominają się ‚cudowne’ lata 50 i ‚kultura’ radziecka.

Comments are closed.