Lekarz i kandydatka z list PiS-u apeluje do Niedzielskiego: „Najwyższy czas wyeliminować całkowicie maski”

Ewa Wendrowska apeluje do ministra Niedzielskiego ws. maseczek.
Lekarz Ewa Wendrowska. (Fot. Facebook/wendrowskaewa)
Pomimo wykonywania dziesiątek tysięcy testów na koronawirusa dziennie, liczba wyników dodatnich w Polsce jest na bardzo niskim poziomie. Coraz więcej ekspertów dołącza się do apelu, by wyeliminować z życia publicznego maseczki. Bezpośrednio do ministra Adama Niedzielskiego zwróciła się lekarz Ewa Wendrowska.

Najnowsze dane przekazane przez Ministerstwo Zdrowia wskazują, że minionej doby testy potwierdziły zakażenie wirusem SARS-CoV-2 u 73 osób.

Z powodu COVID-19 nie zmarła żadna osoba, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarła jedna osoba.

Sam minister Niedzielski chwali się w mediach społecznościowych, że liczba zakażonych systematycznie spada od 27 maja.

Średnia liczba nowych zakażeń z ostatnich siedmiu dni, na 100 tys. osób, wynosi obecnie… 0,5. Według modeli przyjętych przez rząd na jesień 2020 roku, Polska dawno powinna znajdować się w strefie zielonej, gdzie nie obowiązują obostrzenia. W międzyczasie jednak kilkukrotnie zmieniono „zasady gry”, więc restrykcje nadal obowiązują. Pomimo tego, że mamy miliony ozdrowieńców, miliony zaszczepionych oraz lato, czyli nie występuje tzw. sezon chorobowy.

Wendrowska apeluje do Niedzielskiego

Gros ekspertów apeluje do rządu, by zniósł obostrzenia epidemiczne i w pełni otworzył gospodarkę oraz uwolnił ludzi od nakazów i zakazów.

Do apelu dołączyła lekarz, specjalista dermatologii i wenerologii, Ewa Wendrowska. To także polityk Solidarnej Polski, która w 2019 roku bez powodzenia kandydowała z list PiS-u do Sejmu. W wyborach przeprowadzonych rok wcześniej uzyskała natomiast mandat radnej Sejmiku Województwa Łódzkiego.

Wendrowska domaga się od Niedzielskiego, by zniósł obowiązek maskowania w przestrzeni publicznej. Podkreśla, że swoje stanowisko wyraża nie tylko jako polityk samorządowy, ale także jako lekarz.

„Panie ministrze Adamie Niedzielski, najwyższy czas wyeliminować całkowicie maski z życia publicznego. Od 2 tygodni Polacy duszą się przy tych temperaturach. Piszę to jako lekarz i samorządowiec ZP” – napisała na Twitterze Wendrowska.

35 KOMENTARZE

 1. poziom zidiocenia postępuje – od 6 czerwca nie ma nakazu noszenia maseczek, ale twardo domagają się ogłoszenia tego na konferencji prasowej – zamiast zajrzeć do stosownych przepisów…

 2. Tych masek nigdy nie należało wprowadzać do życia społecznego w pierwszej kolejności. „One nic nie dają, nie wiem po co ludzie je noszą” – inny lekarz, zanim dostał wytyczne z Nowogrodzkiej. I dzisiaj wiedzą to już prawie wszyscy.

  • Maski mają aspekt psychologiczny a nie zdrowotny…żydokomuna wie co robi i tylko patrzy jak daleko można posunąć się w tresowaniu Polaków…

  • Wirusy covida mają poniżej 100 nanometrów.
   Maski, które każą nam nosić, przepuszczają z łatwością pyłki i aerozole nawet powyżej 500 nanometrów. To tak jakby drucianą siatką ogrodzeniową chcieć się chronić przed komarami.
   Do tego, maseczki przyciągają elektrostatycznie cząsteczki noszące wirusa, czyniąc je covidowymi magazynami.

   Pomagają? Przeciwnie, po dwóch minutach maseczki są ciepłe i wilgotne.
   To prawdziwe szalki Petriego dla wylęgu bakterii, wirusów, i jeszcze gorsze, grzybów.

 3. Rzeczona pani doktor raczy naruszać dogmaty religii świętego Kowida!Nie ujdzie jej to płazem!Oby tylko pozbawieniu praw zawodowych się skończyło!

  • Wie jak skutecznie aplikować Wielki Reset ze skutkiem śmiertelnym dla gospodarki i społeczeństwa.
   Przeciez to tragifarsa, ze ten człowiek jest mińistrem zdrowia. To jest wzorowy urzędnik Ministerstwa „Prawdy”.

  • Chłopak po handlówce nie ma także nawet zielonego pojęcia o handlu 😁
   Znam te typy. Nie nadają się do czegokolwiek.

 4. Tylko patrzeć jak wyleci.Nie po to pisowscy hersztowie wciągnęli ja na listę wyborczą,żeby teraz miała własne zdanie.

  • Maseczki to typowy atrybut homo ideologii LGBT, dlatego tak zaciekle był stosowany przez lewacki system sanitarnego reżimu do perwersyjnego dominowania ludzi za pośrednictwem rozporządzeń ministerstwa kowidowego fetyszu.

 5. Po co nosicie te szmaty na pyskach?jakiś zidiociały zarośniety cap wam kazał a wy się go boicie przez pisowską tv zenada!!!

  • Ludzie się boją nie ministra, ale mandatu. W mojej okolicy ( koło Szczecina) powszechne jest noszenie maski na brodzie, na zasadzie „a w razie kontroli zdążę naciągnąć”. I to działa.

 6. Ja się nie duszę.po prostu tego nie noszę.wybór należy ludzie do was,czy chcecie nosić, spocone szmaty , które niczemu nie zapobiegają.

 7. Ten psychol uwielbia, żeby go prosić, a dręczenie ludzi sprawia mu satysfakcję. Jestem na 100% przekonany, że Niedzielski jest NIENORMALNY. Za te „rozporządzenia” powinien OBOWIĄZKOWO przejść badania psychiatryczne, a potem pewnie prosto do szpitala…

 8. Ja się nie duszę. Chodzę bez tej ohydnej , pełnej patogenów szmaty. Zdarza się że jestem jedynym wolnym człowiekiem w sklepie, albo jednym z kilku wolnych ludzi w kościele. Zauważam tylko, że z połowa ludzi nosi kaganiec pod nosem…

 9. Tu nie ma co apelować tylko stanąć w liczbie 100 tys ludzi wokół sejmu z pochodniami i widłami, zmusić tych socjopatów żeby odwołali wszystkie 55 nielegalnych rozporządzeń ws. Kowid, które wytworzyli przez ostatnie 1,5 roku. Prokuratura do roboty, zapuszkować Szumowskiego, Niedzielskiego, Horbana, Simona, Guta, Dworczyka itp.

 10. Te wszystkie maski, szczepionki, lokdałny, straszenie, itp. służą tylko tresurze. Wytresowany bezgotówkowy niewolnik z paszportem sanitarnym będzie bardziej pokorny i posłuszny władzy niż ten na łańcuchu. A kto wie? Może tym najlepiej wytresowanym pozwolą polecieć na urlop do Hurgady? Dla niewolnika to gra warta świeczki.

 11. Przecież nawet jakby wszystko odwołali to spora część naszego społeczeństwa nadal będzie w maskach biegać. Co chwilę kogoś widzę chodzącego na zewnątrz w masce, jak już dawno znieśli tę restrykcję

Comments are closed.