Wakacje 2021. Do tych krajów pojedziesz bez testów i szprycy [LISTA]

Wakacje/Obrazek ilustracyjny/Fot. Pixabay
Wakacje/Obrazek ilustracyjny/Fot. Pixabay
Mimo że mniemana pandemia nie odeszła jeszcze do lamusa, część krajów, zwłaszcza tych często odwiedzanych przez turystów, postanowiła znieść uciążliwe zasady. Przedstawiamy listę państw, do których pojedziesz bez testu na koronawirusa.

Strona traveloffpath.com przygotowała zestawienie państw, które otworzyły się na turystów. Część z nich nie wymaga ani testu, ani nie nakłada kwarantanny na przybywających. Sytuacja jest jednak dynamiczna i zestawienie może ulegać zmianom.

Bez testu na koronawirusa i konieczności odbywania kwarantanny można obecnie wybrać się z Polski do następujących destynacji:

1. Albania

Albania ponownie otworzyła granice dla wszystkich obcokrajowców przybywających w celach turystycznych 1 lipca 2020 r. Nie ma obecnie żadnych wymagań dotyczących negatywnych testów czy obowiązkowej kwarantanny.

2. Chorwacja

Ze względu na to, że cały obszar Polski znajduje się na zielonej liście ECDC, polscy turyści mogą wjeżdżać do Chorwacji na warunkach obowiązujących przed pandemią, czyli bez testów i kwarantanny – poinformował 18 czerwca chorwacki ośrodek informacji turystycznej.

3. Cypr

Cypr ogłosił, że od 17 czerwca przy wjeździe na wyspę nie będzie wymagany certyfikat szczepień ani patyk w nosie, zwany potocznie testem na koronawirusa.

4. Kostaryka

Kolejnym otwartym krajem dla wszystkich narodów jest Kostaryka. Nie są potrzebne żadne testy ani nie jest wymagana kwarantanna. Podróżujący będą musieli jedynie przedstawić dowód ubezpieczenia, a także wypełnić internetowy formularz zdrowotny przed przyjazdem.

5. Macedonia Północna

Północna Macedonia oficjalnie ponownie otworzyła się na turystykę międzynarodową 1 lipca 2020 roku i obecnie zezwala turystom ze wszystkich krajów na odwiedzanie bez ograniczeń.

6. Meksyk

Meksyk jest otwarty dla wszystkich turystów bez konieczności przeprowadzania testów i kwarantanny. W niektórych obszarach nadal obowiązują restrykcje dot. działalności hoteli czy możliwości odwiedzania plaży, jednak większość miejsc została w pełni otwarta.

traveloffpath.com/nczas.com