Chciał tylko zażartować? Kuriozalny wpis Pana Posła od Hołowni

Tomasz Zimoch. Foto: Twitter/ Radio Zet
Tomasz Zimoch. Foto: Twitter/ Radio Zet
W sobotę po „zwycięskim remisie” w meczu Polska – Hiszpania na Facebooku Tomasza Zimocha, posła i komentatora sportowego, pojawił się kontrowersyjny wpis. Polityk apelował bowiem do marszałek Sejmu Elżbiety Witek, by posiedzenie Izby 23 czerwca nie odbywało się podczas kolejnego „meczu o wszystko” – Polska – Szwecja.

„Pani Marszałek @elzbietawitek mam nadzieję, że 23 czerwca nie pozwoli by posiedzenie sejmu odbywało się w czasie meczu Polska – Szwecja. Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Polska 2050 Łączy nas piłka” – napisał.

Wpisem oburzyła się jednak partia Razem. „Mnóstwo ludzi pracuje tego dnia, czy w soboty, niedzielę, święta i nie może sobie pozwolić na obejrzenie meczu. Jako posłowie nie jesteśmy świętymi krowani, wypełnianie obowiązków wynikających z mandatu to praca, którą nam powierzono w wyborach. Pozdrawiamy z Lewicy” – czytamy w komentarzach.

Poseł Polski 2050 wyjaśnił jednak, że wpis miał być tylko humorystyczny. „Nabierzcie dystansu Koledzy. Niech Wam wróci poczucie humoru. 🤣🤣🤣” – napisał Zimoch.

„Koleżanki i Koledzy z Razem… uprzedzam. W środę wnikliwie przyjrzę się Waszym ławom sejmowym między 18 a 20😜🤣” – dodał polityk.

6 KOMENTARZE

 1. Żyję już niemal sto lat i nikomu nie udało się wyjaśnić mi w przekonywujący sposób po co są ci posłowie, działacze, doradcy, ministrowie, radni, kontrolerzy organów, itd. Przecież to wszystko jest jedna wielka ściema – oni zajmują się intrygami i walką o stołki, ale za pieniądze podatników. Od stu lat żaden z nich nie zrobił nic pożytecznego dla własnego narodu i państwa. A większość nadal głosuje na tych oszustów i cwaniaków.

  • . . . chodzi tylko o to, aby:
   1. odwrócić uwagę od tych, którzy rzeczywiście rządzą i zawsze móc powiedzieć, skoro tak wybraliście, to tak teraz macie
   2. mieć swoich, aby pilnowali interesów ukrytych mocodawców
   3. w razie czego mieć kogoś, komu wzburzony lud zetnie głowę, myśląc, że ukarał rzeczywistego sprawcę swojej niedoli…

  • Tylko dodam – sam wiesz, że to ściema. Stąd wniosek, że ktoś ściemnia, a jak ściemnia, to ma w tym interes. Pozostaje pytanie kto i jaki interes.
   Tzw. szopka dla ludu, który jest przekonany, że coś od niego zależy. Nawet i zależy, ale lud nie jest w stanie z tego skorzystać. Lud jest potwornie podatny na manipulacje. Nie mówiąc już o tym, że naprawdę jest głupi.

  • Piękne, trafne słowa abp Vigano:
   „W tym właśnie demokracja ukazuje swą słabość, jako że prezentuje jako swój postulat przekonanie o wrodzonej dobroci tłumu, który to – przeciwnie – skłonny jest do zła i grzechu, potrzebuje prowadzenia przez władzę posiadającą za swój wzór wartości transcendentne.”

   Tylko lud musi to jeszcze zrozumieć. Ale co tam lud! Elity muszą to pojąć, a z tym mamy poważny problem.

Comments are closed.